Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

I meni je ranije bilo normalno,pre jedno mesec-dva dana,kada je njih 20 spavalo,a meni bilo dosadno,pa sam uzeo da gledam film. Pokusao opet pre nedelju dana,kad ono...Patka...Da li iko zna resenje?

kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

ovih dana sam presa sa Nokie na SE w950, sve je bilo lepo dok nije doslo 7 sati ujutru i telefon poceo da zvoni na svakih sat vremena sve do 10h.....elem, iako sam iskljucio alarm, ikonica ZVONCE stoji pored sata i svakoga jutra zvoni u isto vreme....da li je ovo problem softvera ili ja samo ne umem da iskljucim ovaj alarm....polja koja se nalaze u deo za podesavanja alarma su unchekirana....pomoc...zelim da spavam!!!! :D

kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

a zatim jos par pitanja u vezi SE w950....

1. kako se ulazi u SERVICE MENU????

2. kako uraditi update softwera i firmware na ovom telefonu (dekodiran je sa mreze O2, ali mu nije skinut O2 software), i koji tu problemi mogu nastati ??????

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kovac84
1. * gore * dole dole * dole *
2. tema za debrand sw-a:
viewtopic.php?t=8580&start=1560
tema za update fw-a:
viewtopic.php?t=9949
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

kljun napisao:* gore * dole dole * dole *
kljun,ne treba ti ta prva zvezdiaca, znaci ide "gore * dole dole * dole *"! :roll:
Verovatno nisi obratio paznju, pa si u brzini kucanja dodao tu jednu *! :wink:

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Искрено не верујем да не постоји нико ко не би знао одговор на слеће питање које сам поставио на претходној страници и био бих захвалан на одговору...
"Поздрав људи,
дешава ми се нешто чудно, па бих био захвалан онима који знају решење проблема да одговоре, а исти гласи...
Желим да прикључим W950 на комп, направим backup података и слично (све преко MyPhoneExplorer-a), али се јавља следећи проблем:
Комп га не препознаје... Као што знате W950 има две опције преноса података, брзи и нормалан, али за backup је неопходан нормалан преко које мени не препознаје телефон...!!!
Неки предлог...???"


Поздрав! 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

"Brz" transfer je za flash memoriju telefona, za backup i "normal" instaliraj Sonyericsson PCsuite.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

McLaren F1 hvala na ukazanoj gresci, desilo mi se, sigurno dok sam kucao. :wink:
Doolentije ja sam radio backup preko myphoneexpl. bez problema, cak sta vise kad mi je telefon skroz zglajzno, program je uradio backup, ali moras snimiti drivere za telefon, kako bi mogao da ga prepozna, i onda mozes raditi backp preko cega hoces.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

кљун, раније сам покушао са Sonyericsson PCsuite-ом, па ми је баш правио проблеме, не око драјвера, већ је једноставно баговао и сл. Касније сам пробао преко MyPhoneExplorer-a, па ми и ту прави проблеме... Елем...
Инсталирао сам поново Sonyericsson PCsuite (додуше најновију верзију...) и за дивно чудо ради...! :o

Влада Зем, хвала на труду, али познајем то што си рекао (погледај поруку изнад твоје)...

Поздрав! 8)

benkam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 12. Mar 2007. 17:01

Post od benkam »

ljudi dali neko moze da mi pomogne!Imam P1i,podesio sam parametre za internet i kao homepage imao telenorovu stranicu a sad se ona is cista mira sama zamenila za google-ovu!Dali neko moze da mi kaze kako da vratim telenorovu stranicu kao Homepage!Hvala!
miroslav

krsta31
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 05. Feb 2007. 16:45
Lokacija: nis

Post od krsta31 »

epa bre dosta mi je vise ovih pametnih telefona ljudi! pre sam imao mpx200 ,mesecno jednom me je nesto zezalo na njemu dok nije nacisto crko...sada vec oko godinu dana imam p990i i radio do prosle nedelje super dok mu se nije izflesirao ekran, pipnes u jednu tacku aktivira se nesto drugo ,pipnes u gornju polovinu ekrana aktivira se nesto dole a kad pipnes u donjoj polovini ne radi nista....probao sam calibriranje , ne pomaze nista! a nemogu da stavim abc. tastaturu jer nije kod mene a ja sam daleko od kuce! molim vas ako neko zna sta mu je dajte da ga lecimo inace dodirnuce tlo u velikoj brzini :-)! pozdrav svima i unapred hvala!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

krsta31 jesi li probao master reset ili update.i da li je taj mob pre tvoje želje za didirivanje tla već dodirno tlo pre tih problema i to malo jače?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

hajde da vidimo moze li neko da resi moj problem. Uzeo sam polovan,solidno ocuvan p990 koji ima samo jednu manu. tastatura mu je qwertz, ali on se ponasa kao da je qwerty,tojest kada stisnem y on kuca z i obrnuto.moze li se ovo nekako resiti?

krsta31
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 05. Feb 2007. 16:45
Lokacija: nis

Post od krsta31 »

VENOM brate nikada ali nikada mi telefon nije pao nosim ga u original futroli uvek i uvek koristim stilus i ko god hoce da mi poglda telefon nedam da pipkaju ekran ..znaci telefon cuvam ko oci u glavi! Master reset sam probao update nisam jer ne znam kako se to radi! veruj mi, ovo sto mu se desava bukvalno je doslo samo od sebe!! ajd daj neko resenje ako znas pa da vidimo sta cu...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel koji ti jezik stoji?ja koliko se sećam a davno sam to uradio kada sam ga updejtovao mislim da me nije pitao koju tastaturu koristi...
krsta31 probaj sa update a uputstvo imaš na sajtu ovde
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

VeNoM, koristi english standardni.lik od kojeg sam uzeo kaze da je skoro radio update,moze li biti da je on tada to zeznuo,pa zato sad ide naopacke?ima li nekog resenja?

kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

Ljudi koja je validna verzija DIVX Playera za SE W950i, instalirao sam novi softver ali ni jedna verzija DIVX playera nece da se instalira....javlja da nije podrzana za taj telefon....a u opisu programa pise da je za UIQ 3 telefone....sta mi je ciniti??????

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

araphel pokusavao sam ja nesto na mom telefonu po tom pitanju al nema rezultata za resavanje tvog problema, mozda je doslo do menjanja CID u telefonu, ili nesto tome slicno.

kovac84 DivX Player 0.88/0.89 verzije koje provereno rade na uiq3 telefonima.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

kovac84, javi se na pp imam valjda to svto ti treba...
araphel, tesko da se kod updejta moze tako nesto desiti verovatno je on fleshovao telefon i stavio neki drugi soft koji ima takva unos teksta(koji je predvidjen za drugaciji raspored slova)...da li si probao da ga flesujes ti ponovo?
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

Da li neko ko ima p990, moze da mi posalje usb drivere za taj telefon. Ja sam skinuo neki usb signed driver, ali kad krenem da instaliram, izbaci mi poruku "Usb drivers was not installed" :angry:

Odgovori