Mali Symbian trick...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Mali Symbian trick...

Post od Phantom Lord »

Ne znam da li je ovako nesto vec bilo postavljeno na forumu (izvinjavam se ako jeste),ali imam jednu malu korisnu foru za vas (tacnije 2) :)
E ovako,pronasao sam na jednom forumu da je moguce kreirati folder u okviru foldera (tacnije prebaciti kreirani folder u drugi) i pomocu istog trika promeniti ime bilo kojoj default aplikaciji na telefonu (mislim na precicu,tipa: Memory,notes,calendar itd..)
Sve sto vam je potrebno je FExplorer.
Za folder u folderu:
1.Folder koji zelite da prebacite u neki drugi (ili kreirate novi) postavite kao prvu ikonicu u meniju
2.Udjete u FExplorer e/system/apps (ili c,zavisi od toga gde instalirate programe) i promenite ime foldera BILO KOJOJ aplikaciji (npr. appman promenite u appmanX) i zatim kliknete na ok.
3.Nakon toga brzo pritisnete dugme za meni i pritisnete na OPTIONS iznad neke ikonice koja NIJE FOLDER (npr messaging ili galery ili bilo sta) znaci ne ulazite u aplikaciju vec dok je selektovana (bitno je ovo uraditi brzo)
4.Kada se otvori options meni,tu se naravno nalazi opcija "move to folder"
5.Pricekate par sekundi (sa otvorenim Options menijem)
6.Posle nekoliko trenutaka ce se resetovati meni (zbog menjanja imena aplikacije,cime ste je prakticno "izbrisali sa telefona") i highlight ili selekcija ili kako vec da nazovem onu kockicu oko ikonice :oops: ce se prebaciti na pocetak menija,na folder!!!
7.I sad lepo kliknete na "move to folder" i kraj.....
8.Onda se vratite u FExplorer i vratite ime aplikaciji (npr.appmanX u appman) i to je to

Na isti nacim mozete promeniti ime aplikacijama,samo sto na pocetak menija umesto foldera postavite bilo koju aplikaciju,a u koraku 3 otvorite OPTIONS iznad nekog foldera (zbog opcije rename)
Samo da napomenem da ovo ne utice na stabilnost,brzinu telefona,niti se ponistava posle restarta i sl.Isprobano na 6600,6630,n70 i trebalo bi da radi na bilo kojoj verziji symbiana.Bilo bi pametno napraviti backup fajla c/system/data/applications.dat koji pamti prvobitni raspored ikonica.Javite rezultate!!! Pozz ;)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Video sam ovo pre par nedelja, ali se nisam usudjivao da probam :uhuh: Cim fabricki nije dozvoljena mogucnost da se prave folderi u folderima sigurno da postoji razlog za to i ne zelim da se igram sa ovim. Niko ne moze da ti garantuje da ovo nece uticati na stabilnost telefona. Mislim da ono sto se dobija ovim eksperimentisanjem nije vredno rizika.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Pa evo ja sam probao i ne primecujem nikakve probleme :|
U najgorem slucaju ceka te phone reset,mislim.... :disgust:

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Svaka ti cast za ovo, :wink: imao sam gomilu razlicitih aplikacija po folderima da nisam znao gde mi je sta(a obavezno se drzim 9 ikona u meniju). Jos ako bi mogao da otkrijes kako da se obrisu imena ispod foldera... :D


Pozdrav

Odgovori