KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS
Autoru Poruka
 tonijeto83 OffLine Novajlija - Uto, 12. Dec 2006. 23:58
Imam nokiu 6630 i pre neki dan sam je uspeshno flashovao sa 5.XX.XX na 6.XX.XX i sve je ok, samo problem je u tome shto kada mi je jezik pisanja poruke srpski a jezik korishcjenja engleski i kada koristim nasha slova (ch, sh, dj) chim ukucam nashe slovo, ono mi "pojede" 70 karaktera. Znachi kada je prazna poruka, onda ima 160 karaktera slobodnih, a kada stavim "ch" onda ima 69 slobodnih mesta. drugar mi je objasnio da je to mozda zbog toga shto je u pitanju unicod a ne ascii pa se za opis karaktera koristi 2 bajta umesto 1. Da li ima mozda neko reshenje za ovo??? :?
10 poruka od Uto, 22. Avg 2006. 15:50
 Lomnica_city OffLine Expert - Sre, 13. Dec 2006. 00:03
Korisnikov avatar
Nema resenja,ako bi da imas nasa slova u porukama,pisi upola krace poruke!
Pozdrav 8)
2853 poruka od Pon, 22. Avg 2005. 03:48
: • Alcatel Idol Ultra : • Nokia N82
 Dexter OffLine Expert - Sre, 13. Dec 2006. 00:07
Korisnikov avatar
Hmm,pa to je tako oduvek...I na mnogo starijim telefonima od tog kada kucash nasha slova mnogo jede karaktera... :wink:
3854 poruka od Pon, 23. Avg 2004. 12:06
• Beograd : • Samsung S8
 tonijeto83 OffLine Novajlija - Sre, 13. Dec 2006. 00:21
Hvala na brzim odgovorima... kanda ih necju ni koristiti onda...Ima li nekih nagoveshtaja da se srpski T9 uskoro nadje na nashim telefonima... ili mozda ima li neki programchicj za porukice koji pamti chesto korishcjene rechi i tako ubrzava kucanje poruka..
Hvala unapred
10 poruka od Uto, 22. Avg 2006. 15:50
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS