Nokia 6600 format MMC

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
bad_boy21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 23:17

Nokia 6600 format MMC

Post od bad_boy21 »

ljudi da li neko zna kojim cu kodom da formatiram MMC na 66-tici? ubacio sam neki ''Ž'' program i pravi mi frku sa karticom, ne mogu nikako da je formatiram onim klasicnim postupkom u meniju! da li postoji neki kod za formatiranje MMC kao sto ima za telefon onaj *#7370#...


thnX !!!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne postoji koliko ja znam,ali mozda ce ti pomoci program MMC Medic (izGoogle-aj ga),mislim da je besplatan i formatirace ti memorijsku,samo se ne secam dal bese mora da se koristi citac memorijskih kartica ili moze preko kabla,nisam ga stvarno odaaaavno koristio! :wink:
Pozdrav 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Kabal ne moze, proverio sam na n-gage s tim programom. Ali citac kartica super odradi posao. treba samo da u programu cekiras kapacitet kartice i formatiras, sve ce biti kao novo 8)
5130+Koss the plug....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

A i teško će 6600 na kabl... da ne kažem nikako! :wink: MMC Medic je samo za komp, mada mu on nije ni potreban ako ima čitač kartica.

bad_boy21, ako ćeš već da formatizuješ karticu, odradi kompletan format telefona i kartice. Kad zbrišeš mob, moći ćeš i karticu. Naravno, prvo uradi backup potrebnih podataka. Znatiželjan sam, koji je "Ž" program u pitanju? :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

formatirao je telefon ali je problem ostao posto je taj program na kartici, a ona i dalje ne moze da se formatira ...... mislim da je citac jedino resenje?

pozdrav...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Potreban mu je mmc medic iako ima citac....ovaj program razbija zakljucane mmc kartice, ali ne svih proizvodjaca.....moju Take MS od 512 je otkljucao, a od ortaka Kingston 256 ni makac, eno je jos stoji kod njega na polici kupi prasinu 8)
5130+Koss the plug....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Masterokrata, treba mu samo format, nije zaključana kartica, jednostavno neki proces ne dozvoljava format.

b_udder, da li se znaš sa bad_boy-em? Može da mu pomogne i neki MMC/SD fotoaparat ili drugi mob. Takođe, možda pomogne "safe boot", držanje olovčice prilikom dizanja sistema. :wink:

Čudi me da nije uspeo format kartice posle formata telefona, zato me i zanima koji je program u pitanju. Ne bi trebalo da je uspeo da se pokrene sam, tek tako, bez reinstalacije...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Miskoni, bad_boy mi se obratio preko msn-a, ne znamo se licno ....... vidis, potpuno sam zaboravio na safe mode ....... mislis da bi pomoglo? ..... inace sta biva sa karticom ako ostane u telefonu za vreme hard formata? da li i ona bude formatirana?

pozdrav...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ne, kartica ostaje netaknuta ali može da se desi da format telefona ne bude odrađen kako treba (odnosno, praktično se svede na reset)! Zato nije loše izvaditi je iz moba pre formata. A Safe mode bi trebalo da preskoči skoro sve što se pokreće automatski prilikom dizanja sistema, treba probati...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne biva nista,ne dira je format!!Mora ona posebno da se formatira,mada ne vidim neku potrebu za tim,dosta je prikazati skrivene fajlove (u podesavanjima Windows-a) i obrisati skriveni System folder,stedi vreme kad treba posle da vratite silne slike,muziku,i sl... pogotovo ako imate veliku i solidno popunjenu MMC!!
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Slažem se da je nepotrebno raditi format kartice, ni ja ga nikad ne radim. Ali ako čovek nema čitač kartica, onda mora da se snalazi. Mada, mislim da bi se problem dao rešiti pomoću FExplorer-a, treba malo kopati po mobu... :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Vrlo moguce,mogao bi da obrise folder koji mu je"sumnjiv"iz System foldera,ne mora ni ceo folder (da se izbegne ponovna instalacija programa koji su bili na kartici dotad) i onda bi mogao da resi problem i to je laksi nacin!
Za virus bi na primer morao tacno da utvrdi KOJI je uopste virus u pitanju (ukuca simptome u Google i lako ce naci) pa onda da obrise foldere i fajlove za koje na internetu nadje da su oni koji predstavljaju virus,bilo preko citaca ili iz Safe moda (sumnjam da bi virus dozvolio da se obrise posto je aktivni proces) ali posto je aplikacija"Ž"sve sto imamo od informacija,sad on nek malo nagadja sta i kako!
Pozdrav 8)

bad_boy21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 23:17

Post od bad_boy21 »

e narode... sredio sam ga... :) iskljucio sam sve sto se iskljuciti moglo u app menageru i onda sam ga jednostavno uninstalirao...

sada je sve ok...

a ''Ž'' program je bio neki PhoneThemes ili eRecorder... neki od ta 2... ali otisla su oba u nepovrat :)

hvala vam ;)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sumnjam na phone themes,obicno takve stvari znaju da zezaju,mada i lose krekovan program moze da zezne telefon pa nije ni taj Recorder iskljucen,ali po meni manje verovatno!
Pozdrav 8)

Odgovori