n70 i 3g

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

n70 i 3g

Post od maraja »

da li neko zna gde mogu da skinem program koji ce osposoboti moj aparat za 3g mrezu? probala sam sa odredjenim ftd..tako nesto programom koji radi kod 6630,6680 itd.. ali na n70 jednostavno nece ni da se pokrene
unapred hvala

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

ne kontam kako 'da osposobis' aparat za 3G mrezu?? a nova N serija se ne uklapa bas sa ostalim starijim symbijan programima tako da... :smutny:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

pa taako... nokia je tako napravljena, treba da se instalira jedna aplikacija koja ce ti omoguciti da se prebacis na 3g. drugacije nece da radi... :|
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne,ona VEC jeste 3G ali da bi mogla da je"osposobis"i koristis sve sto 3G nudi treba da provajder ima te mogucnosti (ako si u SCG onda nista od toga) da imas USIM karticu (mozes da zamenis kod operatera obicnu SIM za USIM,da ti ostane tvoj broj) i u Tools/Settings/Network/odaberes opciju Dual network!
AKO pak nisi negde u inostranstvu gde postoji 3G mreza onda bolje stavi na GSM only u network settings jer tako produzavas trajanje baterije!A taj program za koji si cula je sluzio da se ISKLjUCI trazenje"3G mreze"jer u nekim ranijim softverima na 6630 nije postojala ta opcija pa je baterija trajala 1 dan!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nedavno sam nesto trazio po starim porukama na forumu i naisao na onu foru da se 3g telefoni skidani sa mreza, ako se koriste u inostranstvu blokiraju (trajno?) na 3g mrezama..... i vidim da to posle vise niko nije pominjao.... da li je to tacno i da li tu flesovanje pomaze ..... interesuje me konkretno za n6630 sa TIM mreze

pozdrav

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislis zakuca im se softver pa nemoze da se koristi vise ili mislis da se blokiraju na 3G mrezu i da nemozes da koristis GSM (mada ne vidim kako je to moguce ali...)?
Logicnije mi je da mislis na ovo prvo ali bih rekao da to nije tacno,jer i da je taj telefon ukraden pa ga mreza registruje,nemoze nikako da ga daljinski blokira!?
Pozdrav 8)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

maraja, pronadji program NetMonitor, i pomocu njega mozes da podesis da telefon isforsirano radi na 3G mrezi....
p.s. treba ti i 3G kartica, koju, pretpostavljam, nemas?

taj program sa kojim si probala.... ne radi na n70.... videcu ja da ti iskopam negde za tvoj fon.... meni na 6630 to radi, cak sam i isprobao 3G :D :D :D :lol: :lol: .....
Ex Sir_Oliver

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da li je kod nas pocela da se koristi 3G mreza (jer cuo sam da se u nekim delovima grada-bgd ona moze isprobati ) i koliko ce to zadovoljstvo da nas kosta kad se bude zvanicno pojavilo? 8)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ne moze da se isproba jer ne nemas 3G karticu..... nece se pojaviti to kod nas u skorije vreme, cuo sam da ce telekom to uvesti tek krajem ove godine a za mobtel se ne zna.....
Ex Sir_Oliver

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

ja ne razumem sta ce ti taj prog. kad kod nas josnema 3g-a.pa n70 ima dual mode podesavanja tako da ti to uopste nije ni potrebno
The Bloody Alboz

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Mikele, koliko sam ja razumeo, i bez USIM kartice je moguce koristiti neke 3g servise, ali na mnogo manjim brzinama..... bilo je reci o tome u ovoj temi
viewtopic.php?t=3621

Lomnica_city, ja sam mislio na ono prvo - dakle da telefon blokira i da se vise ne moze koristiti uopste ...... nazalost ne mogu da nadjem taj post u kome je bilo reci o tome

i jos nesto: vidim da se pominje i RAKE risiver za 3g valjda ..... kao: na nekim telefonima je izvadjen?! ... sta je od toga tacno?

