Nokia N75

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Nokia N75

Post od Crystal »

Slikica novog clana N sErije. N75

Tanak kao Razr ali SYMBIAN!!!!!! WOW
Dobro su se stili! :)

Slika

ostale informacije preuzete sa www.newmobile.nl
mrzelo me da prevodim
znate engleski

"Nokia N75

After the introduction of three new N-series around April this year a new introduction of three new devices is immenent. One of these new models will be called Nokia N75 and is the first slim flip formfactor device within the N-series. It will compete with models from Motorola and the new Samsung Slim and Ultra Edtion series.

In comparison to the opponents within the market will the Nokia N75 consist of smartphone functionalities and the availability of the Symbian v9.1 operating system including the new Series 60 version 3.0. The N75 will be number thirteen in the list of Symbian devices with this new version.
The exact specifcations of the N75 are not yet known at this stage, but do give a good impression of what the device will be like. The new device will be placed within the medium-end market and will get a nice price position within the complete range of N-series. The device contains a large 2.4” TFT display with 262.000 colors and a resolution of 240 x 320 pixels (QVGA), a 2.0 Mpixel camera, EDGE/UMTS and Bluetooth. The Nokia N75 is not the first ever Symbian clamshell produced by the company. Nokia already showed us the N90, N92, N93, 6260 and N71.

Next to the Nokia N75 you will see the new N95. The device was already mentioned on our website as N83 and shall be a model that will open a lot of eyes within the market. "
NOKIA N8

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Po ovoj specifikaciji deluje skromno u odnosu na nove n modele,ali je veoma pohvalno za nokiu sto je i ona napravila model kao motorola razr ili onaj b-simens.Sa ove slike vidim dobar i precizan dizajn sto me raduje,mislim da ce biti pristojna cena :D .Ali ja licno cekam da vidim n83 sa 5mpx :lol:
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa cekaj najavljivao se onaj n75 ili n83 koji ima 5mpx i ostale gluposti i njega nema a sad izgleda ovaj izlazi pa lepo :wink: Dobre specifikacije ali nece biti preko 400e sigurno.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ovi tasteri mi deluju veoma fake,a i donji deo je identican kao na Motorolinoj V3 pa me ne bi iznenadilo da je ceo telefon fake!
Pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

I meni nekako malo deluje kao fake ali ne znam :? Pogotovo ovo iznad tastature :ohmy: Ali necu da govorim da li je ili nije mi mozemo sad da nagadjamo , dok ne bude predstavljen zvanicno
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Jako interesantan spoj razr+symbian ali isto mi se cini da su mogli da ga malo bolje naprave(bolja kamera itd.)...a kad razmislim ovo je telefon koji pokusava da spoji dvije potpuno razlicite grupe korisnika mobilnih telefona, fensere i symbian frikove... :D
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Veruj mi da to nista nije cudno a ni tesko!Ja kad sam uzeo N72 sam se odusevio kako je lepo i KVALITETNO odradjen,tastatura redizajnirana i mnogo udobnija,a ipak je Symbian fon!
Pozdrav 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

N72 i udobna tasatura??? meni je tastatura krs...

A slika nije fake... ko prati lako je mogao da zakljuci da je samo pitanje vremena kada tje nokia da izbaci ultra slim model da se takmici sa Motorolinim i Samsungovim slim linijama koje su u velikoj expanziji... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma jok bre akki,sasvim je dobra,i tasteri su prijatniji za kucanje jer su ravni,a i cini se nekako meksa nego ova na N70,vec mi je izasla iz volje,jedva cekam da uzmem N73 da se odmorim od ove minijature!
Pozdrav 8)

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Lomnica_city napisao:Ovi tasteri mi deluju veoma fake,a i donji deo je identican kao na Motorolinoj V3 pa me ne bi iznenadilo da je ceo telefon fake!
Pozdrav 8)
Kakvo osto oko...:)
Jeste fake :) 1000 puta fake....
ma i ruka je fake kazem ti! ;)
NOKIA N8

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dobro,da ne preterujemo... ali ipak i dalje deluju fake,kao da su neki novi modeli osetljivi na dodir,sto nece biti bas uspesno sa tako malim tasterima ako kojim slucajem i jesu touch sensitive!
Pozdrav 8)

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Pa dobro sad, nisu toliko mali...meni tastatura deluje kao ona sa Razr-a...
[a o tome koliko je tastatura ruzna .. uh do daske!! :shock: ko neki digitron...da ne pricam :) ]
sto bi bio neki problem sa njom...i dugmitjima :)
uglavnom ja verujem da ovo nije fake... i jedva cekam da objave zvanicno...
yippie jej :)
NOKIA N8

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kako na tako zbijenim tasterima da potrefis taster koji zelis ako su svi zbijeni,osetljivi i na najmanji dodir i nemas osecaj da si ijedan i uopste koji taster pritisnula!?Zato! :wink:
Pozdrav 8)

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

PA svi veselo i uspesno gadjaju tipkice na Razr-u i nemaju problema :)
nece ni sa ovim biti drugacije :) :P
NOKIA N8

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne razumes,nije samo zbijenost problem,touch sensitive tasteri NEMAJU HOD,ne mozes tacno ni da osetis kad si slucajno prstom presla preko nekog tastera koji nisi zelela ali telefon ce to registrovati zato mislim da je to jako nezgodno i sigurno je jedan od razloga zasto takve tastature ne postoje na mobilnim telefonim!
Pozdrav 8)

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Ma dobro bre :) TS tasteri... a sto si ti umislio da ce biti bas takvi... :)
Nece Nokia da napravi sigurno nesto tome slicno, da ne znas sta si pritisnuo.. pa nisu ni oni ludi
ajde sad:P
NOKIA N8

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Pa BRE zato sto tako izgledaju na slici koju si postavila! :D Izgleda bas kao da je odstampana sa kompa na samolepljiv papir,isecena i zalepljena na parce srebrne folije pa zajedno zalepljeni na donji deo neke od V3 Motorola!
Uopste ne izgledaju tasteri kao pravi,ne vidi se razmak i ne vidi se"visina"tastera,zato me navodi na zakljucak da je fake jer se touchpad-ovu ne ugradjuju u mobilne telefone i sumnjam da ce jos za dugo vremena poceti!
Pozdrav 8)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Lomnica_city napisao:Ne razumes,nije samo zbijenost problem,touch sensitive tasteri NEMAJU HOD,ne mozes tacno ni da osetis kad si slucajno prstom presla preko nekog tastera koji nisi zelela ali telefon ce to registrovati zato mislim da je to jako nezgodno i sigurno je jedan od razloga zasto takve tastature ne postoje na mobilnim telefonim!
Pozdrav 8)
Kako ne postoje?! Pa zar samsung E900 ne koristi takvu tastaturu?!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

e lomnica upravu si pogledajte ovo sto je na slici(obelezio sam crvenom bojom) stvarno se vidi papiric i to zuti :D :wink: a sta je ovo sto sam oznacio plavom bojom :ohmy: :o

Slika

Slika
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma ovo je fake....... to sto je u plavom je neka nezgodna ogrebotina....uostalom nokia nikada ne bi imala ovakvu liniju.... 8)
5130+Koss the plug....

Odgovori