3 poruke n70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ddak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 20. Sep 2004. 17:55

3 poruke n70

Post od ddak »

kad je telefon izgasen, i kad god ga ukljucim dodju mi 3 poruke kojih nema u inboxu, niti bilo gdje... nekad se i desi da mi stignu te tri poruke u toku dana...kako izbrisem jednu moju iz inboxa , tako i te nestanu...takodje, imam neke foldere koji ne mogu da se obrisu iz fona, kao sto su configuration i quick office...Prazni su folderi, ali ih ne mogu izbrisati iz menija... Neki predlazu da flesujem mob, ili da ga vratim na original settings..Skinuo sam i ovaj nokia software updater, ali javio mi je da nema updateova za moj mob... Kakve predloge imate? Flesovanje, formatiranje, itd...
ddak

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ddak, pa prvo uradi format...moguce je da ce se resiti problem...a koju verziju firmware-a imas ? :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ddak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 20. Sep 2004. 17:55

Post od ddak »

pa upravo to ne znam, tj, imao sam sve te kodove negdje po notepadu u Pc-u, sad samo sam vidio za format #7030# ili tako nesto... kako da provjerim verziju firmwarea i sta da ukucam da formatiram fon?
ddak

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ddak, za proveru verzije firmware-a kod je *#0000# ... Za format kod je *#7370# i kad ti telefon trazi sifru ukucas 12345...ako nije menjana..a imas i hard format, i ja bih ti pre njega preporucila...a on se radi tako sto prvo ugasis telefon, napunis pretodno bateriju, izvadis SIM i MMC kartice iz telefona, i u isto vreme stisnes tipke zelena slusalica, 3, * i onda pritisnes taster za ON/OFF...i drzis dok se telefon ne ukljuci skroz...malo je fizicki teze njega odraditi, ali on je meni nekako sigurniji...Ajde javi sta si uradio... :wink: 8) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ddak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 20. Sep 2004. 17:55

Post od ddak »

sifra za firmware mi ne moze nesto, kad je ukucam nista se ne desava, a kad pritisnem da je posaljem, pise mi a request is not completed...
hajde, izvadicu i karticu i sim, pa cu probati format harda...javljam ti kad uradim nesto :)
ddak

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Za format kucas *#7370# a za verziju softvera *#0000#, ovaj format bi trebao da ti resi problem, a mozes da odradis i format kartice kad vec radis format fona u slucaju da ne znas format kartice se radi (Tools>Memory>Options>format mem. card)!

Nadam se da sam ti malo pomogao!!!....... :wink:

Pozzz............ 8)
.::HTC Desire Z::.

ddak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 20. Sep 2004. 17:55

Post od ddak »

ninolina napisao:ddak, za proveru verzije firmware-a kod je *#0000# ... Za format kod je *#7370# i kad ti telefon trazi sifru ukucas 12345...ako nije menjana..a imas i hard format, i ja bih ti pre njega preporucila...a on se radi tako sto prvo ugasis telefon, napunis pretodno bateriju, izvadis SIM i MMC kartice iz telefona, i u isto vreme stisnes tipke zelena slusalica, 3, * i onda pritisnes taster za ON/OFF...i drzis dok se telefon ne ukljuci skroz...malo je fizicki teze njega odraditi, ali on je meni nekako sigurniji...Ajde javi sta si uradio... :wink: 8) :D
odradio sam tvoju sigurniju varijantu, i sad je ok...hvala puno... nema poruka kad ukljucim fon,a i folderi su se makli... firmware 2.0537.1.7 , 18-09-05 , rm 84- jedino sto mi se ispod ikonice koja oznacava mrezu, pojavile dvije linijice, kao da sam konektovan na internet... kako se to mice?? i sta one predstavljaju (ako ne predstavljaju konekciju?)

ako ko zna da mi rasvijetli tajnu strelica, neka javi...ne znam cemu one sluze, niti kako da ih maknem...
ddak

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ddak, to ti je konekcija na GPRS... a to ti je posto si odradio format po defaultu podeseno... znaci... Idi putanjom... glavni Menu>Tools>Settings>Connections>Packet data>Packet data conn.... e tu treba da izaberes opciju When Needed... 8) :roll: :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

ddak

nije ti to najnovija verzija softvera, nekada nece da se update-uje ukoliko ti je veza sa netom slaba, znaci da moras biti na netu dok to radis, minimum na adsl-u....
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maraja, pa za updete ti ne treba konekcija sa netom...Samo treba skinuti software za komp Nokia Updater (mislim da se bash tako zove) i skines update fajl...i bez veze sa internetom radis update-ovanje... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

hm? a zasto se onda njemu nije update-ovao???? svi znamo da je 2.nesto daleko od najnovije verzije?

inace nisam upoznata da moze rucno da se skine update file???
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maraja, gotovo sam ubedjena da nismo koristili internet vezu za update, sad proveravam i ja...hmm... :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Jesmo koristili internet vezu za 'apdejt'. Sam program proverava telefon i pronalazi potreban 'apdejt' (ukoliko ga ima), skida ga na komp i pokreće flešovanje. Od trenutka kada se završi skidanje 'apdejta' net u principu više nije potreban, sem možda eventualno na kraju da prijavi da li je postupak uspeo ili ne. Verujem da Nokia skuplja i te podatke u bazu... :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da znam ja koja bi druga mogucnost mogla biti (ako nije spora veza sto je i meni bezveze) a to je da mu je softver brandiran na neku mrezu sa koje je skinut a koju bas briga za update-ove (recimo Tre nije imao update bas od verzije 2... ako se ne varam,i sigurno nije jedina mreza koja tako"brine"o svojim korisnicima) pa zato i ne moze da izvrsi update jer Nokia daje SAMO softver koji je odredjen za Product Code tvog telefona jos kad je posao iz fabrike,pa ako update-a nema... onda nista!
Pozdrav 8)

Odgovori