QuickWord...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

QuickWord...

Post od Sasa_NS »

Zna li neko da li aplikacija Quick Word (pregled MS Word fajlova na smartphonu) moze da radi na 3650?
Meni nikako ne uspeva da je instaliram...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Može, a što ne bi moglo, a šta ti prijavljuje, kakvu grešku? Može da se desi da ta tvoja verzija nije ok? Mada iskreno, nisam nešto oduševljen, dosta toga neće da otvori, tek da znaš.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Instalacija zapocne i posle nekoliko koraka fon javi:
"Application may not be compatible with phone. Quit instalation?"
Zato sam i pomislio da ne moze da funkcionise na 3650...
Dalje... Kazem mu "no", instalacija se nastavi i fon odmah izbaci sledecu poruku:
"Unable to instal. Series 60 ID required" i prekine instalaciju.
Instalacioni *.sis fajl ostaje u instaleru i velicine je 549 kb. Slobodna interna memorija u tom trenutku mi je oko 2,7 Mb, dok na kartici imam jos oko 3,8 mb... Sve instalacije snimam na karticu da bi u telefonu ostalo sto vise slobodno.
Aplikacija koju instaliram je Quick Word 1.08 (krekovan by XiMPDA)...

Kakav to ID trazi? Miskoni, imas li neku ideju?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Imam ideju (uvek, bar neku! :wink: ), ta verzija nije za 3650-60, već za 6600 i slične. Postoji v1.01 koja radi na 3660 (a i 3650, mada nisam probao).

Check your mail... :wink: :mrgreen:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Miskoni,veliko hvala za pomoc i poslate aplikacije! Novinar sam po profesiji pa mi je Quick Word bio interesantan cim sam saznao da tako nesto postoji i za mob. telefon. Tvoja verzija radi kao zmaj! Stvarno sam se odusevio kako radi - bez problema otvara i cita cak i jako duge tekstove (preko 4-5 slajfni), a bez problema vidi i srpska slova!!
Quick Word mi treba za pregled najjednostavnije oblikovanih tekstova u Wordu, tako da verujem da ce i dalje bez problema otvarati sve sto mu ubacim.
E, kada bi jos dozvoljavao i sitne izmene na dokumentima... No, valjda ce i to biti moguce u nekoj sledecoj verziji i na nekom savrsenijem telefonu...
Screen Saver sam takodje probao da instaliram, ali telefon to ne dozvoljava - javlja "Feature not supported" - izgleda mi da je i to aplikacija za 6600 ili neki jos "jaci" telefon...
No nema veze, Quick Word mi je daleko bitniji...
Poslednja izmena od Sasa_NS u Sub, 18. Sep 2004. 17:27, izmenjeno 1 put ukupno.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

a koja je verzija ya za 6600 ja imam neku ali mi ne prepoznaje ćirilicu i neprilagođava dokument ekranu, odnosno otvara original font :cry:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ne znam koja je tacno verzija namenjena za 6600 - ja sam na 3650 pokusavao da instaliram verziju 1.08 i nisam uspeo... tako da nisam ni saznao kako funkcionise.
Mozda je ta verzija namenjena bas za 6600?
Sa verzijom 1.0 instalacija na 3650 je uspela i radi odlicno - latinicne tekstove ucitava bez problema i bez obzira na duzinu (jos nisam probao da otvorim nesto na cirilici)...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma najbolje rešenje je uzeti P900(P800) koji normalno sve podržava, a i nema nerviranja jer je ekran daleko veći i što se tiče dimenzija i što se tiče rezolucije. :D
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ma "ne volem" Sony Ericsson... (a i nemam trenutno para za razbacivanje..)

Ali moram priznati da je strava fon... Especially P910...

