W950i

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

A, da li ovaj patch utice na kvalitet reprodukcije? Ako kvalitet zvuka ostaje isti, a pritom bude glasniji - fantasticno!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa izgleda da je tako, što je sasvim logično. Izgleda da se samo skida ona zaštita od pregorevanja slušalica i ušiju, pre koje su pljuštale tužbe korisnika, i time se osim ovog skupog i potencijalno opasnog efekta u znatnoj meri smanjuje i trajanje baterije. Kapiram da je ovaj fon tih ali na efikasnim sluškama kakve su moje je sasvim kako treba, a plus mi se ne spaljuju sluške od 50 evra :wink: Ali kome treba, dobro je da može.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

insense
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 10. Avg 2007. 07:50

Post od insense »

Ovaj patch radi perfektno! Zvuk ne gubi na kvalitetu, a jacina je znatno poboljsana i vise nema potrebe za MP3Gain-om. 8)

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

A da li neko zna resenje za problem sa slusalicama i slikom prilikom gledanja videa na W950i ? Molim vas, stvarno je trulo,ne znam sta da radim!

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

Uzeo sam ovaj telefon pre par dana, menjao sam se k800i za njega, ali imam jedan problem, ne radi mi ovo dugme sa leve strane ispod tockica, sto sluzi za back... probao sam master reset, u test-u tastature uopste ne reaguje na njega... Jel zna neko do cega je to? pozz

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Japa mozda ti je taster riknuo :shock:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

Jel znas mozda koliko li kosta popravka tog tastera? I da li moze da bude to i do software-a?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa sad, trebalo bi da ima "klik", mada i onda može da je crko mikroprekidač. Ne bi trebalo da je više od 10 evra, a bez njega telefon zaista nema punu funkcionalnost.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

da li se isplate hpm-82 slusalice, i da li je moguce ubaciti gore pominjane drajvere za zvuk i preko bluetootha, ili samo preko usb-a, jer mi je kabl ponekad u prekidu?
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

StefiKPD mislim da bi morao da koristis usb, da bi mogao da omogucis pristum sistemskim fajlovima, mozda to moze da se uradi i preko bt, ali nisam siguran, a ovo ostalo, tj. prebacivanje fajlova mozes da radis preko bt, neznam da li je python kompatibilan sa bt konekcijom.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Hvala kljun. Resio sam problem, nabavio sam novi usb. E sada ovako ljudi: imam dva problema. Prvi je to sto mi alarmi sami zvone, a uopste ih nisam navio, i to obicno u jutarnjim casovima, tako da dignem celu kucu na noge.Kako ovo da sredim? kad otvorim clock, ne pokazuje da je neki alarm aktivan, a na displeju mi pak stoji zvonce pored sata. Drugi problem: Telefona sam uzeo polovan, i to od decka koji ga je kupio u Telenoru, tako da sada nece da mi instalira ni jedan program. Da li je potreno da mu uradim debranding, ili sta?
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

StefiKPD sto se tice alarma, verujem da je problem u softveru, uradi update softvera, preko SEUS-a, a sto se tice programa, verujem da je problem u sertifikatima za programe, neverujem da to ima veze sa operaterom. postoji opcija u instalaciji details, i tu mozes da vidis do kada valja sertifikat i podesis vreme.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Izgleda da je bilo do softvera. Jutro sam updateovao telefon, sada sve hoce da instalira, jednostavno radi bez greske!!!!
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Izvinite ako nisam u toku, ovo pitanje je vec bilo postavljeno ali ne znam da li je odgovoreno na njega, posto ja nisam skontao odgovor. Kako da resim problem seckanja slike i zvuka prilikom gledanja filma preko smartmovie-a (to se desava kada se ubace sluske)? Inace filmovi su prilagodjeni mobilnom (preko smartmovie-a).
Pozdrav i unapred hvala

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

antec, ovaj problem sa slušalicama je već pominjan, mada ni ja nisam siguran da sam negde skontao decidan odgovor.
Ali evo jedne teorije: pokušaj da umesto HPM-82 ubodeš neke druge slušalice (obične HPM-62 ili HPM-70). HPM-82 u sebi (u onom daljinskom) imaju - pogodi šta: mikroprocesor! Dotični večito komunicira sa procesorom telefona (ovo znam jer već pola godine radim na provaljivanju komunikacionog protokola). Rezultat toga je da je procesor telefona dodatno opterećen komunikacijom sa HPM-82 što može da bude uzrok seckanja slike/zvuka.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Hvala rixxon, vredi probati jer ovo uzasno iritira, kao sto verovatno i sam znas. Ako provalis sta je u pitanju i da li postoji i softversko resenje problema, slobodno pusti pp. Probacu sa obicnim sluskama pa cu javiti rezultate.
Poz

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

ljudi cime je najbolje brisati touchscreen? da li postoji mozda neko posebno sredstvo, kao za tft monitore,ili sta vec preporucujete?
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

StefiKPD ja uzmem gazu, nakvasim s malo vode, ocistim, i onda predjem nekom finijom krpom, i meni dobro odradi posao.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

StefiKPD puhaj malo u ekran pa onda magicna krpa i brisi onu vlagu koju si izazvao duvanjem.a ako hoces malo bolje onda uzmi onaj mer za staklo.lepo radi
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sniperyu1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Jul 2008. 05:37

Post od sniperyu1 »

pozdrav imam problem sa ovim modelom, naime pri svakom restartu dobijam delivery report za neke SMS ove stare preko mesec dana (njih 9-10)

i drugi problem je u vezi smsova koje primam, naime poneki put se desi da dobijem obavestenje o poruci koja je stigla ali ne mogu da je procitam dok ne obrisem neku iz inboxu (sto sam naravno uradio, imam nekih 50-100poruka u inboxu, to isto se desavalo i sa 400-500poruka u inboxu) a onda moram da restarujem fon kako bi poruka stigla normalno (i to samo po neki put uspe)

treci problem se javio kad sam probao da upgradujem software (mislo sam da cu tako reshiti ova dva problema)

problem je se javlja pri restartu fona, tj prijavljuje mi neke requestove za install aplikacija koje su bile na fonu pre backupa, ne znam mozda je restore lose odradjen pa se sad nesto zeznulo?

ima li neko predlog ?
ili da ga nosim u radnju na fleshovanje?
da li je moguce odraditi fleshovanje u kucnim uslovima?


pozdrav

Odgovori