Nokia 6600 firmware

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Nokia 6600 firmware

Post od kalinicm »

Pošto će ovo biti korisno i za ostale, pa rek'o da ovde sve bude objavljeno.

Dakle, DJ Boris-e i ostali:

1. Da li je neko menjao firmware na Nokia 6600 ?
2. Koju verziju firmware-a imate trenutno i kakve probleme eventualno ?
3. Koja je poslednja verzija firmware-a, da li je neko isprobao ?
4. Da li može da se telefon vrati na stari firmware ukoliko novi pravi probleme?
5. Kada se dekodira Nokia 6600, da li mu stavljaju novi firmware ovde ili se software ne dira uopšte?
6. Da li je iko uspeo da ubaci srpski T9 u Nokia 6600? Gde?

Za sada skromnih par pitanja :wink: .

P.S. Mislim da se firmware proverava sa *#0000# , ali nisam siguran. Neka neko potvrdi.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Firmware se proverava na *#0000#

A bash cu se namuciti oko odgovaranja na neka pitanja.... :mrgreen:

1. Naravno, mi u servisu...

2. i 3. Za verziju ne znam stvarno, cak ne znam ni koje su trenutno aktuelne, ipak ne mogu sve verzije software-a imati u glavi... Videcu koju poslednju verziju imamo, pa cu pisati. Niko se do sada nije zalio na novu verziju software-a, znaci da je bolja i da ne pravi nikakve komplikacije...

4. Naravno da se moze vratiti na staru verziju software-a, ukoliko nova ver zeza, cak se moze i spustiti verzija. To kod Nokije generalno nije problem, kako kod Siemens-a...

5. Dekodiranje nema veze sa njegovim Symbianom... Uglavnom da ne duzim, tu mu se cackaju njegovi glavni MCU i PPM fajlovi, koje ima svaki telefon. Dekodiranje ne moze da utice na GPRS i MMS...to su zablude...kao i to da moze telefon da bude "lose" dekodiran... U principu moze da bude lose dekodiran, ali se onda manifestuje drugacije i svaki serviser proveri ono sto je uradio... Telefon mora da udje u mrezu, cim udje, on je dobro dekodiran...

6. Za T9 Srpski stvarno ne znam... Ako postoji u paketu jezika sa Srpskim onda verovatno moze da se ubaci...O tome nisam, iskreno ni razmisljao... Ko ima 6600 sa srpskim neka proveri... Ako ne moze T9 iako on ima sprski... onda verovatno postoji neka finta da se ubaci, ali to treba videti... Uglavnom, trebalo bi da T9 na Srp ima cim se ubaci Srp....


Pitanja su bila skromna, kao i odgovori....he he he... :D
Milane, ukoliko je to tvoj novi fon, svaka cast, dobar izbor...!!! :wink:

Pozdrav....
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Odgovori