KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS
Autoru Poruka
 Pavle OffLine Neredovni učesnik - Uto, 05. Dec 2006. 11:45
Korisnikov avatar
Nikako ne mogu da nemestim sliku da mi bude taman za ekran...Probao sam da editujem velicinu za N73...ali ne ide...Neke slike po defaultu staju tacno na svoje mesto, a sa nekima nema sanse da izadjem na kraj...Nisam taj problem imao na N80...

Ako recimo pravim sliku koju velicinu da joj odredim da legne tacno na displej...

Moze pomoc?

Hvala :dry:
78 poruka od Uto, 28. Sep 2004. 04:20
• Beograd
N80
 gargamel4 OffLine Expert - Uto, 05. Dec 2006. 12:08
Korisnikov avatar
Nisam te baš razumeo kako ti se to ponaša, osim što: "ne ide".

Koliku to rezoluciju i u kom formatu, i sa koliko boja čuvaš fajl? Ne znam koliko se umanjuje visina (u Symbian interface-u), ali bi stvarno telefon trebalo automatski da je prilagođava bez obzira na rezoluciju. Sliku smanji samo na neku razumnu meru (da ipak možeš da je u galerji zumiraš, a za ostalo bi fon trebalo da se pobrine), a smanjivanjem na rezoluciju ekrana dobijaš samo na prostoru, koji verujem da ti nije problem.
Da nije neki problem u vezi čitanja slike sa kartice? :unsure:
2714 poruka od Čet, 02. Mar 2006. 08:37
• Beograd
Ako Vam je dobro, onda ništa - Peščanik.net
SG Note 4, HTC Wildfire, SansaClipZip, Sennheiser CX6.
 Pavle OffLine Neredovni učesnik - Uto, 05. Dec 2006. 12:18
Korisnikov avatar
Pa evo ovako...recimo, slika je velicine 640x480...i umesto da je telefon SAM smesti u centar ekrana i razvuce do ivica, on ostavi belo/prazno...i izgleda jezivo ruzno jer je displej ogroman.
78 poruka od Uto, 28. Sep 2004. 04:20
• Beograd
N80
 Dexter OffLine Expert - Uto, 05. Dec 2006. 14:08
Korisnikov avatar
Znam,imam i ja taj problem,ustvari nisam izvalio koja mu tachno rezolucija treba da bi je razvukao preko celog ekrana...Mada ja sam stavio neku temu tako da ne stavljam wallpaper...
3854 poruka od Pon, 23. Avg 2004. 12:06
• Beograd : • Samsung S8
 gargamel4 OffLine Expert - Uto, 05. Dec 2006. 15:22
Korisnikov avatar
Ne znam, vidim da su ljudi postavljali cele 320*240 slike. Ne znam kako im na ekranu to izgleda. Probaj na slepo da kropuješ. :unsure:
2714 poruka od Čet, 02. Mar 2006. 08:37
• Beograd
Ako Vam je dobro, onda ništa - Peščanik.net
SG Note 4, HTC Wildfire, SansaClipZip, Sennheiser CX6.
 miodrage OffLine WP_guru - Uto, 05. Dec 2006. 16:55
Korisnikov avatar
240*320, to je rezolucija N73 ekrana. Pa onda po tome i probaj. Elem, ja sam pokusavao na mom E61, medjutim, neke slike zaista nece da se smeste kako ja zelim. Mada, prebacio sam sliku rezolucije 1024+758, i fon je bez greske prikazuje. Jos na 3300 sam primetio da nema pravila, pojedine slike su isle preko celog ekrana, a pojedine... hmmmm...
11350 poruka od Pon, 13. Mar 2006. 23:35
• Subotica : • iPhone Xr, RED
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!
 popste OffLine Mobil poznavalac - Čet, 07. Dec 2006. 17:23
Velicina slike treba da bude 240x240... I gledaj da bude u PNG formatu, izgledace lepse... Meni bar tako super radi i izgleda
643 poruka od Pet, 12. Dec 2003. 09:48
• SRBIJA***Beograd
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS