PC mi ne prepoznaje N70!?!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

PC mi ne prepoznaje N70!?!

Post od Vincent »

Ljudovi! :)

Imam instaliran PC Suite, a skoro sam skinuo drajvere i ponovo ih instalirao i mislim da PC prepoznaje da je uredjaj vezan, ali ga ne ocitava PC Suite (nema da pise N70 connected) i nikako da bilo sta instaliram.

Sta bi to moglo da bude?

Please, help me out!!!

P. S. Pokusavao sam update firmware-a sa Nokia-inim programom sto nije uspjelo zbog katastrofa konekcije. Ima li to kakve veze?

P. P. S. I'm desperate! :(
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Ako si pokusao da update firmware onaj sa Nokia sajta, o kome se pricalo ovde na forumu onda je zbog toga i drugi su se zalili da im posle PC suite nije radio kako treba tj. da nisu mogli da uspostave vezu izmedju njega i telefona... :(

Pa dok se ne pojavi neko ko bi mogo da ti 100% pomogne (a ovde ima takvih veruj mi) mogao bi da uradis reinstal PC Suita pa da probas ponov da ih povezes!!... :wink:

U svakom slucaju nemoj da brines, sve ce da se sredi kad stignu experti.... :D :wink: 8)

Pozzzz.... 8)
.::HTC Desire Z::.

Djordje20
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 08. Avg 2006. 14:16

Post od Djordje20 »

Vincent, da se ja ne bih mnogo blamirao, kako kaze bigmag, ovde ima puno ljudi koji ce ti objasniti o cemu je rec, do tancina...

A kako to "mislis" da ti pc prepoznaje novi uredjaj?Brate, il` ga zna ili ne zna, nema treceg... :wink:
U slucaju da ne postoji nikakva veza izmedju pc-ja i telefona, vrlo lako moze da se desi da ti kabal nije ispravan...Mislim, to se meni desilo, samo prenosim svoja iskustva...u svakom slucaju, sacekaj da ninolina, dexter, lomnica_city, gargamel i ostala kompanija procitaju ovo i resice ti probleme...meni su dosta pomogli.

Pozdrav :) :)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

nije do kabla,ako je radio update firmware-a preko Nokijinog sajta,onda je do toga jer se i drugima nakon update-a isto deshawalo. . Samo reinstaliraj PC Suite i trebalo bi da radi ;)
p.s. preporuchujem ti da skinesh novu verziju PC Suite-a,super je,ali prvo reinstaliraj ovu verziju koju sad imash pa javi da li radi. .

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nema potrebe da reinstaliras drajver za kabal NAKON instalacije PC Suite-a,jer uz njega dolazi drajver za sve moguce kablove,tako samo pravis zbrku,jos ako si odabrao pogresan drajver koji je"prepisao"onaj koji je dosao uz PC Suite... zurka,zurka! :D
Uradi reinstall PC Suite-a (najnovija je verzija 6.81) pa vidi da li je to pomoglo,a ako nece onda ponovi ali prvo obrisi SVE sto ima veze sa Nokiom i PC Suite-om iz Add/remove programs opcije i tako sto ces u pretragu (Start->pretraga) ubaciti u opcijama da pretrazuje skrivene fajlove i da trazi prvo sve sto se zove Nokia i onda sve sto se zove PC Suite i obrisi to pa onda prioni na svezu instalaciju!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

hm .... da li si sve podesio u "Manage Connection"? ..... i nisi rekao kako se povezujes sa PC Suitom? .... BT ili Kabl? ....

pozdrav...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lepo piše na Nokia sajtu u FAQ delu:

19. I cannot connect to Nokia PC Suite after using updating via PC.
Open the Nokia Connection Manager from PC Suite (Manage Connections option) and ensure the USB option is checked.

Dakle, ne verujem da je baš potrebno reinstalirati PS Suite...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

UVEK su po defaultu chekirane SVE opcije povezivanja nakon instalacije PC Suite-a,tesko da je samo kod njega drugacije,ono je Nokia dala uputstvo cisto nek ima! :uhuh:
Pozdrav 8)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Moguce da je stvar u tome stosam sam instalirao drajvere, ali, kazem, nisam uspio da uradim upgrade, pa sam mislio da je do toga. Nisam kuci, ali brat ce mi to zavrsiti, pa ce valjda da radi. Hvala u svakom slucaju! Pozdrav!
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Ovi ljudi koji su imali taj problem kazu da je, kao sto Lomnica_city rece, potrebno deinstailrati drajvere za kabl pa onda instalirati ponovo. Pogledaj temu:

