garantni list za n70 koji ne obuhvata nista sem softvera??!!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

garantni list za n70 koji ne obuhvata nista sem softvera??!!

Post od kroki23 »

U garantnom listu mi stoji ovako:

Napomena
-garancija ne obuhvata: displej, antenu, punjac, kuciste i flet kabl, jer je to potrosni materijal :o

Pitam ja vas da li je to normalno? Pa za sta onda oni menu daju garanciju?
Koja su vasa iskustva?

paskali
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 01:37

Post od paskali »

Ovako ja mislim da bi trebalo da bude: za sve da ti daju garanciju osim za kuciste koje se trosi (izlize se, grebe se,od padova i sl.) ....hm zanimljivo ...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

kroki23, a sta ocekujes u ovoj zamlji na malom brdovitom Balkanu?
Da to je normnalno za radnje,komisione prodaje... (kako su krenuli jos malo pa ce se zvati SVE za 100din).
Uglavnom kao sto vidis,skoro i da nema razlike od kupovine telefona na pijaci i radnji.

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Kod mene u garantnom listu pise sledece :
U garanciju ne ulaze:
baterije, punjaci, displeji, tastature, flet kablovi i kamere :shock: :wacko:
E sad meni takodje nije jasno na sta ja imam garanciju :x !!!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Pa samo na softver, zato sto oni taj telefon "ukradu" ili neki teski poslovi preko grane i ako se tebi pokvari telefon onda bi oni trebali na svoju stetu da ti daju drugi telefon. Zasto bi to radili? Ovako na softver da ti daju garanciju nije problem (jer to ih ne kosta nista, tj. samo mesecna plata servisera) koji ne trosi nista da bi tebi "popravio" telefon (samo vreme, za sta je i placen).

Tako stoje stvari, inace deshava se da i kada je u pitanju softver, izmisle neku pricu (kao virus ovo ono ili neke nebuloze) i uzmu i za to pare (jer je trebalo ne znam sta specialno da se uradi sto kosta ne znam koliko, ili neke stvari na tu foru) tako da prakticno kada gledash garanciju nemas ni na sta! Jedino na softver, ali to sve zavisi od prodavnice, koliko su ljubazni i koliko si ti ostar.

Ako se nekome ne svidja ova prica, nek idu i nek kupe isti telefon za 100-200 evra vishe kod officialnog distributera za te firme koje proizvode doticni model i eto. Samo da napomenem da neke podavnice cak daju garanciju i na software i na hardware, ali to je samo na papiru jer ako se bilo sta desi oni ce da kazu da se to desilo zato sto je telefon ispadao iz ruke (uz to nadju neku ogrebotinu kao dokaz) a na papiru pishe da garancija ne vazi u koliko je telefon "ostecen" & stuff.

Sta drugo reci nego SRBIJA!!! :D
Toliko...
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

ma bre, znate sta? ukoliko bude nekih problema sa fonom, blizu te radnje je ulica 27. mart....postoji i zakon. imao sam ja jednom problem, doduse bio je kompjuterski hardver u pitanju, pa je morala inspekcija da intervenise. Nema tu oce, nece, kakav mu je dan (prodavcu). Zna se sta pise u clanu o zastiti potrosaca sto se tice tehnicke robe......a to sto pise na garantnom listu moze da obesi macku o rep. ja nisam nista potpisao, samo sam ga dobio sa njihovim pecatom.

e-treo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 21:17

Post od e-treo »

Da, i kod mene stoji sve to plus mikrofon (!?). Ipak, da se nesto desi, naravno da bi bez pogovora primili telefon ne servis (to pricam jer sam vec imao iskustva sa tim). Dakle, vazan je stav.

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Evo ja sam juce odneo moj tel u radnji gde sam ga kupio i trazio da mi ubace novi softver jer me je tel nesto zezao i na moje iznenadjenje uradili su to bez reci :o a taman sam se spremio za svadju :D
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

i mene fon zeza, kad gledam film i pustim ga da ode u standby kad vratim da gledam film on se ukoci pa moram da restartujem program (smart movie 2.76) telefon je n70

Odgovori