OVI-store

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

OVI-store

Post od Deksi »

Ajmo da razmenjujemo misljenja o ovi servisu.Tu ima puno korisnih programa i Nokia bas dobro vodi borbu sa Android marketom,jer se u poslednje vreme trazi pored dobrih uredjaja i dobra podrska za njih i to pozdravljam.Ovi ima i puno besplatnih aplikacija pomenuo bih moje favorite,Screen Snap,SMS Preview,Handy WIFI,WiFi,Flip Font,Skype i jos puno puno korisnih stvari ali desilo mi se u dva navrata da mi se tel.nacisto blokirao i uz vadjene baterije i dugog paljena vrati u zivot,te programe sam odmah obrisao i problema vise nisam imao. 8) ;)

Slika
Poslednja izmena od Deksi u Pet, 14. Jan 2011. 07:39, izmenjeno 1 put ukupno.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ovi store ne da ne može da se poredi sa Android marketom, nego pored njega deluje smehotresno. Ima još tu puno posla.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Deksi, to se i meni desilo zbog Flip Fonta, popizdeo sam i odma ga obrisao... tako da ne preporucujem taj program nikome !

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ovo je tema za odeljak o Symbian tel, pa će tamo biti i premeštena :) I slažem se da nije ni blizu Marketu za Android platformu :( Tek kad bude bilo više besplatnih, a korisnih full aplikacija moći ćemo da pričamo o upotrebljivosti Ovi stora :) Ali treba naglasiti da se vide promene na Oviju u poslednjih mesec ili dva :) Sve je više takvih aplikacija i češće rade update ponude :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja sam pre neki dan uzeo Nokiu 5230, pa sam tada po prvi put posetio Ovi store. Nije loše. Sviđa mi se što je većina aplikacija besplatna, samo se nadam da će se ponuda i aplikacija i tema proširiti. Muzika i video su mi nepotrebni. Ako se ne varam, Nokia je od skora otvorila store, kad su izbačeni X3 i X6?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

To ste potpuno u pravu,godinu unazad postojao je mosh nokijai link sa kojeg ste mogli skinuti samo neke igrice i po koju alplikaciju a ovo sada je veliki napredak,neznam koliko cu biti upravu ako kazem da je zato i konkurencija doprinela narocito android sa marketom koji nesumnjam da je dobar.Na mom n79 nisu mogle da rade aplikacije Anyvher Mobile Ofise i Smart Connett by Birdstep.Ninolina ali ovi nudi aplikacije za s60 is40 telefone znaci nije samo za Symbian.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Deksi, pa pazi, istina je da nudi slike, muziku, i još ponešto za s40, ali je mnogo više sadržaja za symbian telefone :) Bilo mi je logično da temu ovde prebacim :) Nije problem da je vratimo u Nokia odeljak :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pronasao sam dve aplikacije koje bih pomenuo,prva je tema Animated ChrismasTree Theme,ovo je animirirana tema koja menja boju jelkice pri svakom paljenju ekrana i sto je bitni negasi vertikalne precice,boje su prijatne za gledanje. Druga se zove Avatar Expressions Lite,aplikacija je za poruke u njima pravi animacije koje drugi telefon vidi iako nema ovu aplikaciju instaliranu ali je mana sto poruku salje kao mms. 8)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Deksi, pretpostavljam da i drugi telefon mora da bude symbian?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mrzzano drugi telefon moze biti i java tel.probao sam na Sony Ericsson k510 i radi , animacija se vidi iako je rezolucija daleko manja od rezolucije koju ima n79. :wink:

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Deksi, Ja ne nadjem tu app. na ovi-ju... :oops: Da li se bas tako zove: Avatar Expressions Lite? Ili je pod nekim drugim imenom? :? Jer ja nadjem samo neku Avatar SMS ili tako nesto... Isao sam i na "search" i ne nadje nista... :dry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Wizards ma bas tako se zove kao sto sam gore napisao,na slicici aplikacije stoji lik devojke koji animaciju radi u sms-u.Sad sam gledao na internetu i imaje.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kako da skidate aplikacije sa Ovi storea, uz pomoc Firefoxa

1. Potreban vam je Mozilla Firefox browser,
2.Idite na http://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59 i preuzmite ekstenziju
3. Restartujte Firefox, izaberite toolbar> Default User> Select Edit User Agent ...
4. Izaberite "New User Agent"
5. U "User Agent" polju obrisite sve i prekopirajte tekst ispod. Gornji je za 5800, a donji za N97.

Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.4; U; Series60/5.0 Nokia5800d-1/40.0.005; Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413

Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.4; Series60/5.0 NokiaN97-1/10.0.012; Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1; en-us) AppleWebKit/525 (KHTML, like Gecko) WicKed/7.1.123

6. Restartujte Firefox i izaberite da vam "User agent" bude 5800 ili N97
7. Idite na http://store.ovi.mobi/

:)

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

A mogu sa kompa da idem na Ovi store i da skidam :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

annaBG, sa kompa mozes ici na ovi ali nemozes skidati,nego ako zelis neku aplikaciju postavi kursor na nju i pojavice ti se sent to mobile,kliknes tu i link ti stigne na telefon u sms poruci ali da bi sve ovo radila moras biti registrovana na ovi store.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Aa,ok hvala ti.
Evo sada gledam sta ima...ali mi nista nije interesantno.
Htela sam neku zanimljivu,korisnu aplikaciju,mozda igricu...

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

e ljudi nemogu da se konektujem na ovi store pomocu mog wirelessa,stalno kaze connecting via blok30(wireless koji imam na nbg) ali preko ovog u kuci nece...da li znate kako da namestim
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma radi evo sad sam probao preko telefona i otvara ovi stranice.Trebao bi da imas u nokijinom pretrazivacu ovi link i na njega trebas da se konektujes,vrlo je jednostavno ako ti redi internet na telefonu.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

ma opet kaze connecting via blok30(taj drugi wireless)...ne znam sta da radim...svie druge aplikacije rade normalno sa mojim wirelessom kao pretrazivanje interneta

edit: sada sve stranice hoce da idu preko tog blok30 wirelessa i jedino mi rade aplikacije i pretrazivanje preko opere mobile...

edit2:resio problem...sa konektovanjem preko pretrazivaca i ovi
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pojavile su se neke nove aplikacije na ovi.Izdvojio bih aplikaciju Formula1 za ljubitelje najbrzeg cirkusa na svetu.Ja sam je odavno nabavio sa sajta F1 i odlicna stvar da pratite realna vremena u toku trke.
F1

Odgovori