Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

e, sad ću da zveknem taj upgrade pa šta bude :unsure:
pomozi BOŽE :roll:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zoreli, hehehe...uz tebe sam...:D ...ajd obavezno javi kako je proslo... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

your phone software is already up to date , if you want , you can reinstall it !

e zoreli neće da ga reinstalira pošto je juče uradio hard format i šljaka ko singerica :lol:

...i više pc suite ne prepoznaje telefon , u pravu je čovek , ovakvu budalaštinu još nisam video,pc suit jednostavno više ne reaguje?
:uhuh: :uhuh: :uhuh:
e dođe mi da se ...... onima u nokiji

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Znas macko_^ izgleda je isto kao i kod sonyericsson ako npr imas telefon sa vodafone ti ces dobiti opet taj isti sw sa vodafone samo novija verzija,izgleda da to radi i nokija pa ti kad si skinuo isto si dobio TIM sw i opet istu verziju sigurno jos nisu ubacili noviju.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

morao sam da deinstaliram nokia updater,deinstaliram cable driver i pc suite...
i tek nakon ponovne instalacije nokia pc suite,uspeo sam da povežem mob. i komp.
8) ... bruka

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Izgleda da sam samo ja imao sreće da mi PC Suite ne pravi problem !!! :lol: :lol: :lol:

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Ehhhhh .... E60 ni nema na spisku telefona kod kojih je moguce uraditi update .... pa strasno :)
No, ovo je verovatno sam pocetak, verujem da ce uskoro biti mnogo vise modela na listi....

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Jager, pa vidis da i oni cijeg modela telefona ima na spisku nisu zadovoljni rezultatima, tako da i ne treba da zalis preterano...mislim da ce ova opcija tek da zazivi u buducnosti... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

:)) malo mi je smesno upustvo koje su dali i FAQ :) recimo :
1. What phone software am I downloading, exactly?
You are downloading updates and improvements to the phone operation software (also known as firmware), that are embedded into the read-only memory of the device, including native applications such as the calendar and phonebook. This is similar to the operating system software on your PC.... :P

Hehe stvarno uputstvo je :blinky: ,a nigde ne daju verzije na koje se nadogradjuje.
6630

ad_insane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 11. Sep 2005. 14:39

Post od ad_insane »

Ja sam iz radoznalosti pokusao i uspio... Imao sam 6.03.08 Music Edition FW a sada imam standardni 6.03.08 sa engleskim, njemackim i francuskim jezikom (imao sam hrvatski ranije ali izgleda da trenutno ne nude mogucnost izbora jezika)... Pozdrav

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

ad_insane, odkud ti taj 6.03.08 music edition kako si to ubacio,ili si uzeo 6630 music edition i koja je razlika izmedju ta dva
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

ad_insane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 11. Sep 2005. 14:39

Post od ad_insane »

Nisam imao Noka Music Edition. ME firmware mozes da nades na vecini symbian foruma. Ja sam ga ubacio preko Flashboxa GTI a mozes to da uradis preko metode koja je dobro opisana na Burek forumu... Music Edition ima integrisan MPlayer i drugacije ringtones i to je jedina razlika izmedu ova 2 FW-a... Pozdrav

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

ad_insane, cek je se mi znamo sa bureka,ti si bese iz BiH :wink: Pa je imas neki screen shoot od tog player po cemu se razlikuje od ovog normalnog
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

ad_insane napisao:Ja sam iz radoznalosti pokusao i uspio... Imao sam 6.03.08 Music Edition FW a sada imam standardni 6.03.08 sa engleskim, njemackim i francuskim jezikom (imao sam hrvatski ranije ali izgleda da trenutno ne nude mogucnost izbora jezika)... Pozdrav
zasto kod mene ja ostala stara verzija 5.03.08 :? :? :? :? :?
dali zato sto je sa tim mreze neznam sta da radim za da dobijem 6.03.08

ad_insane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 11. Sep 2005. 14:39

Post od ad_insane »

milan91 napisao:ad_insane, cek je se mi znamo sa bureka,ti si bese iz BiH :wink: Pa je imas neki screen shoot od tog player po cemu se razlikuje od ovog normalnog
Da, znamo se :) ... Taj player je kao kod N90... Pokusacu da nadem neki stariji screenshot jer mi djavo nije dao mira pa sam probao ovaj update i uspio i sada vise nemam ME firmware nego obicni 6630 FW bez tog plejera...
Edit: Evo ovo dobijes sa ME FW-om... Moram priznati da ima jako dobar kvalitet zvuka...
Slika
Slika
macko_^ napisao: zasto kod mene ja ostala stara verzija 5.03.08 :? :? :? :? :?
dali zato sto je sa tim mreze neznam sta da radim za da dobijem 6.03.08
Nakon sto si skinuo ovaj softver, prepoznao ti je telefon, provjerio da li je novi firmver dostupan i nakon toga poceo downloading updates? Poslije toga next i nista se nije desilo? Zaista ne znam u cemu je problem... Meni je Music Ed. FW "pregazen" sa standardnim 6.03.08 i to je trajalo 1.5-2 min...
Poslednja izmena od ad_insane u Uto, 22. Avg 2006. 21:03, izmenjeno 1 put ukupno.

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

macko_^, a zasto ne pokusas ponovo da odradis taj "flash"? Mozda prvi put nesto nije proteklo kako valja :unsure:
I sta je bilo na kraju, jesi li uspeo da povezes fon sa PC siute? Mozda bih i ja pokusao, imam isti firware kao ti i isto sa TIM ali nesto mi se ne eksperimentise. Vidim da "6630 TIM-ovci" nisu bas prosli najbolje. Samo bi jos sad trebalo da ne mogu da se povezem sa PC siute :disgust:

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

Specijalno za Vlajce i sve one koi imaj TIM software probao sam po drugi put ali verzija 5.03.08 nije se promenila a i one stvari iz TIMa opet se u telefon. nisam valjda tolko glup da neznam da odradim edna ista stvar 2 puta.
A za da se opet povrze PC Suite treba da se deinstaliraju Nokia Connectivity Cable Driver
Pozdrav svima!!!

dziggy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2005. 20:27

Post od dziggy »

@macko_^
ista stvar se desila i meni,da sam znao nebi to ni radio,vratila mi se sva TIM s*anja a ostala mi verzija koja je i bila 5.03.08,zna li neko u cemu je fora ?

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

LJUDI! Čitam ovde vaša iskustva sa update-om.... Imam N6680, v3-04.37. Nervira me nekoliko stvari, a posebno ona stvar sa žutom slikom kada se koristi kamera sa blicem....
Da li je neko updteovao N6680 i kakva su mu iskustva?! Inače, nemam pojma sa koje je mreže moj fon skidan jer nemam nikakav logo na njeimu, a kupio sam ga sa već promenjenim sw, odnosno kao "unlocked" :)

Jer da se upustim u updateovanje il ne?!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Schkomi napisao:Je l' da se upustim u updateovanje il ne?!
Pošto kažeš da telefon nema nikakvih oznaka (ni hardverskih, ni softverskih) upusti se slobodno, ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Odgovori