viewtopic.php?t=7010

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lomnica_city napisao:UVEK su po defaultu chekirane SVE opcije povezivanja nakon instalacije PC Suite-a
Jesu, ali Updater očigledno u nekim slučajevima hoće da zezne nešto. Juče sam probao Update i nisam imao nikakvih naknadnih problema sa spajanjem, a baš sam se nadao da hoću, da bih video šta je uzrok i kako rešiti problem. Mislim da bi bilo dovoljno odštiklirati sve u Connection Manager-u i ponovo označiti potrebnu konekciju, bez ikakve reinstalacije...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma nije problem do updater-a,on je instalirao PC Suite (uz koji dolaze drajveri za kabal jelte) a onda je preko njih presnimio neke druge drajvere za,ko zna koji kabal,i sad se cudi sto nece da ga prepozna ni PC Suite! :D
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ok, moguće je, ali koliko sam shvatio Vincenta, instalirao je standalone paket drajvera za CA-53, što nikako ne bi trebalo da pravi problem sa PC Suite-om. Videćemo kada iskrsne još nekome problem posle Update-a, može da proba moj predlog...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mozda je tebi rekao nesto vise preko P.P. ali ja ovde vidim da pise da je instalirao neke drajvere,e sad to moze biti drajver za DKU-2 i CA-53,a mozda je nabacio drajver za DKU-5,mozda za CA-42 i CA-70... i to je"ono",otkako je ponovo instalirao drajvere sa neta PC Suite ga vise ne ocitava,ne radi mu Nokia Update Service (NUS) :D sto namece zakljucak da je ponovno instaliranje drajvera skenjalo stvar AKO je ikad i radilo (pretpostavljam da ima bas DKU-2 ili CA-53 kabal,u suprotnom dzabe pokusava) pa je reinstalacija PC Suite-a resenje!
Pozdrav 8)

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Vincent, imao sam identican problem posle instalacije nekih programa.Problem sam resio ovako:
U Add or Remove Programs skini Nokia Data Suit
i Nokia Connectivity Cable drivers
Sa Nokia site skini program Nokia PC Suite Cleaner na:
http://europe.nokia.com/A4144912
Skini i nov PC Suite kada si vec tu na:
http://europe.nokia.com/A4144905
Restart kompjutera,pokreni Cleaner,restart kompjutera,instaliraj nov PC Suite i prati samo instalaciju.Kada zatrazi prikopcas telefon i sacekas da odradi setovanje drajvera i to je to.
Meni je pomoglo nadam se da ce i tebi.
N70 v 5.0609.2.0.1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ljudi,sve to je NEPOTREBNO!!Imao sam slican problem zato sto sam deinstalirao PC Suite pa cackao nesto pa... i na kraju je prestalo da prepoznaje moju N70 (do tada jeste a imam i CA-53 kabal) i reinstalacija PC Suite-a je resila stvar,on sam prepise ponovo drajvere i to je sve,minut posla!!
Pozdrav 8)

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Lomnica_city, mozda i jeste tako kako kazes ali Nokia kaze drugacije.
pogledaj http://nds1.nokia.com/phones/files/soft ... UG_eng.pdf
i to pod sekcijom 3. INSTALLING NOKIA CONNECTIVITY CABLE DRIVERS
kaze doslovno:
3.1 Before installation
If you have a previous installation of Nokia Connectivity Cable Drivers on your PC, you must uninstall it manually
Iskreno vise verujem njima nego tebi pogotovo sto sam probao samo da pregazim stari PC Suite pa nije islo,da ga skinem pa stavim nov pa nije islo i na kraju sam poslusao njih i eto sada radi.
N70 v 5.0609.2.0.1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

KOD MENE JESTE ISLO!!Veruj ti kome hoces,ja znam sta znam iz iskustva,a da malo bolje pratis koliko ti manuali imaju veze sa stvarnoscu... iznenadio bi se!Lose naravno,jer vise dodju kao nepotpuna prva pomoc nego neko pravo resenje problema,ali sta vas kosta,probajte kako hocete,ja znam da su oba nacina uspesna! :wink:
Pozdrav 8)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Kompjuter mi je u servisu, prebacuje mi stvari sa harda na novi, posto uzimam novi, kad mi vrate probacu, ali ne sumnja da je Lomnica_city kao i uvijek u pravu :D
Hvala u svakom slucaju!
Pozdrav iz junackog srpskog legla!
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ako ti prebacuju fajlove sa HD-a na HD,nastace jos veca zbrka,odnosno nece ti skoro sigurno ni instalirati PC Suite (Al ces zato sigurno da dobijes Sound Forge,AutoCAD,Norton...) :roll: :lol: pa ti to lepo instaliraj od pocetka i bice sve u redu!
Pozdrav 8)

Odgovori