E61 - wlan i gprs

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa nisam rekao da je GPRS potpuno besplatan. samo da je veca brzina i da se za to ne mora dodatno platiti. Izvinjavam se ako sam uneo neku konfuziju. Meni bome radi. Napravio sam i uporedni test. Ucitao sam CNN stranicu prvo bez ovih podesavanja, a potom sa njima. Naravno da sam prethodno isprazniocache kako bi rezultati bili validniji, i jos sam resetovao telefon kako bih dobio sto realnije podatke. Bez podesavanja mi je trebalo 53 sec da ucita cnn.com, a sa ovim 47. Nije mnogo, ali sam ja zadovoljan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Pa ne primecujem da je nesto brzi, mozda malo.
Probao sam da skinem mejl i deluje mi da je mozda malo brzi,ali bas malo (da ne kazem neprimetno) ,dok internet stranu MS-a nece ni da mi otvori. Krene dsa ucitava i stane. Ispraznio sam kesh i resetartovao fon ali i dalje nece da otovri stranu. Probao sam i neku drugu adresu ista stvar, malo krene pa stane i nakraju pukne.
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Meni radi k'o sat. Ne znam sta je kod tebe frka. I to sve mi radi mnogo brze, i MWeather i Mail4Exchange, i Opera...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Jel se nekom desava oko 15-tak sec. posle pustenog klipa da ekran bljesne belo na sekundu i vrati se na normalno?
Sta god drugo da radim na fonu sve bude normalno ali kad pustim klip tj. kad zavrsi klip i posle par sekundi upali se beo ekran na sekudnu i tako svaki put kad pustam klipove.
Jel to moja E61 flipnula hardverski ili je mozda do softvera?
Imam 1.0610.04.04 verziju softvera
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moguce da je do Fw-a u fonu. Meni se taj bljesak recimo desi na delic sekunde, skoro neprimetan, slucajno sam to otkrio kada kucam poruku pa se na kraju prvog reda prebacuje u drugi, i samo tamo!
teoretski mozes da probas da flashnes fon najnovijim firmware-om, ali nemoj da bude da sam te ja nagovarao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

I meni se to desava kad kucam poruku ali taj bljesak je kraci nego ovaj kad pustam klipove :shock: :blinky:
and justice for all...

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Flesovao sam na novu verziju softvera 3.0633.09.04 ( Miskoni mi je flesovao fon i za malo ga ubio :wink: :D :lol: :P ali ga je posle i oziveo, hvala Miskoni :) ) i vise se ne pojavljuje bljesak i jos neki drugi problemi su otklonjeni ali....
Cudna stvar mi se sad desava, pre mi je to radilo a sad nece, kad udjem u meni i pritisnem neki broj (npr. 1 ili 2) fon mi udje u folder ili aktivira neki program koji se po redosledu nalazi na tom mestu. To mi je radilo na staroj verziji softvera a sa novom verzijom ne radi.
U cemu je fora jel zna neko?
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Znam ja, BUG u firmware-u. Imao si ocito v1. Vec od v2 ovo ne radi. Mnogi su se na ovo zalili. Iscitao sam oko 500 komentara ljudi nakon flashovanja fona. Novi software po meni ne donosi nikakvo radikalno poboljsanje tako da cu jos da cekam. Jedna dobra stvar koju donosi, koja je bila ozbiljan bug u prethodnim verzijama je kod slusanja muzike, pri prelasku na sledecu numeru izgubi se bass, sto je u v3 ispravljeno. Kako ne slusam toliko muziku na fonu, pogotovu ne preko sluski, ovo me i ne interesuje toliko. Nadalje ljudi kazu da je fon nesto brzi i stabilniji u radu pogotovu sa internetom, i da imaju u proseku 2 MB RAM-a vise.
Dream Weaver mozes li ove navode da potvrdis?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Sto se tice onoga sto sam napisao u mom predhodnom postu resio sam, kad udjem u meni da bih brojeve koristio kao precice, moram da drzim dugme kojim menjam dok kucam poruku da li koristim slova ili brojeve( kod fonova sa normalnom tastaturom to je olovka).
Ne preimecujem da je nesto brzi, bas se ne gubi kad predjem na sledecu pesmu.
Jedina stvar sto me je razocarala je zvuk preko slusalica je slabiji (tisi) nego sa v1 koju sam imao pre flefovanja. Pustio sam istu pesmu sa v3 i slabije se cuje nego sto se cula sa v1, bas sam se smorio.
Jel moze da se vrati starija verzija softvera? :oops: :P :o
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne, kad jednom flashnes telefon, to ti je to. Nema vracanja na staru verziju software-a. Mada mi nije jasno, kada se odradi onaj hard reset (zeleno, 3, *, power ON) da li ce onda da izbrishe sve iz sebe i vratiti ga na stanje kao kad je izasao iz fabrike. To sam pitao na forumu, ali nisam dobio jasan odgovor. Teoretski mozes ovo da probas pa da javis sta se desilo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

