N95 gadget

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Dream Weaver, nisam probao kod nas...ovde sam samo primao ali od preko znam da sam slao ovde kintu...zasto ne moze?
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

fain2daniel, jednostavno ne moze :( Na zalost, samo se mogu primiti pare..... zasto je to tako, niko ne zna :( .... ja sam jos davno hteo poslati pare preko WU i odgovor je bio negativan :(

Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Post od Shakal »

Evo su slike sa n95 valjda:
http://img226.imageshack.us/my.php?image=023wb1.jpg
http://img226.imageshack.us/my.php?image=024mt0.jpg
nije lose...
izvor slika sa http://www.sogi.com.tw/park/content.asp?a_id=1454

Evo jos jednog sajta sa slikama http://thenokiablog.com/2006/11/02/more ... on-flickr/

evo nasao sam jos jednu .... ako su ovo slike sa n95 onda mi se cini da se kamera telefona mnogo priblizila digitalcu !
http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/ ... aN95_1.jpg
Slike su FANTASTICNE , odusevljen sam ! ovo ce biti definitivno the best made phone sa kamerom.
  • ___________________________________________________________________
    spojio b_udder:: nemoj slati više postova jedan za drugim već koristi opciju "izmeni"

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

definitivno menjacu n73 za ovaj telefon zbog ekrana i extravagancije :lol: :wink: :ohmy: :lol: :lol:
A N D R O I D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja zaista ne razumem zasto je ovaj model privukao ovoliku paznju... :unsure: nista posebno... :?
par ne znacajnih poboljsanja u odnosu na N93/N73...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

mozda je taj dupli slajd ucinio svoje :chytry: mislim da se ne isplati menjati N93 ili N73 za N95 ali ljudi ce ga ipak uzeti jer je malo cudnog dizajna :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Najveca poboljsanja su na kameri a to pojedini korisnici najvise vole mada se kamera na mobilnom ne koristi toliko cesto da bi bila toliko vazna prilikom kupovine.Telefon je bar na papiru OK,a u praksi,videcemo kad se pojavi.
LG G2 Black,16GB

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

ja iskreno jedva cekam pojavljivanje,samo........cena ce mu biti astronomska,barem u pocetku :chytry: :chytry: :chytry:
A N D R O I D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

zaista ne znam... mene ova model ni malo ne impresionira... ono kad sam video N80 znao sam da ga moram imati, kad sam video N93 isto sam znao da ga moram imati... onda pre predstavljanja ovog modela, je bilo reci o nekim totalno weird spec tipa xenonski flash, 4gb memorije i jos nekih "sitnica"... koje bi dati model cinile zaista posebnim... medjutim kada je model zvanicno objavljen ja sam definitivno odlucio da cu uzeti N93/P990 jel njegov odnos kvalitet/cena ce biti jako los :uhuh:

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

mene je model odushevio :D i necu uzeti nokiu n73 za koju sada imam para nego cu josh shtedeti i chekati da se n95 pojavi,verovatno cu ga uzeti na leto,do tada ce me n70 lepo sluziti :) pa ja lichno mislim da su razlike izmedju n73 i n95 vece nego izmedju n70 i n73.Nokiu n93 nebih nikad kupila zbog velichine,ne treba mi teniski reket.Evo nekih razlika,n95 ja mislim da ce imati velichinu videa kao n93,a kod n73 me bash nervira ta velichia videa koja je ostala ista kao kod n70.Takodje slike vece rezolucije,nadam se bolje od n73 i n93,to cemo tek videti,vishe interne memorije,noviji symbian (mislim da je to kao 8.0 i 8.1 symbian i da ce biti kompatibilan sa 9.1),zatim gps,ima ubedljivo najveci ekran,dupli slajd shto je malo neobichno,nadam se samo da ce biti kvalitetnije odradjen od slajda na n80,manjih je dimenzija od n95 i od n73,i sigurno ima josh mnogo naprednijih opcija,a to ce se videti najbolje kada izadje.A npr. n70 u odnosu na n73,samo bolje fotografije,noviji symbian i neka sitna podeshavanja i to je to,a n93 ima josh i bolji video tako da mislim da Mirko BGD nije u pravu,ali videce se vec kada telefon izadje. . .

