potencijalni problem: prebacivanje podataka sa 6630 na E61

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

potencijalni problem: prebacivanje podataka sa 6630 na E61

Post od ZedPi »

Godinu dana imam 6630 i mogu recji da je zaista odlichan, sem shto ima (po meni) manji ekran nego shto bi trebalo. S obzirom da mi je SE p990i na koga penim vecj 10 meseci krajnje nedostupan zbog povecjeg broja evra koje iziskuje zarad posedovanja, odluchih da se posvetim drugom izvoru "penenja" u poslednjih skoro godinu dana - E61. Potpuno je fenomenalan.
Potencijalni problem je "sledujushcjeje pruirrrrode":
Hteo bih da kompletan inbox sa svim porukama, zatim imenik, kalendar i "cedulje" prebacim na novu macchinu. Kapiram ja taj "puz-morska sasa-simbioza" Sync fazon, ali mi je misterija kako da prebacim sve sms, mms i e-mail poruke na novi fon.

Ako neko ima neku lepu ideju, predlog, programcheros iliti bilo shta shto pomocj iz mraka tera ka svetlu, nek' kucne koji red i dobije pochasnu znachku Kluba obozavatelja lika i dela Herkula nam dragog Poaroa!


Zahvalan do veshtachke inteligencije,

ZedPi

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sto ne probas sa najnovijim PC Suite-om,nisam primetio nikakve bugove,a pri bekapu mozes da biras sta ce sve da bekapuje,ne secam se tacno koliko ima opcija,ali sam siguran da ces nekako naci ono sto ti treba,pogledaj!
Ako ne mozes,reci pa ce mo ti naci neki Symbian programcic koji ima i .sis i .sisx instalaciju pa da lako sacuvas podatke sa jednog telefona,instaliras aplikaciju na drugi i vratis podatke na novi fon!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ako ne mozes preko PC Suita, probaj (Data) Transfer u foderu System ..... trebalo bi da moze da iskopira imenik, kalendar i galeriju na drugi fon preko BT-a, a poruke mozda mozes tako sto ces ih smestiti na MMC, a potom prekopirati folder e:\system\mail na drugu karticu .... nisam pokusavao tako da nisam siguran da li moze tako...

poz...

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Probao sam da vratim b-up sa jedne 6600 na drugu preko PC Suite-a, ali je "provalio " da to nije taj telefon i nije moglo prostim vracjanjem podataka koje sam prebacio na komp sa prve 6600... To me muchi zato shto imam enormno poruka po folderima koje mi trebaju, a ne znam kako to da sprovedem u delo - to prebacivanje...

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Mogao bih da probam novi PC Suite... Ono shto mene muchi je to da, ako b-upujem moj 6630 pomocju PC Suite-a, necju mocji taj isti b-up pomocju tog istog PC Suite-a da stavim na novi telefon, jer kapiram da cje mi recji, tipa, "to nije taj fon, br'teeee!!!"...
Pre izvesnog vremena sam prebacivao to isto sa 6600 na istu takvu, samo novu, i, kad sam pokrenuo b-up restore, nije uopshte hteo nishta da uradi, chak mi nije ni dozvolio da izaberem telefon na koji prebacujem. Jedino objashnjenje je da je provalio da to nije telefon sa koga je b-up napravljen...
Lomnica_city, to shto si pomenuo, program koji to radi, da li znash koji je, kako radi (baci koji redak o njemu)...?
Meni treba da se sve to prebaci da mogu da ih koristim kao na starom fonu, a ne da ih arhiviram nekim MessageStorer-om ili slichno...

ZedPi

P.S.

MS Outlook ne moze (?!) da upishe sva polja koja ima neki kontakt koji prebacujem na PC. Desilo mi se da mi za jedan kontakt, koji ima 5 brojeva, e-mail, adresu i firmu, prebaci, tipa, 3 broja, a ostalo - nshta! U chemu je fora i kako to da reshim...?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nisam ja ni mislio na kompletan bekap,nego da samo prebacis ono sta ti treba preko PC Suite-a,nisam se lepo izrazio,ali je sam tako na primer sacuvao par desetina simpaticnih poruka koje mi je devojka slala,stavio na HD,i to sa 6680 pa sad moze na N70,a ne znam kako drugacije da ti objasnim sem tako!?
Kontakte NIKAD nisam cuvao preko PC Suite-a,niti ih sinhronizovao u Outlook (koji i nemam) vec sam radio onu prostu stvar,iz imenika uradim"Copy to MMC",onda lepo odradim sta treba (format,upgrade firmware-a,prebacivanje MMC u drugi smartphone...) i posle toga naravno"Copy from MMC"i sve bude TACNO onako kako je i bilo!!
E sad,problem moze biti sto E61 koristi miniSD za koji znam da je kompatibilan po ono SD=MMC ali ne znam da li je takodje DV tj da li prihvata da radi sa RS-MMC DV?
Pozdrav 8)

