3650 Upgrade firmwareA..gde?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
robikica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 14:37

3650 Upgrade firmwareA..gde?

Post od robikica »

Gde moze da se odradi upgrade?
Kupio sam polovnu N3650 i skontao da je fw 3.16 pa sam mislio da je nosim na upg...jel zna neko sta se dobija upg?...mislim nesto "opipljivo" :D. jel vredi da se bakcem s tim?
Jel zna neko gde to moze da se odradi u BG ili NS?
Zvao sam ComTrade posto su oni kao neki zastupnici Nokie jel ali mi je lik u servisu rekao da ima fw v3.25...bruka...da ne spominjem cifru od 2xxx i kusur dinara + p!!! :D

Poz!

P.S.: jel ima neki software sa kojim moze da se "optimizuje" mob? tipa da mozes npr da ukines da ne dize BT server i slicno...nesto kao "services" u XPu...ili poput msconfig-a i sl...probao sam appmen i devman ali nije mi to to...treba mi extra memorije za prokletu Operu i NetFront...huh

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pogledaj ovde na sajtu adresu i telefon Info Team-a, nazovi ih, pitaj koju verziju imaju i koja je cena (verovatno 10-ak evrića). Generalno, noviji firmware donosi neka poboljšanja, stabilniji rad, otklonjeni razni bagovi, itd...

Sistemske stvari ne smeju da se gase, znači ono što symbian diže kao svoje servise, ostalo od drugih programa može. Najbolje je da se isključe programi koji se pokreću automatski prilikom podizanja os-a, skoro svaki ima mogućnost da mu se isključi autostart u sopstvenim setovanjima. Najviše memorije imaš odmah posle uključivanja telefona, a bez dotičnih aplikacija. :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Postoji trik za proširenje memorije, ali oprezno. Kada instaliraš System Tools, a nakon isklučivanja i onda stavljanja telefona na punjač, na kratko će se pojaviti meni, a ono što ti treba da uradiš jeste da pritisneš duže desni selekcioni taster(ili možda levi, piše ti), a nakon čega si u meniju u kome možeš da brišeš preinstalirane melodije. To ti omogućava bar nekih 80kb još memorije, što nije baš zanemarljivo, pogotovo u koliko nameravaš da igraš neke zahtevnije igre. E, sad, problem je u tome što se tako gube te melodije, ali sad... A možeš to i preko nekih drugih pretraživača internog diska, po principu Windows explorera. S njima je možda i lakše, ali mislim da već pomenuti szstem tools malo bolje očisti telefon, jer izbriše i neke ne preko potrebne sistemske fajlove(što s druge strane može biti i problem)... :D
U susret novim izazovima...

Odgovori