kako se menja jezik na....nokia 5500

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
akalinovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 14:51

kako se menja jezik na....nokia 5500

Post od akalinovic »

kupila sam nokiu 5500 i sve je na kineskom.....pomagajte......ko ima neka posalje tacno na koju ikonicu da idem i kako dalje........

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jedna stvar mi nije jasna? Uzeo si telefon, bez da si na licu mesta ubacio karticu i sve isprobao? Mislim, sta reci? Ja kad sam uzimao moj E61, u prodavnici su morali da mi otvore originalnu kutiju, i onda sam seo u jedan cosak i rekao im da me puste jedno sat vremena da se poigram sa telefonom, inace nista od trgovine. Pustili su me i nakon pola sata sam samo izvadio pare i odneo fon kuci. Sve svoje telefone do sada sam tako kupovao da sam isprobao svaku sitnicu.
Nazalost odgovor na tvoje pitanje ne znam, pokusaj da nadjes ikonicu sa alatom, to su podesavanja, potom telefon, i onda ces vec valjda naci jezik.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

miodrage, pa baš si ti pametan i snalažljiv... :P ...a akalinovic je žensko, ako nisi primetio... :roll:

akalinovic, pazi ovako...Tools se sigurno nalazi u poslednjem tj. četvrtom redu ikonica u glavnom Meniju...U tom redu treba da ima tri ikonice pa ti pokušaj da uđeš u svaku od njih...pa tu klikni na srednju ikonicu u drugom redu....kad tu uđeš izaberi prvu opciju...pa kad tu uđeš, ponovo prvu opciju...i unutar toga opet prvu opciju u redu...tada bi trebalo da ti se pokaže spisak svih jezika koje imaš u telefonu...prepoznaćeš engleski jezik jer treba da opcija za biranje tog jezika i bude ispisana na engleskom...kad štikliraš taj jezik nešto će te pitati fon...klikni na levi opcioni taster i restartovaće ti se telefon...tada bi trebalo da se sve pojavi na engleskom jeziku...

Nadam se da ćeš se snaći po ovom uputstvu koje sam malo napamet pisala, jer nemam ispred sebe 5500...ali ako isprobaš na svakoj ikonici u četvrtom redu glavnog menija, sigurna sam da ćeš naleteti na rešenje... :wink: :D ...I javi jesi li se snašla... 8)
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 28. Jan 2007. 02:10, izmenjeno 1 put ukupno.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E Ninolina, stvarno nisam primetio, ali sam zato primetio da je pitanje za 5500, a ne za E50 :) No nema veze.
akalinovic nisi nam napisala jesi uspela nesto ili ne?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa postoji neki "kod" koji se ukuca i fon "padne" na default-engleski, bas je i smisljeno zbog tih "chudnih" slova
pozdrav, (sorry, mini O.)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa i to sto kaze Vlada Zem, *#7370*, i uradi format telefona. Mislim da bi to moglo da sredi stvar. U svakom slucaju, ako nista od ovoga do sada nije upalilo, vredi probati. A krajnja opcija je hard-format telefona (zeleno, *, 3, power ON)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Neće pomoći format... :uhuh: ...pa nije jezik instaliran sa nekom aplikacijom već je sastavni deo Firmwarea...a to znači da se to nikako ne može izbrisati formatiranjem...ali flashovanjem će svakako uspeti... :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

@SVi ovo me podseca kad sam ja po savetu Venoma i jos nekih formatirao p910 i na moje opste iznenadjenje aparat je namestio default jezik na kineski ili japanski ili sta vec neki azijski necitljivi, pa je Venom bas kao Ninolina, sad dao komplet uputstvo tipa 2 puta levo jednom dole i slicno i jedva se vratih na engleski :oops: tako da i u ovom slucaju format telefona ne bi stvorio nista bolje od tog kinesko-japansko-mandarinskog :D
5130+Koss the plug....

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne, ne, uopste nisam mislio na "format", postojao je jedan "brojcic" cijim ukucavanjem jezik fona ide direktno na "english", njega kao ceo svet razume... Pa mora da je neko cuo za to?
pozdrav
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Chemu ovolika rasprava? :) Pa dajte joj step by step uputstvo kao shto je Ninolina dala,videcemo shta je devojka uradila? :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa ko od nas ovde ima 5500, pa da moze da da uputstvo step by step? Kad bih ja znao da je raspored isti kao na mom fonu, uputstvo bi imala odavno. Sto se formata tice, mislio sam da ce fon da se vrati na default podesavanja, kao sa onim reset factory settings. Prema uputstvu to bi trebalo da je *#7370#, sto je vec bilo predlozeno. No kako akalinovic ne odgovara, pretpostavljam da je resila svoj problem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_5500_Sport_UG_en.pdf Ovde ima uputstvo za 5500

Slika

Ili probaj da udjesh u meni i nadji gde ima slichica ovog kljucha u gornjem levom uglu,to ti je Settings i tu bi trebalo da izaberi prvu opciju,pa opet prvu opciju i onda izaberi jezik...valjda je tako... ;)

Odgovori