instalacija bluetooth na win98, 3650 ???

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
6Pack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 16:15

instalacija bluetooth na win98, 3650 ???

Post od 6Pack »

sorry,ako kasnim sa pitanjem,zanima me da li moze bluetooth da se bez problema instalira na win98?
NOKIA 3650

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Moze, zasto ne...

Samo za taj BT koji kupis, treba da imas odgovarajuci drajver i moze da se instalira i na Win95 ako hoces...

XP ima prednosti samo u tome sto vec u sebi ima instalirano mnogo vise drrajvera, pa ga sam prepozna i instalira... :mrgreen:

A ako to Win 98 sam ne uradi, uvek je tu instalacioni CD... :wink:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja sam uspeo i na 95-ici sa odgovarajucim drajverima. :wink: :mrgreen:
Koji BT imash (ili planirash da kupish) :?:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Widcomm-ovi drajveri v1.3.2.7 će raditi sa 99% adaptera i pod svakim OS-om.
A WinXP tek sa SP2(RC2) ili finalnim SP2 ima podršku za BT, ali vrlo traljavu.
I ako još nisi uzeo BT, savetovao bih ti da zaobiđeš MSI, imao sam nekoliko vrlo ružnih iskustava sa njim, za razliku od drugih sa kojima nisam imao nikakvih problema. Naravno, možda je u pitanju bila neka loša serija, ima ih dosta koji funkcionišu kako treba.
I razmisli o kupovini Class 1 BT-a, oni su dometa do 100m u prečniku, možda ti sad to ne treba, ali za ubuduće, za neki drugi mob koji će imati Class 1 u sebi (navodno 6600 već ima). Ovi drugi su Class 2 sa dometom do max 10m u prečniku. :mrgreen:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

I ja sam imao problema sa MSI PC2PC Bluetooth adapterom, ali samo prilikom instalacije, a kada sam konacno uspeo da ga instaliram, poceo je da radi bez greske i na Win 98 SE i na XP Professional...
Problem je bio u ranije instaliranim USB drajverima na racunaru koji izgleda nisu hteli sa saradjuju sa novim drajverima (MSI) - kada sam sve pobrisao i restartovao racunar, on je sam povukao sve sto mu treba, instalirao i od tada nemam zaista nikakvih problema. Prednost ovog adaptera je dosta niska cena - 20 i nesto evra...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Sasa_NS

Ti si blago prošao, ja par mašina nisam mogao da upalim sa MSI BT-om, ili totalno zezne windows, sa nekim pločama jednostavno nije hteo da sarađuje, bez obzira na drajvere. A bili su potpuno ispravni, u isti komp ubacim Tecom Class 1 BT koji ja inače koristim (a plaćen je celih 29 evra pre godinu i po dana!), i radi bez ikakvih problema, sa MSI drajverima... Ali dobro, toga je bilo i biće, uvek se nađe neki zli duhić da malo zagorčava život. :wink: :mrgreen:

Odgovori