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

b_udder, mozes da gledas tv bez UMTS kartice i ne znam sta jos... ali video poziv ne moze bez kartice.....
Ex Sir_Oliver

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

@ Mikele

Evo sada skidam netmonitor, imam 3g karticu.. i malo sam čeprkala sinoć po raznoraznim forumima. naime, iz svega proizilazi da nokia ima takav pristup mreži da će uvek biti na gsm, pošto ona ima prioritet kod provajdera i da će na 3g da se "nakači" samo i ako nema gsm!!! što je nemoguće sada, s obzirom na broj postavljenih baznih stanica za 3g... 6630 sam gledala kako radi sa 3g karticom, prethodno instalirajući onaj test program...
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

maraja, gde si nasla NetMonitor za n70?
Ex Sir_Oliver

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

nisam ga pronašla...svaki link koji vodi do bilo koje verzije je skinut sa neta, imam samo onaj link za s60....jel imaš ti nešto?
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pristup, tj. da li ti telefon podrzava 3g, mozes proveriti na nekoliko mesta u Beogradu, koliko ja znam. Sigurno znam da je jedno od tih mesta preko puta ETF-a, a eto ja bas tu zivim i meni se spontano pojavljivala 3g mreza, i u tim momentima sam bila nedostupna za bilo koji poziv...Sad sam prebacila na GSM i nemam tih upada 3g mreze...Sad bar znam da cu moci da je koristim kad bude bila dostupna za siru masu...
Inace imam 6680...
Za taj program zaista nisam cula...ali raspitacu se...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

hoćeš da ti pojavljivala oznaka mreže 3g umesto antenice? jer to bi označavalo da si bila na 3g? a ako nije, kako si znala da si na 3g?
:oops:
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Boris Bila
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 25. Feb 2005. 19:00
Lokacija: Beograd

Post od Boris Bila »

Imam prijatelja koji radi u Mobtelu :D Mobtel je vec poceo da ugradjuje 3G bazne stanice na nekim likacijama... Sve je to jos u test fazi, ali radi! :lol: :lol: Uzeo sam njegovu karticu i ubacio u moju Nokiju 6630, ISAO SAM NA INTERNET PREKO 3G... E, MNOGO JE DOBRO!!! ZA JEDNU NOC SAM SKINUO OKO 1GB SVEGA I SVACEGA!!! :lol: :lol: Jedva cekam da puste to u promet... Bice neki gratis period, ali posle toga mislim da ce da kosta bas mnogo... :cry: :angry:

Inace za Net Monitor: Nokia 6630 ima neki bug pa ne mozes da namestis da se nakaci na 3G nikako drukcije osim preko Net Monitor-a, ali mislim da je taj problwm resen na N70...

Da, kada si nakacen na 3G umesto antenice ti pise 3G...

Eto, toliko od mene u vezi 3G-a...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

3G samo pokazuje PRISUSTVO signala,znaci znas da ima bazna stanica ali ti NE MOZES da koristis 3G usluge!Prvo sto nije komercijalno a drugo i najvaznije sto ti treba posebna USIM kartica,inace se NISTA od 3G usluga ne moze koristiti a taj brzi net je samo EDGE,3G ce terati jooos brze!
Vec sam ti objasnio kako da namestis da ti telefon hvata i signal UMTS mreze (3G) i netreba ti program a kao sto vidis ima mesta u BG-u gde mozes to i da proveris!Za rad bez smetnji na GSM mrezi stavi na GSM only,dok ne pocne koriscenje UMTS mreze!
Pozdrav 8)

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

@ lomnica
vidi, ja sam to isprobavala i isprobavala..... imam usim karticu ali jednostavno neće ad se nakači na 3g... kada odaberem dual networking on se opet nakači na gsm... ajde onda još jednom to objašnjenje kako da se nakačim na 3g? pleease...

@ Boris Bila
nije rešen problem na n70, nosila sam telefon i na flešovanje pošto nije bio čist, i probala sam čist...
Poslednja izmena od maraja u Sub, 04. Feb 2006. 17:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori