e70 problem sa baterijom

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

e70 problem sa baterijom

Post od Anakin14 »

kupio sam za 490 evra original telefon e70, proverio sam kod za autentifikaciju baterije na sajtu i kaze da je validna, muci me samo sto na njoj pise made in china... da li je moguce da ne valja baterija iz nekih drugih razloga posto mi drzi manje nego 24h!!!. jel ima negde da se kupi originalna baterija za nokiu e70??? by the way gde mogu da nadjem neku dobru futrolu za ovaj telefon? hvala

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

To je bar lako :wink:
Svrati OVDE
i otkucaj kod koji se nalazi na hologramskoj nalepnici na bateriji.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pre svega proveri dali ti je iskljuchen WIFI,jer ako je ukljuchen,on non stop skenira okolinu i trazi mreze na koje da se nakachi,a to JEDE bateriju.znachi proveri to i iskljuchi BT kad ti netreba pa onda vidi shta ce se deshavati.

Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

Post od Anakin14 »

rekoh vec da sam proverio kod za autentifikaciju!!! jel moze da se skine hologram sa originala i nalepi na fals???
a gde se gleda za wifi?mislite na program za wifi ili moze i u podesavanjima da bude aktiviran kao bt?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Sorry my mistake :oops:
Teško da se nalepnica može falšovati ili prelepljivati .
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Wifi je koliko ja znam na E-seriji konstantno aktivan i ne moze da se iskljuci, vec samo da se produzi interval skeniranja. Cak i kad stavis shown visibility off, on ti samo ne pokazuje da li imas ili nemas mrezu, a skenira i dalje. Barem, na E61 je tako. PROVERENO!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

kod sve E serije kad wifi stvarno radi onda telefon se zagreje,pogotovo kad se ukljuchi voip
shta znachi ako ne surfash i ako ne prichash preko voip i skeniranbje da je aktivno na max to ti ne cedi bateriju
pozdrav

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne bas, telefon se zagreje, tj. baterija se zagreje samo kada je aktivna konekcija. Znachi kad imas upostavljenu WiFi konekciju sa Access Point-om. Skeniranje konstantno radi, i kao takvo NE utice na vek baterije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Milos!1!
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 21. Feb 2007. 10:55

Post od Milos!1! »

E postoji jedno logicno a vrlo prosto i ne mnogo skupo resenje... KUPI novu bateriju!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Rekoše mi neki ljudi da postoje klonovi baterija koji izgledaju potpuno autentično, praktično da ne može da se provali da nije original, imaju pravi hologram, sve. Ali njih nema u Nokia bazi i može se desiti da na hologramu fali ponešto ako se pažljivo pogleda. Naravno, vrlo je moguće da im je i kapacitet nešto manji.

Anakin14, pošto si proverio bateriju i ok je, tu ne bi trebalo da bude nikakve sumnje da je original. Hologram teško može da se "prebaci" na drugu bateriju a da to ne bude očigledno. Što se tiče trajanja - razlog može da bude to što si tek uzeo mob (koliko sam shvatio) i što ga sada koristiš intenzivnije nego što ćeš za nekolicinu dana/nedelja... ;)

Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

Post od Anakin14 »

ali ne igram se ja sa njim ali doduse razgovaram dosta, mozda je zbog toga, i na prethodnim telefonima mi je kratko trajala baterija ali ne toliko kratko. Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju mts wap i mts internet, mts gprs wap i drugih pristupnih tacaka.Stalno mi pise da nema veze za paketni prenos podataka, i kako da najbolje podesim internet da sljaka? preko cega je najboolje a preko cega je najeftinije?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa, i "dosta razgovora" spada u "igranje", koristiš ga u svakom slučaju... ;)

MTS wap i MTS GPRS wap je isto, koristi se za pristup uobičajenim wap sadržajima (koji su namenjeni uglavnom samo mobilnim telefonima). MTS internet (tačnije MTS web) se koristi za pristup internetu preko kompjutera (ukoliko ih povežeš) i za još neke aplikacije koje eventualno zahtevaju direktno povezivanje, ne koristi fiksnu IP adresu za proxy server. Cena za sve je ista. Ako imaš problema, verovatno nisi dobro uneo parametre. Možeš da ih poštalješ sam sebi sa Nokia sajta, idi na link i izaberi "Get advanced settings" (kompletnija su od "standard settings"), izaberi E70, zemlju i mrežu, pošalji svako od podešavanja posebno, vodi računa da zapamtiš (zapiši) PIN kod koji ćeš dobiti zbog verifikacije. Ta podešavanja provereno rade, ako ipak ne budu, onda je nešto drugo problem.

Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

Post od Anakin14 »

ali kada probam preko mts wapa na net onda moze ali kada proam preko mts gprs wapa kaze nema veze za paketni prenos?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam podesio takod a na HTML stranice idem preko MTS Internet, a na WAP sadrzaje preko MTS GPRS WAP. Uzgred budi receno, na E61 ima 2 browsera, Services za WAP sadrzaje i Web za redovne HTML sadrzaje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

Post od Anakin14 »

a gde moze za njega neka drobra torbica, i jel mogu negde da se nadju one nalepnice sto stite ekran? i jose jedno pitanje, jel mogu ja da imam nalog za wireless net i da se kacim preko njega i sa kompa i sa moba (naravno ako sam u dometu u tom trenutku) ?

e i kako mogu da gledam moj mail sa yahoo maila na netu a kako @sbb mail ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Anakin14, torbice mozes u prodavnici, sto je i logicno, nalepnice, ako mislis na onu providnu foliju, nju dobijes uz maskicu tako da idi pa mazni u nekoj prodavnici kad ti da da pogledas masku :wink: a wifi mozes naravno da koristis istovremeno i preko kompa i preko moba ako imas AP tj taj mali uredjaj koji ti treba za wifi a koji kosta oko 80 eura. A ne kontam na kakav nalog mislis? :?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne mozes da koristis nalog za wireless net na fonu jer ne podrzava pppoe. Jedino ako ti provider ide preko VPN-a onda ima zezanja dok se to ispodesava. Ali teoretski bi trebalo. Mada, ja nigde nisam nasao gde se ukucava user/pass.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

Post od Anakin14 »

u cemu je problem, nisu mi iste stranice web na FONU I KOMPU, RECIMO OVA STRANA je skroz zeznuta nista ne moze da se procita sve je izpremestano???
kako mogu sa fona adresu sa yahoo-a da citam jel zna neko (email)?

hvala!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Sta ti je pomereno? :blinky: Ne znam da li si primetio, ali kad odes na tu neku stranicu i krenes da "klizis" po njoj tj. ides gore-dole, levo-desno, desi se da aktivna stranica kao malo izbledi i pojavi se novo prozorce i u njemu crveni kvadratic. E to sto se pojavi je umanjena stranica i sluzi ti da se snadjes gde si na istoj uvelicanoj. A jesi ostavio da ti slike ucitava ili ne ucitava? Proveri sta je cekirano. Moraju biti identicne stranice, barem kod mene jesu. Aj pa javi sta si naradio :wink:

Anakin14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 21:27

Post od Anakin14 »

to je mini mapa to znam
to sam iskljucio
pomereno je da ne mogu na forumima da se procitaju postovi jer su reci izbrkane sa svih strana/ sve ostalo je recimo u redu.

Odgovori