Symbian operativni sistem

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
bgboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 11:26

Symbian operativni sistem

Post od bgboy »

Kako instalirati symbian ?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Hrabro pitanje, nema sta! :D
Generalno, to se radi u servisu, korisnik ne moze nista sam da uradi. OS je u ROM-u i da bi se bilo sta menjalo, morao bi verovatno da se menja sam ROM. Ne verujem da kod nas to iko radi, iskreno. Mada, ovo je Srbija, i ne bi me cudilo. :wink:

bgboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 11:26

Post od bgboy »

Imam problem sa symbian operativnim sistemom. Telefon hoce da se upali tek iz drugog puta, kad se upali izadju errori (etel server , emon server ) , nece da udje u posesavanja i usporeno radi. Sta da radim ?

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

symbian :?: :?: Imali mozda neki screenshot da vidim kako to izgleda jer stvarno neznam sta je to samo sam cuo da moze da se gleda film preko njega ako se zipuje
NOKIA 6600

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Bgboy, odnesi telefon u servis da ti ubace novi softver. :arrow:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Bgboy
Ako imas backup podataka sa moba, ili ti vec nista ne treba, uradi kompletan format telefona. Prvo probaj da boot-ujes telefon sa pritisnutom olovcicom (taster sa olovkom), to je nesto kao "Safe mod", ne pokrece aplikacije koje se startuju posto se OS ucita. Znaci, upali mob i drzi taster, dok se ne pojavi ceo desktop. Ako to prodje, uradi backup potrebnih podataka na komp, formatizuj MMC, pa onda formatizuj i telefon. MMC mozes da formatizujes:
Menu>Extras>Memory>Options>Format mem. card
a za telefon kucaj u standby modu *#7370#
Dobices poruku: "Restore all original phone settings? Phone will restart." Kazi 'Yes' i ukucaj Lock code (default je 12345).
Vrlo je vazno da se prvo formatizuje MMC, i pametno bi bilo da ukljucis mob na punjac, da se ne desi da baterija uradi "skvik" :lol:
Ceo proces traje nekoliko minuta, zavisno od velicine MMC-a.
Telefon se vraca u fabricko stanje, bez aplikacija koje je operater eventualno ubacio, sva setovanja na default, nema imenika, poruka, access point-a, itd. Ali je cist i spreman da se ponovo zezne sa nekom "cudnom" aplikacijom! :wink:
I savet, nikad, nikad, i nikad ne instalirati WildSkinz na 3650-60, zeznuce ceo mob i tada ce definitivno morati u servis. Taj program je samo za 7650!
Javi sta si uradio. :D

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Jack

Symbian je operativni sistem na Smart telefonima, kao Windows, Linux i sl., na kompjuteru. A film moze da se gleda, ne zipuje se, kako ti kazes :P , vec se pakuje u DivX ili Xvid, isto kao i na kompu, u manjoj rezoluciji, da bi mogao da stane u memoriju telefona. Ima jos mogucih formata, ali je ovo najbolja varijanta.
Pusti DiviX na kompu, smanji prozor 2-3 puta, zamisli da malo secka i eto ti screenshot... 8)

bgboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 11:26

Post od bgboy »

Odneo sam danas mob u servis i bio je gotov za 5 min.
Hvala na odgovoru Miskoni

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Wild Skinz je zeznuo i moju 7650, program je noćna mora, ne valja ništa. Lepo sam rekao da odnese u servis. :D
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Zanima me koliko je koshtala ta usluga u servisu?
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Sigurno je koštala kao dva nova telefona, glupo bi bilo servisirati telefon ako servis ne košta barem kao dva takva telefona... :D

bgboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 11:26

Post od bgboy »

Usluga je kostala 0 din. :D

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

a koji operativni dolazi uz ove obicne telefone 3650 ...7210 7250 nokie?I koklk se razlikuje symbian
NOKIA 6600

bgboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 11:26

Post od bgboy »

Prvi put je kostalo 600 kinti

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@bgboy

Nema na cemu, tome i sluzi forum. :mrgreen:
A u servisu su verovatno uradili ovo sto sam ti i ja predlozio. Zapisi proceduru, trebace ti verovatno, izgleda da volis da se igras sa instaliranjem, a nece uvek usluga biti 0 dinara. :wink:

bgboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 11:26

Post od bgboy »

Miskoni,
Gde da nadjem AVP :?: :?: :?:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Potrazi AVP na netu, imas verzije 4.5 i 5.0, kad ga skines, javni da ti posaljem kljuceve. Mada i njih imas na netu. :wink:
Ne bih da ti saljem na mail celih 17.6MB, meni je to 2 minuta, ali ces ti skidati sat i kusur... 8)

Odgovori