miodrage, format ti vrati sve na "fabrička podešavanja" u smislu da obriše sve instalirane programe, kalendar, podešavanja i tako dalje, ali na onu verziju koja se nalazi u ROM-u, a to je ona koja je ubačena poslednjim flešovanjem ..... dakle, ako si verziju 1 pregazio verzijom 3, format će ti "ovežiti" tu v3...

pozdrav...

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ma znam da sad ne moze nazad :cry:
Fon mi bolje sljaka sa v3 a neke stvari koje su mi pravile probleme su nestale ali me nervira sto je sad slabiji zvuk na slusalicama kad slusam mp3 :x :angry: :x
and justice for all...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Dream Weaver, nazad, nazad! Dalje nećeš moći, vojska je zatvorila put, moraš u-okolo! :lol:
A što se tiče zvuka, probaj da uguraš sluške malo dublje u uši, biće bolji zvuk, garant! :wink: :D

He he he, malo se šalim. Zaboravio si da napomeneš da je posle fleša (preko NSU-a) mob ostao zaglavljen u test modu, da je morala da se skida baterija i da posle toga nije hteo da podigne sistem, samo je stajalo "Nokia" i ni makac dalje. Pomogao je četvoroprsti reset, koji je na ovom telefonu laća za odraditi zbog rasporeda tastera. :wink:

Nažalost, LGC Jukebox player nema opciju "gain" koja bi pomogla da se pojača zvuk, ostaje da se sačeka neka novija verzija ili PowerMP3 za OS9.1.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

b_udder e hvala, sada i ja znam nesto novo. Sumnjao sam da je tako, ali rekoh na ovo nisam dobio konkretan odgovor.
Miskoni, Dream Weaver jeste izvadili i karticu iz fona pri flashovanju? I ja bih da odradim flash, ali ne znam koliko je to pametno. Sve mi radi savrseno, pa razmisljam sto to da diram?
I jos da dodam da je izasao SymbCode XSound MP3 Player, ne znam jos kako radi, ali eto prilike da neko bude zamorac :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Probao sam taj xsound player i zvuk je slabiji tj. tisi (malo) nego preko jukebox-a :roll: :wink:
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja nisam uspeo ni da ga porkenem u telefonu. Ne znam u cemu je fora,uspesno sam ga instalirao, i samo stojinaslovni ekran, i ni makac dalje:( Ti nisi imao ovih problema? Da nije do firmware-a?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Pazi :lol: :
taj program kad se pokrene skenira svu memoriju fona pa zato moze i pola minuta da bude zamrznut fon, a mene je prvo par puta izbacio iz programa pa je tek onda proradio kako treba.
Meni je slabiji zvuk nego preko jukebox-a tako da sam xsound i uklonio odmah posle uporedjivanja :D :D
and justice for all...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage napisao:Miskoni, Dream Weaver jeste izvadili i karticu iz fona pri flashovanju? I ja bih da odradim flash, ali ne znam koliko je to pametno. Sve mi radi savrseno, pa razmisljam sto to da diram?
Da, memorijska kartica je bila napolju. A da li da uradiš fleš, pa - ja bih da sam na tvom mestu, ali nisam, pa je na tebi odluka...
(ala sam ti pomogao, a?) ;)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Koje sve precice preko tastature postoje za E61 (al mi je pitanje jasno :lol: ) npr. kad drzim # menja profil sa general na silent i obrnuto (sto radi i kod drugih telefona), drzim olovku (donje levo dugme) i ctrl pali i gasi bluetooth, 0 kaci se na gprs, olovka+chr pali infrared, drzim P otvara services.
Jel ima jos neka precica?
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

www.e-series.org idi ovde i tu ces naci jos jako mnogo stvari o fonu, kao i spisak svih precica. E da, RTFM - Read the Fuckin' Manual. Imas spisak svih precica u samom uputstvu!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori