N70 se zapucava!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
paskali
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 01:37

N70 se zapucava!

Post od paskali »

Primetio sam da mi se telefon kada ga drzim u dzepu od jakne duze od sat vremena napolje da se zapucava....molim vas pomazite...da li se to i vama desava....i ako se desava sta je razlog tome???ili se zapuca ili jako sporo radi...samo kada je hladno.....pomagajte :disgust:

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

moguce je da je nake veza izmedju 2 tacke knap (povezana zicom) pa zbog hladnoce moze da se desi da se zica smanji (kad je hladno) a pri normalnoj temperaturi se "produzi" i obavlja svoj posao
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Kad je napolju hladno, to sto imas problema je potpuno normalno. Sva ta elektronika pravljena je za koristenje u nekim "normalnim" uslovima. To nije nikakav problem i ne brini se poslije to neces ni primjetiti! Meni se to ne desava, ali znam mojem prijatelju se desi da se "display" na telefonu malo posvijetli! Sretno :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dešavaju se takvi problemi od hladnoće...i to ne bi trebalo posebno da te brine...i meni se to dešavalo sa N6680...doduše, sad sa N70 još uvek nisam imala takvih problema... :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ninolina, meni se kao sto sam napisao na NOKIA 6630 to nikad nije desilo, ali znam da je elektronika u poslednjih par godina "osjetljivija" pa... 8)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ma to je sasvim normalno,ako je hladno,doduse nije mi se desilo na n70 nikada,ali zato mi ipod mini redovno poludi(sporo menja pesme i ekran se uspori mnogo) kada je hladno,ali cim se ugreje vrati se u normalu :D :P
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

I meni se to sinoc desavalo,sa N70,a do sad nije ni sa jednim smartphone-om,pa sam se malo razocarao... :(

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

meni sa 6630 nikad nish ali sta da se radi ipak imam najjjjjbolji tel :P :oops: :roll: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jos na 3310 su mi se desavali ovakvi problemi, ali tek kad temperatura padne na ispod -15. Na kraju krajeva, izbaci svoj komp napolje, pa ces da vidis kako ce da secka i kochi :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

gallee, pridruzi se klubu koji ima 6630... Ne znam da li postoji na trzistu savrseniji telefon u ovom momentu od toga fona... sve ima i sve naravno radi 8)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A šta tačno znači zapucati (se)?

Koči, secka, sporiji odziv ekrana, to mi je sve jasno.

Jedan drugar je pre nekoliko godina u eri 10-20 GB diskova, poneo hard kod ortaka na žurku, napolju -10, i nisu baš dovoljno sačekali da se zagreje kada su ga priključili. I znate šta je dobio? Na celom hardu jedan jedini fajl od 10GB. Sve se spojilo, i mogao je posle silnoh peripetija samo da ga formatira, tako da Andrijano pazi šta radiš tom jadnom uređaju. Ipak su to pokretni delovi u pitanju.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ma poceo sam da pazim,pre desetak dana sam bio na Kopaoniku i odjednom se zakucao pomislio sam da je gotov,ostavio sam ga i tek sledeci dan je proradio.Od sada vodim racuna i grejem ga,a da da napisem da kada je t~-15 stepeni i baterija poludi :smutny: .Gargamel4,hvala na savetu,poceo sam da vodim racuna,pa lepo,moramo da se pomirimo da je to puno elektronike i da je pravljena za normalne uslove.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Znam da oce ekran da uspori odziv mnogo i da baterija opadne na hladnoci za par crta, a tek da vidite sta rade touch screen telefoni na hladnoci...pa neverovatno, postaju bukvalno neupotrebljivi :shock:
5130+Koss the plug....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Touch sreen bukvalno poludi ako mu ne odgovaraju klimatski uslovi. Imam jedan Casio sat sa touch sreenom, i kad sam bio na Kopaoniku, pre nekoliko godina ekran je izgledao iskrivljeno, i nije radio. Posle 20-ak minuta otkravljivanja u sobi, ponasao se kao da se nista nije desilo. Da bi touch screen mogao da fercera on mora da ima 2 sloja ekrana, od kojih je spoljni daleko tanji, a samim tim i savitljiviji (kontakt se uspostavlja dodirivanjem 2 sloja). Pri promeni pritiska i temperature, dolazi do deformacije tog sloja i on otkazuje poslusnost.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

znaci ljudi ovo deluje malo glupo ali istinito.. ako zivite na mestima gde je dosta hladno, pritisak ne normalan (iznad ili iznad nornale) nemojte uzimati osetljive telefone ili telefone sa touch screenovina
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Uređaji koji su predviđeni da rade u ekstremnim vremenskim uslovima (od -25°C ili čak -40°C do +80°C) spadaju u "military" varijantu i mnogo su skuplji od "običnih", kojima je najniža radna temperatura 0°C. Problem je nagla promena temperature (prelazak iz hladnog u toplo) jer se tada formira kondenzacija unutar kućišta i svašta je moguće, od trenutnog otkazivanja komponenata do pojave korozije koja će postepeno izjedati metalne delove. LCD ekrani na hladnoći iz tečnog prelaze u čvrsto stanje...

paskali
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 01:37

Post od paskali »

da da svi mi govorite da se ne brinem a vama se jos nijednom to nije desilo na N70 hm... :smutny:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa, paskali, ko zna u kakvim si ti uslovima isprobavao svoj telefon...možda se niko od nas nije našao u istim temeraturnim uslovima...Ja stvarno i nisam ove zime mnogo bila na hladnoći...a i nije baš bilo hladno, dok sam prošle zime sa N6680 više bila napolju, a i bilo je hladnije koliko se sećam... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

paskali, meni se lično to nije desilo jer izbegavam da koristim telefon (N70 takođe) kada sam napolju a temperatura je ispod 5°C. Baš ako moram, onda je to na kratko, najviše 30-ak sekundi. Inače mi mob stoji u unutrašnjem džepu jakne ili u farmerkama, uvek je ušuškan u toplo. Ako ga nosiš u nekom spoljašnjem džepu onda nije ni čudno što brljavi...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

kao što reče Miškoni - na niskim temperaturama držite tel (i ostalu elektroniku) blizu tela i koristite ih samo kada je neophodno, i na kratko...

pozdrav...

Odgovori