Evo, ovako: Quick Word je odlicna stvar jer sada mogu 3650 koristiti kao prenosivu memoriju (kao USB flash disk), a pritom mogu ako treba i pregledati sve fajlove. To sa USB flash diskom bas i ne ide u pokretu, zar ne?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Sasa_NS
Nema na čemu, :wink:
ali mi nije jasno zašto screen saver ne radi? Meni na 3660 funkcioniše bez greške, trebalo bi i na 3650. 8O

Jedino ako ti na mobu nije neki stariji firmware, pa ne dozvoljava zamenu SS-a, čudno. Ili se sudario sa nekom drugom Psiloc-ovom aplikacijom, hmmm... baš me kopka! A v1.40 si beše mogao da instaliraš, ali je posle par dana prestajao da radi?

Inače, postoji ceo Quick Office za Symbian, ali u paketu nisam uspeo da ga instaliram, ogroman je, uvek mu fali još memorije. Ali, takođe postoji sve to rascepkano, Quick Excel, Power Point, Acrobat Reader... :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Miskoni, firmware mi je 2.50 - jeste mator ali telefon se ne zakucava i lepo radi, pa necu nista da cackam.
Od Psilocovih aplikacija imao sam tada u fonu, kako mi se cini, samo Total IR...
1.40 lepo radi, ali samo nekoliko dana, pa onda opet iskoci (posle nekoliko gasenja i paljenja telefona) onaj originalni SS.
Evo, ponovo sam ga instalirao i opet lepo radi - do kada, neznam. Zanimljivo je da taj 1.40F, kada se "skenja", jedva uspem da izbrisem iz fona. Pokusam iz instalera, ali ne ide, pa moram ukloniti fajlove FExplorerom. Probam iz instalera ponovo (da uklonim ostatak), ali ne ide - desno stoji onaj napola zacrnjen kvadaratic. Tek kada skinem Total i one silne "library" i druge Psiloc gluposti, instaler uspe da u potpunosti obrise zaglupaveli Screen Saver.
Dosao sam na ideju i da jedno nedelju - dve ne gasim fon (mislim da pri jednom od ukljucivanja telefona originalni Screen S. nekako preduhitri ovaj instalirani, tako da iskoci pre njega) pa da vidim da li ce se ponovo desiti isto... Pored toga, izbacio sam i Total privremeno iz fona...

Od celog Office paketa najinteresantniji mi je Word, tako da mi je ova aplikacija koju si poslao sasvim O.K...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Iskreno, mislim da bi i ovaj novi SS proradio kad bi formatizovao mob, verovatno ima dosta zaostalog đubreta koje malo pravi pometnju, čim ne možeš normalno da uninstaliraš SS, meni se to nije dešavalo sa njim. A ne gašenjem telefona nećeš ništa postići, samo vraćanjem datuma. Evo i TotalIR 1.41 je prestao da radi, isteklo je vreme koje je Psiloc odredio za korišćenje, naravno, legalni korisnici mogu za dž da skinu novu verziju. :lol:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

meni total ir 1,41 idalje radi a nije original :mrgreen:,i to perfektno ovo ga malo hvalim posto moram da stavim ove dosadne karaktere :lol:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Malo kasnim sa replikom, ali, Total IR ti radi jer nisi insalirao još neki Psiloc-ov noviji program, koji će zameniti eLicence fajlove, koji su zajednički za njihove programe. Prvi put kad to uradiš, biće "Please, download newer version"... :roll:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ubacio sam Psiloc-ov System Tools, i Total ir i dalje radi perfektno :mrgreen: ,sta da ti kazem moja 6600 je perfektna krekuje programe kao nenormalna :lol:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja na mojoj 7610 nemgu da krekujem niti instaliram ni jedan krekovani program, ima li neko ideju zasto to???

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@nbnebojsa
Da, ali System Tools koji nije noviji od verzije 1.55, a koji koristi stare licence, jel' tako? Stavi World Clock pro ili Screen Saver v1.7x i eto poništene registracije...

@Mirko BGD
Nešto ne radiš kako treba, očigledno. A možda je uzrok i zvrčka oko "trusted & untrusted certificates"... Mogu da ti pošaljem neki program koji provereno radi da probaš, imaš neku želju? :mrgreen:

Odgovori