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Ma najprostije je da iskopiras C:\System\Mail folder sa FExplorerom na Memorijsku karticu, pa odatle na Komp. Pa onda mu uradis RIKVERC na E61 - znaci sve isto al s'guza!!!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Znalo je cesto da ne radi to kopiranje fajlova,ili da radi delimicno,da uspe prebacivanje SMS-ova ali kopiranje contacts... nije dalo rezultate!
Pozdrav 8)

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Ja sam sinhronizivao sa Outlook-om kad sam menjao sa 7250i na 6630, nisam znao kako drugacije. I, kao sto rece ZedPi, nisu mi se svi telefoni iskopirali. Tacnije, oni telefoni koji su bili pod general u 7250i oni se nisu iskopirali u outlook dok ostalo (mobile, busines, home, e-mail, adress, note...) sve je to bilo sacuvano. Tako da sam posle samo te general morao da dokucam. A sad uvek bekapujem PC suiteom: imenik, poruke, kalendar i do sada nisam imao problema 8)

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Meni je Inbox na kartici, tako da ne moram da kopiram na istu. Sad cju za vikend da probam tu foru (kartica -> komp -> druga kartica) sa drugarom koji vecj ima E61, pa cjemo da vidimo.
Lomnica_city, ja imam PC Suite koji sam dobio sa 6630 (nisam upgrade-ovao posle toga) i, koliko se secjam, nema opciju da prebaci Inbox (SMS, MMS, e-mail, MyFolders) na komp... :? :? :? Ako mozesh, napishi samo koju verziju PC Suite-a imash (tj. koja radi to)... Kontakte cju da prebacim nekako, to nije toliki problem, problem je da SVE poruke prebacim na novi fon tako da ostanu u onom formatu kao shto sad jesu, tj. da se ne poremete datumi, folderi blablabla... Sledecje nedelje uzimam E61, pa bih morao to da provalim do utorka-srede, jer tad bi trebalo to da zavrshim... MiniSD i RS-MMC su kompatibilne? Mozda u chitachima, ali ne bih rekao da su u telefonima...
Probacju neshto za vikend, pa cjemo da vidimo... U svakom sluchaju, thx za pomocj, i, ako ima neko shta da doda - nek' se ne stidi...
8) :roll: :D

ZedPi

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ja sam to odradio sa v6.80 a sad imam v6.81,stvarno se ne secam kako sam tacno odradio!A inace sve poruke i dalje mogu da citam sa kompa i na svakoj pise posiljalac i vreme kad je stigla tako da se prebacivanjem ne gubi nista!Probaj da iskopiras poruke preko Nokia Phone Browser-a,ne znam dal sam bese tako prebacio kompletne SMS-ove,al probaj tako a za kontakte se snadji preko memorijske!
Pozdrav 8)

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Hm, ZedPi, znas kako, ja sam na prethodnoj verziji PC suite-a poruke cuvao uz pomoc Content copier-a. Kliknes na backup i tamo izaberes sta sve hoces da sacuvas (poruke, kontakte, kalendar, to-do, sadrzaj kartice...). Dobijes jedan file i posle sve to vratis na fon (isto preko content copier-a) i sve poruke budu isto onako kako su bile. Medjutim, sad pogledam backup na ovom najnovijem PC suite i vidim da uopste ne mozes da biras nego moras da uradis kompletan backup telefona. Lepo ne mogu da verujem, sto novije to losije! :angry:
E sad, opet moze da se javi onaj problem da "provali" da nije isti fon sa kog je uradjen backup samo mi nije jasno zasto pravi taj glupi problem.
A jel probao neko da prebacuje podatke uz pomoc onog programcica "Transfer data" iz tools menija. Kod mene na 6630 postoji fabricki taj programcic, ne znam za ostale telefone, ali nisam ga isprobao, nije mi trebao. Pise cini mi se da kopira sadrzaj izmedju dva kompatibilna telefona preko bluetooth-a. Trebalo bi da radi izmedju dva symbian-a.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Probao je taj"Transfer data"moj burazer i poslalo je samo imenik koliko se secam,ali se ne secam dal je to bilo uopste u nekom redosledu!?Mozda je najlakse onako kao sto sam mu napisao,za poruke je bar lako,a za kontakte ako ne mozes da sacuvas na MMC Mobile pa da ubacis u E61 (i da radi) onda prekopiraj folder Contacts preko citaca sa jedne kartice na drugu!
Pozdrav 8)

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

vlajche
Da, ali onda uradi CEO b-up telefona i mogu da ga vratim na taj isti telefon... :smutny:
Lomnica_city napisao:za poruke je bar lako
Ako nije problem, da li bi mogao da mi napishesh proceduru da prebacim poruke na PC pa sa njega na E61... Malo sam se pogubio u postovima i varijantama, a buducji da si to radio i ako nemash trecja posla, baci tutorial... ;)

U stvari, ne znam da li sam dobro objasnio problem: treba mi da prebacim CEO INBOX sa jednog na drugi telefon i da sve ostane isto (folderi, datumi, blablabla...). Ako to ne moze, barem to sve da prebacim na PC da bi mi ostalo barem na kompu...
ZedPi

Odgovori