pomoc n70 brzo

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

pomoc n70 brzo

Post od speed »

Pozdrav ljudi hitno mi treba pomoc. Sigurno je vec pominjano ali mi malo hica pa ako mozete bryo da mi pomognete. nisam poznavalac Nokia telefona i nisam ih imao do sada ali uzeo sam N7o(postavio sam temu za to odgovoricu kasnije i tamo) i izgleda da ima virus ili sta vec ne znam. Non stop preko bluetoth-a salje neke sis fajlove a i izgleda da mi brlja nesto oko sms i mms poruka i interneta, posto mi je sljustio kredit. ima li nekog resenja? i molim vas sto pre jer ne smem da ga ukljucuim potrosice mi sav kredit. Hvala i molim vas sto pre mi odgovorite!!!!
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Izgleda da je tako,verovatno je commwarrior pa bolje izvadi SIM karticu,onda ga pokreni u offline modu i sacuvaj sta ti treba iz memorije telefona (recimo kontakti) i ono sto ti treba sa memorijske kartice i onda uradi format telefona sifrom *#7370# a format kartice ces odraditi iz samog telefona,ides na Alat/Memorija/Opcije/Formatiraj i nakon toga PAZI sta instaliras od programa!
Pozdrav 8)

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

hvala Lomnica brate nadam se da ce uspeti. pokusao sam ali mi trazi kod posto verovatno nije menjan koji je default?
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

speed, defaul kod ti je 12345.. :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

Lomnica_city napisao: i nakon toga PAZI sta instaliras od programa!
Pozdrav 8)
bolje recheno pazi shta primash preko bluetooth-a :D
veseli p0z
@pu

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sad dal je bolje receno... imas ti i programe u koje su ljudi ubacivali svasta pa i igrice a ne mora da bude samo BT opasnost!!
Pozdrav 8)

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

pa ako neko klikne "yes" kad ga telefon pita "recieve message from Nokia XXXX" dok npr. sedi u kafitju i pritom instalira taj isti program ne razmishljajutji shta moze da se desi...
takve poruke od "nepoznatih" poshiljalaca odmah odbijam bez razmishljanja kao i (pretpostavljam) vetjina vas

veseli p0z
@pu
veseli p0z
@pu

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

U redu je to,ali reagovao sam na ono:"bolje receno..."sto je onda trebalo da znaci da se to desava samo kad ti je ukljucen BT,ali mozes i sad da naletis na obradjenu igricu Mosquitos i uz nju dobijes i virus!Cak imas i program cija je svrha da instalira jedan od virusa,ne mogu mu se setiti imena,tako da se zaraziti mozes na vise nacina i najpametnije ti je da skines samo ono sto je proveren krek,da ti uvek bute iskljucen BT sem kad ti zatreba i jednostavno da pazis brate,ipak je to OS!
Pozdrav 8)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Zato je najbolje da oni koji imaju neki Symbian telefon NE UKLJUČUJU bluetoth kada sede u kafiću ili šetaju kroz grad i da paze i na to šta će da instaliraju od programa i šta će da primaju preko BT-a. Zato treba da se na takav telefon instalira neki pouzdan antivirus, čudi me da Kasperski nije napravio neki antivirus za Symbian. Kada je pre nekih godinu dana jedna devojka koja je došla kod mene i moje sestre (imala je Nokiu 6670) i uključila bluetoth, mojoj sestri su počele da stižu SMS poruke jedna za drugom (sestra ima Nokiju 7610), a meni je na telefonu bilo onemogućeo da isključim bluetoth (ja sam tada imao SE T630). Posle se ispostavilo da je ta devojka u telefonu imala neki virus.
Ghost

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ima Kaspersky Mobile verziju antivrusa,samo jos nisi cuo za to,ali nije ni dobro uvek imati ga,pogotovo kad je ukljucen Real-Time scaning jer onda dosta uspori telefon!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ako vam se desi da vam salje nenormalno mms-ove a ne znate da uklonite virus samo obrisite parametre za gprs i nece vam slati mms, pa kad se resite virusa ponovo podesite gprs :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma jes,sto bi se smarali s tim i posle ponovo podesavali parametre,lakse je prebaciti fon u Offline mode ili ako nece onda izvaditi SIM karticu,ukloniti virus i ponovo vratiti telefon na mrezu!
Pozdrav 8)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Lomnica_city, tu si u pravu, ali postoji rešenje da se antivirus isključi kada ne postoji realna opasnost od virusa-ja na kompu imam Kaspersky Internet Security koji ne usporava komp mnogo, pa ga isključim kada radim neke zahtevne stvari (video rendering, igranje), a pritom nisam na netu i znam da realna opasnost od virusa ne postoji.
Ghost

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije to sigurno,jer ako ti je stalno ukljucen BT,onda ne znas kad je sigurno da iskljucis antivirus a nije vredno igrati se tim stvarima!Zato treba biti"konektovan"samo kad znas da imas antivirus ili da primas fajlove od poznate osobe i to ono sto si trazio da ti posalje!!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Lomnica_city napisao:Ma jes,sto bi se smarali s tim i posle ponovo podesavali parametre,lakse je prebaciti fon u Offline mode ili ako nece onda izvaditi SIM karticu,ukloniti virus i ponovo vratiti telefon na mrezu!
Pozdrav 8)
da ali nema niko pri ruci u kaficu ako mu se to desi anti virus :D ,a hoce da koristi telefon celo vece sta da radi kad je u offlinu 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To je vec neka druga situacija,nisam ja na to mislio da sedi neko po ceo dan u kaficu i ode mu kredit,pa kad primeti da mu salje MMS-ov,on ni tad nece da skokne kuci,to je ipak samo neka statisticka mogucnost a ne cesta pojava,sto znaci da je moj savet koristan u 98% slucajeva!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa jeste koristan, ali sta ako telefon treba da mu bude upaljen sta da radi sa offline rezimom da slika prirodu :D , znaci bolje skinuti samo dns sa gprs i kraj price nema posledica dok ne ostrani virus, a telefon i dalje koristi 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dobro,moze i takav kompromis,da osteti podesavanja,ali prvi ti je savet bio da obrise sve,i posle treba da se cima da podesava,a moze da ih osteti (dovoljno je da prepravi password na primer) i moze i tako!
Pozdrav 8)

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

E izvinite nisam imao vremena da se javim pre. Uradio sam sve i radi kao sat...

Sad me zanima jos nesto. Softwer je 3.0546.2.3 da li treba da ga upgrade i sta dobijam time? I da ne smuram po netu ako neko hoce da mi posalje na mail neke osnovne aplikacije tipa browser mp3 i video player i neke extra programe.Mail je gatic88@verat.Net . Hvala unapred
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ta verzija softvera valjda takodje trazi onaj ringtone patch za situacije kad vidis da te neko zove ali telefon ne reaguje,ili zvoni onu Nokia default melodiju bez obzira sto si stavio neku drugu!!Najnovija verzija je v5.0616.2.0.3 i mozes je i preko interneta sam ubaciti,idi na www.nokia.co.uk da saznas vise!
A da se ipak ti malo smaras sam po netu za programe nego da ti saljemo sve sto imamo na email,bas juce sam jednom drugu narezao 15-ak programa i izaslo me otprilike toliko MB sto bi se na email slalo jedno sat vremena i toliko bi i tebi trebalo da skines taj mail,bolje onda da skoknes na burek forum i proberes sta ti treba,a nas iscimaj za neki konkretan program koji ne mozes da nadjes eventualno a treba ti! :wink:
Pozdrav 8)

Odgovori