Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ako mislis da dobijes cistu verziju i jos 6.03.08,varas se,dobices 5.03.08 (valjda od prosle godine) i jos customized by TIM!
Juce sam update-ovao jednu N70,sa v2... na najnoviju v5.0616.2.0.3 i naravno zadrzao je Francuski jezicki paket,sreca pa je imao i Engleski u njemu!
Zakljucak za kraj je da je servis prilicno pouzdan,potrebna je neka brza veza sa internetom (mada mislim da je ona potrebna samo za download firmware-a,izgleda da ne koristi internet pri samom flesovanju),skida se uvek,bez obzira da li vam je vec u servisu flesovan na originalni,onaj softver koji je i kome je bio namenjen (znaci ako Vodafon England naruci model koji posle zavrsi nekako kod vas,UVEK ce te preko Nokia update servisa dobijati Vodafon branded softver sa Great Britain jezickim paketom) i stoga jos uvek ostaje delimicna potreba za koriscenjem Phoenix-a i slicnih alata ili nosenja u servis radi debrandovanja ili ubacivanja Srpskog!
Pozdrav 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Evo i mene posle duzeg vremena :)
Pojavio se i update za E60 .... Jedina stvar koje me je uplasila je sto se Updater UGASIO nakon sto je pronasao model telefona .... jednostavno se terminisao proces. Bogami sam 3x razmislio pre nego sto sam kliknuo na ikonu i ponovo ga pokrenuo :)
No, sve je proteklo kako treba. Download je trajao relativno kratko (hvala bogu na OK netu - 150-200Kb/sec) i koliko sam ja primetio nije se nista desavalo sa telefonom sve dok DL nije bio kompletno i zavrsen. Zato mislim da ukoliko pukne nekome veza za vreme DL da se nista lose ne bi desilo. Bilo kako bilo, telefon se sam restartovao i radi ko zmaj.
Jedina novotarija koju sam primetio je mnogo lepsi ispis u SMS Inbox-u ... I like it! :)

The Enemy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 23. Sep 2006. 20:36

Post od The Enemy »

Da li mozda neko zna gdje se moze naci neki noviji firmware za 7710? Na Nokijinom oficijelnom sajtu nema!!!

lazaaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 11:28

Post od lazaaa »

imao sam 2. xx verziju, sad je na 5.xx verziji, sve proteklo kako treba, samo jedan problem imam,
kada me zove odredjeni broj, ne svaki, iako ga imam u imeniku ne ispisuje mi ime,
(probao sam sva moguca podesavanja da proverim)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

lazaaa napisao:samo jedan problem imam,
kada me zove odredjeni broj, ne svaki, iako ga imam u imeniku ne ispisuje mi ime
Ti brojevi su ti duplirani u imeniku. Kada dve ili više "osoba" imaju isti broj, onda mob pokazuje samo broj bez imena. Proveri, verovatno si uneo više puta neki kontakt prilikom vraćanja backup-a.

Inače, izašla je novija verzija NUS softvera...

lazaaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 11:28

Post od lazaaa »

@miskoni
ej ladno si bio u pravu, a ja to mi je bilo na kraj pameti, hvala o mocni moderatore, sad ne znam vise sta da pisem da bi ispunio kvotu :P

laki!!!
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 19:37
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od laki!!! »

evo pojavio se i update za N80 i update je protekao bez ikakvih problema. :D :D :D
Nokia 6120

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

danas sam ponovo updateovao N80 ali preko ovog nokia updatera i stvarno je super proteklo, brzo i bez problema...

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

ja sam update-ovala n70, odlično je prošlo, sada imam 5.0616.2.0.3.

primetila sam da je otklonio neke bug-ove. moj telefon je inače kupljen kao tim, a kasnije je instaliran čist siftver u alpha copy-ju, i posle update-a ostao je softver za srpsko tržište.
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Maraja,hoces da kazes da i dalje imas Srpski?Ali si sigurno nosila u servis,pa su verovatno oni promenili Product code,verovatno se nisi igrala sa Phoenix-om?
P.S.Davno sam ti poslao PP,nista od odgovora?Nema veze sad!
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

e treba mi mala pomoc.... kako da ubacim srpski na n80? :|

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Flesovanjem!! :D
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

znam da je flashovanjem ali gde da skinem taj flash fajl koji ima srpski i kako da ga ubacim? :roll:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, pa zar nisi vec jednom flashovao N80 preko Phoenix-a? :unsure: ...Na isti nacin samo ti treba firmware sa oznakom EURO, on sigurno u sebi sadrzi i srpski jezik... :roll: :wink:

Valjda ga ima na i-phone... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kasno Marko na Kosovo stize... obrisali mi onaj v4... sa Srpskim koji sam postavio pre par meseci i linkovao u"onaj"tred na bureku,razlog za brisanje je:"Long period without downloads"a samo je par meseci tamo i skinut je nekoliko desetina puta!?Izgleda da ciste sve sto se ne skine nijednom u roku od verovatno nedelju-dve,pajseri!?
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

auuuuuuuuu @lomnica mozes li to da mi pustis na mail? :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Procitaj temu Slike sa N70 (ili tako nesto) da vidis moj zadnji post,firmware-i su"Gone with the wind"jer su mi zauzimali dosta prostora a trebao mi je prostor (a programi ne jer sam zavrsio sa tim,nemam vise kome sta da flesujem) a ionako je bio preveliki za slanje e-mail-om,cak i u .zip formatu imao je preko 50MB,sa 5kb/s uploadom,trebalo bi mi ohohooooo vremena za jedan e-mail!!
Proveri onaj link koji sam dao na 208 strani na burek forumu,mislim da imas tamo najnovije firmware-a za sve BB5 Nokie!! :wink:
Pozdrav 8)

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

zdravo imam jedan veliki problem u vezi sa NSU daje mi poruka "No software updates for your pjone" radi se za 6630. zasto je to tako???

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

macko_^, pa valjda zato jer imaš zadnji software za tvoj fon, nema novijeg :wink:

pozz 8)

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

Nije bilo to evo sad sam uradio update neznamzasto mi jutros pravio problem ali stari problem je ostao nece da prepozna memoriska kartica probao sam 4 razliciti i nista.

Odgovori