Flashovanje software-a na 3660

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Leptir_011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 14:36

Flashovanje software-a na 3660

Post od Leptir_011 »

Pre nekoliko nedelja moja Nokia 3660 je umrla.
Predpostavljam da sam ga prepunio programima ili nesto slicno ili je onaj famozni (vec pominjani) program wildskinz koji pravi *ranje (nikako ga koristiti koliko sam procitao po forumima).

Elem, kako je fon bio pod garancijom, doduse samo 3 meseca (prilicno lihvarski, zar ne) odnesem ga ja u prodavnicu gde sam ga kupio i posle 12 dana cekanja dobijem ga natrag a ono.....

Meni na srpskom, vise opcija u meniju, sve u svemu mnogo lepo izgleda a i radi. Ispade jos da sam profitirao sto mi se telefon s*ebao.

A da, nisam rekao sta se zapravo dogodili sa tel. pre nego je odnesen u servis.
Pri ukljucivanju podizao se nakon 10-15 restarta a i kad bi dosao do one uvodne maske poiskakali bi prozori sa porukama phone error ili jos cesce system error, onako gomila prozora sve jedan ispod drugog a pri kliktanju na ok nemozes da ih se resis, ne mozes da dodjes do glavnog (pocetnog) manija itd....

Ono sto mene zapravo zanima je sledece:

1. Sta mi je to s*ebalo telefon da se opet ne bih zeznuo (na sta da obratim paznju)
2. Koja je komanda (kod) da vidim koja mi je verzija softwarea u telefonu, ovo me zanima jel imam srpski a i sad mi tel. neuporedivo radi bolje, da ne cuje zlo.
3. Koji servis u Bgdu preporucujete za N 3660 kada se dogodi ovakav problem sa softom pa mora da se ubacuje nova verzija (ovo pitam ako mi se na daj Boze ponovo ovo desi a nemam obraza da tipu koji mi ga je prodao nosim svaka 3-4 dana).

Ako se ovo gore navedeno (mislim na pitanja) kosi sa legalnoscu, unapred se izvinjavam Kalinicu a Vas koji se razumete (Miskoni, Dr. Ludak, itd...) molim da mi odgovor posaljete na PP ili na mail, mada mislim da bi mnogima koristio odgovor jer prateci forum ovih dana vidim da mnogo ljudi ima problema sa softom 3660 a ne znaju kome i gde da se obrate za pomoc.

Jos jednom hvala i do citanja.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kod za verziju je *#0000#. I baš me zanima koju su ti stavili, jer hoću i ja moju 3660 malo da "podignem", trenutno sam na v4.57 . U Info Team-u imaju v5.72 (ako se ne varam).

Nije toliko problem u softveru koliko je u ljudima koji vole da se igraju. I ja spadam među takve, ali sam rešavam probleme, što i vama ide u prilog jer ću moći da vam ponudim neko (pravo) rešenje. :wink:

Telefon može da se zezne isto kao što se i komp zezne kad se natovari gomila potrebnih i nepotrebnih programa. Pa se OS totalno uguši, javljaju se greške u registry bazi, itd, itd, ali za komp postoji dosta naprednih alata za sređivanje, dok za symbian toga nema. U obe varijante reinstalacija je najbolje rešenje, pogotovo ako se korisnik baš i ne razume u tematiku, ali ostaje pitanje "šta se desilo?". Oni napredniji pokušavaju da ustanove šta je prouzrokovalo problem, da ne bi ponovili grešku, a za to je obično potrebno više vremena nego da se ponovo podigne ceo sistem.

