KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS
Autoru Poruka
 Leggolas OffLine Slučajni prolaznik - Uto, 31. Avg 2004. 01:40
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa nokijom 3660 u vezi MMC kartice, odnosno koja je naj veca velicina kartice koju ona moze da primi. Unapred hvala.
1 poruka od Uto, 31. Avg 2004. 01:35
 Aca OffLine Redovni učesnik - Uto, 31. Avg 2004. 08:53
Korisnikov avatar
Nokia 3660 Moze da koristi (po nekima) i mmc kartice od 1GB, ali ti je najsigurnije da stavis neku do 256MB, jer preko toga obicno guse telefon.
usput imam jedno pitenje, da li se u Nokiu 3650, i ostale moze staviti i SD kartica ili mora iskljucivo MMC.
123 poruka od Pon, 29. Dec 2003. 16:57
 Miškoni OffLine Administrator - Uto, 31. Avg 2004. 19:58
Korisnikov avatar
Po mom mišljenju 256MB je sasvim dovoljno, toliko i ja imam u 3660. A SD kartica je praktično isto što i MMC, sa dodatom zaštitom. Znam da sigurno radi u 6600, znači, trebalo bi da radi i u 3650, 3660... :wink:
4093 poruka od Pet, 30. Jul 2004. 07:08
• Beograd : • Alpha G850F : • iPhone 4S
PRAVILA FORUMA
 Sasa_NS OffLine Mobil stručnjak - Sre, 01. Sep 2004. 08:45
Nece moci... SD kartica ima jedan kontakt vise od MMC - pa pretpostavljam da je kompatibilnost moguca samo u jednom smeru: uredjaji koji koriste SD kartice mogu da citaju i MMC, posto su kartice potpuno istih dimenzija, medjutim, uredjaji koji koriste po defaultu MMC, ne bi trebalo da mogu koristiti SD kartice...
Da, razlika je i jos u tome sto SD kartica ima prekidac kojim se moze zastititi brisanje podataka - valjda se zato i zove Secure Digital...
712 poruka od Čet, 22. Jul 2004. 15:57
• Novi Sad
 `Dr. Nick Riviera` OffLine Mobil manijak - Sre, 01. Sep 2004. 12:47
Korisnikov avatar
128MB je optimalno, a SD kartica koliko znam nije kompatibilna. :wink:
Vishe memorije bi kochilo telefon. :wink:

Poslednji put menjao `Dr. Nick Riviera` dana Ned, 05. Sep 2004. 02:50, izmenjena samo jedanput
1159 poruka od Sre, 21. Jul 2004. 21:59
• Digital Underground
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨
 Miškoni OffLine Administrator - Sre, 01. Sep 2004. 19:01
Korisnikov avatar
Kako objašnjavate onda to što SD radi u 6600? :?
Ima još razlike, SD je malo deblja, a taj jedan kontakt viška možda nije presudan za rad, samo za security. Proveriću tačno o čemu se radi, a ovih dana i probati, pa ću vam preneti iskustvo & zapažanje. :wink: :mrgreen:
PRAVILA FORUMA
 Miškoni OffLine Administrator - Pet, 03. Sep 2004. 01:14
Korisnikov avatar
Dakle ovako: SD ima dva pina više i deblja je taman toliko da u 3650-60 ne može da uđe, bar ova Kingstonova koju sam probao. Neke karice su malo tanje i mogu da stanu knap u MMC slot (u telefonu). Nisam imao pri ruci 6600 i neku drugu SD karticu da probam, ali i to će se desiti uskoro. :wink:
PRAVILA FORUMA
 Sasa_NS OffLine Mobil stručnjak - Sub, 04. Sep 2004. 12:06
Izgleda da je debljina kartice razlicita od proizvodjaca do proizvodjaca (sto ne bi trebalo da bude, ako postuju standarde). Ja sam poredio SD karticu iz jednog HP digit. fotoaparata sa MMC karticom iz moje 3650 - po dimenzijama i debljini bile su potpuno identicne, razlika je bila u samo jednom (Miskoni, kazes dva - onda valjda nisam dobro izbrojao) kontaktu... Nazalost ne mogu da se setim ko je bio proizvodjac te kartice... Znam sigurno samo da nije bila kartica koja je isporucena uz fotoaparat, nego veca - od 128 Mb...
Uglavnom, vecina proizvodjaca koji ugradjuju SD kartice u svoje uredjaje obavezno napomene da se u njima mogu koristiti i MMC kartice - jos nisam video obrnut slucaj... Ali valjda moze, ako si vec probao...
712 poruka od Čet, 22. Jul 2004. 15:57
• Novi Sad
 Miškoni OffLine Administrator - Ned, 05. Sep 2004. 02:11
Korisnikov avatar
Ova Kingstonova SD kartica je baš bila debela i čvrsta, i imala je dva kontakta više, po jedan sa obe strane, a Transcend je bila nešto tanja i uspela je da stane u 6600. Očigledno da postoje razlike između pojedinih kartica, nije ni prvi ni poslednji put da ne poštuje standard.
PRAVILA FORUMA
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS