Rezolucija

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Hifi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 01:02

Rezolucija

Post od Hifi »

Jel moze neko da mi objasni pojam niske i visoke rezolucije.Konkretno u testu za Nokiu 6680 sam procitao prigovor za ekran niske rezolucije,a kod N 70 se to ne pominje.Takodje kod N 71 koja ima bolju rezoluciju od prethodna dva kaze se da opet nije visoka.Thanks

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sto je veca rezolucija (kad si vec uzeo za primer nek budu ekrani od 2.5" koji imaju 6630,6680,N70...) to je veci broj piksela i to su oni sitniji i to je slika jasnija i lepsa,a sto ih je manje i sto su veci to je slika"zrnastija"i losija naravno!Inace 6680 i N70 imaju iste ekrane pa sve sto vazi za jednu,vazi i za drugu!
Ako hoces da vidis razliku,uporedi ekrane,recimo 6680 i na primer N80,oba su smartphonovi,oba series60 Nokie,ali je N80 noviji i sa vecom rezolucijom ekrana,tada ces videti sta znaci razlika izmedju male i velike rezolucije i koliko vise stvari stane na ekran!
Pozdrav 8)

e-treo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 21:17

Post od e-treo »

Iz tvog pitanja vidim da ti je poznat pojam rezolucije. Tebe buni zasto u testu za n 6680 (176*208) kazu da je mana niska rezolucija, za n 70 (176*208) to ne pominju a za n71 (320*240) opet kazu da je rezolucija mogla biti i bolja? Radi se o subjektivnom stavu osobe koja pise review. Ti citaj samo brojke

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Da, kao sto rece e-treo, to zavisi od onoga ko ocenjuje telefon. I zavisi od toga do kog nivoa se stiglo sa razvojem. Ako procitas test nekog starijeg telefona siguran sam da ces naleteti na komentar tipa "...ekran visoke rezolucije 128x128..." jer je to tada bila vrh rezolucija a danas je to smesno 8) Tako da je najbolje da pogledas ekran i sam ocenis da li ti odgovara ili ne. ;)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Koliko god mi danas imali komentare da Samsung pravi iste (za neke i krš) telefone, činjenica je da su im ekrani vrh. Nokia nas je uljuljkala kvalitetom, imenom, i nekim inovacijama koje su kasnije drugi razvili, ali Samsung je od početka uzimao kvalitetne (čini mi se Sharpove) ekrane. E sad što se tiče rezolucije o kojoj pričate, uporedite 6680, N70 . . . (ne i N80) sa D500, D600, i videćete solidnu razliku. Sa N80 su se očigledno drastično popravili, ali ruku na srce, trebalo je i Symbian prilagoditi tome. A u svakom slučaju:
e-treo napisao:Radi se o subjektivnom stavu osobe koja pise review. Ti citaj samo brojke
:)

Hifi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 01:02

Post od Hifi »

e-treo napisao:Iz tvog pitanja vidim da ti je poznat pojam rezolucije. Tebe buni zasto u testu za n 6680 (176*208) kazu da je mana niska rezolucija, za n 70 (176*208) to ne pominju a za n71 (320*240) opet kazu da je rezolucija mogla biti i bolja? Radi se o subjektivnom stavu osobe koja pise review. Ti citaj samo brojke


Da upravo tako.Sve je jasno,a opet svako ima u tim testovima ima neko svoje misljenje.

Hifi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 01:02

Post od Hifi »

U svakom slucaju hvala vam svima.Najsigurnije je da pre kupovine pogledam modele pa odlucim.Iako sam vec poprilicno siguran za kupovinu N 70. :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nece ti nista smetati,ona ima odlican ekran,ne kosta previse za ono sto nudi i generalno je jako dobar telefon pa samo napred i uzivaj u njemu (njoj)!
Pozdrav 8)

Odgovori