Koliko sam ja uspeo da vidim, krekovani programi nisu toliki problem, čak u većini slučajeva, uopšte i nisu problem. Problem su programi koji "zadiru" malo dublje u OS, menjaju sistemske fajlove, Symbian-u to u nekim slučajevima nikako ne prija, počinje da brljavi, i ono što je glavni uzrok pada sistema su greške prilikom pisanja podataka u memoriju (disk C i MMC). Fajlovi postaju oštećeni, počinju da se preklapaju sa drugim fajlovima, i na kraju postaju totalno neupotrebljivi. Svaki put kad telefon zablokira ili se restartuje sam od sebe, u 70% slučajeva će doći do grešaka u fajl sistemu. MMC može da se sredi na kompu, ali interni C disk ne može. Srećom, skoro svi fabrički programi se učitavaju iz ROM-a (disk Z), tako da oni ne mogu da se zeznu. Ali većina njih mora da upiše nešto na disk (C ili E), da izmeni neki *.ini fajl, i ukoliko je taj fajl oštećen, program neće raditi. Da li se nekome dešavalo da mu nestanu sve poruke i da mora ponovo da podešava SMS i MMS? E, to je to, telefon se zaludeo, zeznuo Index fajl u kome se nalaze informacije o porukama, i poruka više nema. U istom fajlu se nalaze i parametri za SMS i MMS. Takođe, previše snimljenih poruka, u slučaju da je maximum podešen na 50 (recimo), može dovesti do toga da ne radi Java instaler, satima sam pokušavao da odgonetnem šta je u pitanju.

Psiloc-ovi programi dodaju dosta raznih "biblioteka", njihov čuveni "Common Security", uvlači se u sistem, čak i kada se izbriše totalno, uvek nešto ostane. Jedan program iz njihovog paketa je u stanju da ukine sve registracije za ostale programe (takođe Psiloc-ove)... Wild Skinz obavezno zaobići, jer će sigurno zeznuti sistem.

Da ne dužim više, shvatili ste poentu. Igrajte se, Symbian telefoni nude toliko dobrih mogućnosti, šteta je ne iskoristiti ih. Uostalom, zato ste ih i kupili, zar ne? :wink: Ali budite spremni na činjenicu da će se kad tad nešto zeznuti... :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Skoro 100% je Wild Skinz napravio pometnju, pa ti ja savetujem da umesto pomenutog koristiš program Smart Launcher, koji je daleko manje bagovit. U servis nikako telefon nemoj da nosiš dokle god ti traje garancija. Baš te briga koliko puta ćeš telefon nositi kod prodavca(Ja mislim da sam rekorder, jer kupio sam 3650 u sredu, i do popodneva je pao sistem, pa sam ga odneo u servis, telefon je sutra bio gotov, ali je meni do petka ponovo pao sistem, pa sam morao ponovo da nosim na reklamaciju, a kada su mi vratili telefon u subotu, nakon čega mi je u ponedeljak pao sistem, rešio sam da telefon odnesem u drugi servis, jer ovi u radnji nikako da ga srede, ali pošto je telefon i tada riknuo, ja sam ga ostavio da miruje do kraja meseca, pa ga odneo u prodavnicu, kad , gle čuda, telefon je ovaj put radio dok ga nisam prodao. Znači od sredine aprila 2003 do avgusta 2004, a još da ne verujem da je softver koji je ubačeni nadaleko čuveni 2,5). Nauk: Nikako ne instalirati sve prorame u roku od sat vremena i koristiti mnogo njih od jednom. Treba praviti pauze u instalasijama i nikako ne držati gomilu programa otvorenih non-stop. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Leptir_011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 14:36

Post od Leptir_011 »

Hvala vam puno na korisnim savetima.

@Miskoni - Verzija softa je 5.08 , datum je 04.03.2004 a pise i jos Nhl-8 sta god to znacilo.

P.S. Miskoni ako ti nije problem, posalji mi na PP adresu ili tel. tog Info Teama.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Link za Infotim:
http://www.mobilnisvet.com/firma/Infotim/3/1/1
nije valjda da ne znaš da na samom sajtu postoje adrese prodavnica? :roll:

NHL-8 je oznaka za 3650 i 3660 :wink:

Odgovori