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

I mene je ovaj model odusevio.Po nekom mom gledistu nokia tacno na godinu-godinu i po izbaci neki model koji je bas ono-moram ga imati.Odavno nisam video nista slicno da treba da se pojavi i jedva cekam da ga i uzivo vidim,jer dok se to ne vidi uzivo mozemo samo nagadjati.Meni je tu bitno samo da je dobro odradjen slajder,jer ako nije onda ne znam sta da kazem,jer me najvise nervira los slajder :chytry: :shock: ,a za ostalo nadam se da je to nokia po obicaju dobro odradila :lol: Moje neko predvidjanje:pocetna cena ~1500e-1600e,posle nekih 6 meseci 600e-(uglavnom zbog gps-a,kamere-5mp)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Tanja, baš si sve to lepo napisala i složila bih se u potpunosti s tobom...i ja imam trenutno N70 i čekam isto tako N95...mada ne znam jesi li čula za N97?... :blinky: ...tek taj će biti ludilo... :D :D :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

jeste da je rozolucija videa na n73 ostala ista , ali dodat je stabilizator slike koja je jako korisna opcija pri snimanju video klipova. symbian 9.1 i 9.2 su potpuno kompatibilni 100%. posle tri meseca koriscenja n73 sada mi ekran na n70 izgleda vise nego jadno :wink:
A N D R O I D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

ali ljudi,da li se nove sprave sa kamera od 5-6mpx,hdd od 7-8 gb,ekranima od 2 i kusur inca itd,itd,mogu nazvati telefonima? Mislim kupicemo taj i taj model,stavice na njega graficki unapredjne programe koji ce raditi isto sto i rade na npr 6600,zar ne? Moje misljenje je da nikad,ali pazi nikad nijedan telefon nece zameniti komp,fotoaparat,kameru!
D500&E71

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

loki13, naravno :D ...... ovo su samo skupe igračke :wink:

pozdrav... 8)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Shta bi sa voim telefonom,niko vishe ne pishe o njemu?A bash me interesuje da li ce zaista izaci u prvom kvartalu 2007. godine,samo se nadam da nece biti odlaganja kao kod modela n91 :roll:
Ninolina napisao:Tanja, baš si sve to lepo napisala i složila bih se u potpunosti s tobom...i ja imam trenutno N70 i čekam isto tako N95...mada ne znam jesi li čula za N97?... :blinky: ...tek taj će biti ludilo... :D :D :D
evo malo informacija vezanih za taj model http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=1179 n97 je samo produkt nechije mashte :D

Vampir
Banned
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 05. Dec 2006. 22:41

Post od Vampir »

Dal ce n95 imati mnogo bolji ekran on n80? :blinky:

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Vampir, ne, imace slabiji, bar po rezoluciji. No ja smatram da je sasvim dovoljno i da ce to biti IDEALNA rezolucija + velicina ekrana. Moj E60 ima identican ekran kao N80 i mogu ti reci da su nekada neke stvari jedva citljive koliko su sitne. Jes` da nosim naocare ali sam kratkovid, pa mi za blizinu ni ne trebaju, ali i pored toga moram da se nekada izbecim da bih procitao sta pise. Ovo posebno vazi za web stranice... Sve je ostro k`o staklo, dakle nema problema sa ostrinom, ali je sitnoooooooooo.... :)

Vampir
Banned
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 05. Dec 2006. 22:41

Post od Vampir »

A jel znas mozda dal ce se to odraziti na kvalitet fotografija,trazio sam na netu i na nekim sam cak sajtovima nasao da pricaju da ce biti bolji od n80,ja imam n80 i zadovoljan sam kako me sluzi,al cu uzeti n95 cim se pojavi,nije mi jasno kako je moguce da ce imati slabiju rezoluciju ,a pricaju da ce mu kvalitet fotosa i videa biti bolja od n80,u stvari bice bolji po svemu od n80? :blinky:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa rezolucija i velicina ekrana su dve razlicite stvari i nemaju nikakve veze sa ostatkom opcija...
N80- 352x416
n95- 240x320
dakle bez obzira na rezoluciju koja je veca na N80, i doprinosi tome da objekti na displeju N80 budu ostriji, ali i sitniji, N95 ima veci displej, koji je lagodiniji za koriscenje.
kamera je naravno bolja. pa dovoljno ti je da uporedis rezolucije fotografija i videa i videces sam...
samo nije mi jasno, cemu zamena N80 za N95? ne dobijas neka velika poboljsanja, a platices sigurno trostruko vise, sem ako ti ne iskoci neka povoljna prilika, kao meni, pa sam zato zamenio N80 za N93...

Zaključana tema