WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od NijeZauzetoIme »

Nakon nekog vremena pojavile su se poneke zaostale aplikacije i muzika.. Da sam imao strpljenja, ne bi obrisao sve sto su bile nedostupne.. Sad sam uspeo da povratim nekolicinu, a recimo asphalt 8 sam krvnicki skupljao novce da predjem sto vise, i sad pa-pa! [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] jbg.. Treba i znati koristiti ovo, i biti strpljiv..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

i ja sam danas poludeo, pravio sam neki filmic uz pomoc Movie maker 8.1 app,3 sata se zezao i kad sam sve lepo odradio ne mogu video nikako da posaljem. Whatsapp ,telegram, snapchat ni jedna aplikacija ga nevidi. I na kraju ga posaljem bluetooth-om na caletov android koj je star 4 god, da bi sa njega posalo sebi preko Wa i tek onda tako prosledio zeljenoj osobi..haos bas me nervira to deljenje na wp-u,a o video aplikaciji da ne pricam koliko je beskorisna spora uzasna. :uhuh:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od rotkod »

@miodrag

Poslao sam ti PM... Unutra sam ti objasnio... Mala molba za tebe, meni velika korist...

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Aplikacija theme+ je besplatna do kraja dana!Pomocu nje pravite pozadine za pocetni ekran,mnogo je dobra!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

I Countdown je danas besplatan, aplikacija za odbrojavanje dana ili kao alarm za predstojece dogadjaje.
Slika

Autrocity
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 27. Jun 2014. 22:19
:: Nokia

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Autrocity »

Pre svega dobro vece svima, zeleo bih da se prikljucim ovoj temi, naime posto ce se verovatno jos duze vreme cekati za cyan update i odnosno windows update 8.1, zeleo bih da vas pitam da li se isplati skidati preview for developers, i da li ima dosta bugova i kako sljaka windows sve u svemu? Nesto nemam bas strpljenja da cekam dok oni puste to za sve uredjaje.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Radi bez problema,osim default aplikacije za kameru kada je na srpskom.Kad si vec do sada cekao,sacekaj jos neku nedelju trebalo bi zvanicno da stigne,mada kako hoces nista ne gubis...

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

@Autrocity
Sačekaj zvanični update, za svaki slučaj. Meni se dogodio peh posle dva dana i ne mogu više da upalim telefon, ne postoji ni servisni program za 8.1. Bolje sačekja, nema tu nikakvog spektakla da bi ti toliko značilo da ne možeš čekati još par dana.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od rotkod »

Jeste, samo nikako dočekati taj update... Ja gledam preko nokia soft. recovery tool-a... :wink:

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Pa, uvek ćeš nešto čekati, jer posle 8.1 sledi 8.2, 9.0.... I ja nikako da dočekam Lumiu 930...

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Iz windows phone India informacija da zvanicni wp8.1 stize u prve 2 nedelje jula za sim free,znaci ne bi trebalo mnogo da cekamo.Lumia black je bilo najavljeno da stize januara,ako se ne varam tad je i stglo azuriranje...

Autrocity
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 27. Jun 2014. 22:19
:: Nokia

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Autrocity »

@Challenge e da si mi rekao ranije, vec sam ga instalirao.. :D

Cekace se taj update jos, stize u Indiju, ko zna kad ce stici u Srbiju i do operatera, moj telefon je sim free ali nema veze, dobicu zvanicni update kad dobije taj operater na kom je bio zakljucan, a ako je factory free ili kako se to vec kaze onda znaci da ce dobiti update verovatno negde medju prvima.

Microsoft salje update iz 3 puta kako sam negde procitao.
1. Salje samo nekoj zemlji i za odredjen uredjaj (u ovom slucaju Finska, L925), to je prvi talas da se vidi kako ce funkcionisati, ako nema problema ide se na drugi korak.
2. Ako se ispostavi da je update bio uspesan u prvom koraku na odredjenom telefonu, salje se za isti telefon u vise drugih zemalja.
3. OTA za taj uredjaj svima.

I tako mislim za sve uredjaje..

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Kod mene je Vodafone Italia, ali šta mi vredi dok ne izbace NSU Retail za 8.1 verziju.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Koju aplikaciju za kameru koristite,nokia ili ovu fabricku za wp8.1?Ja sam do sad koristio nokijinu,medjutim mnogo je spora,prespora.Jel ima neke razlike u kvalitetu slika i video snimaka?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Update ide postepeno, za razna trzista i operatore kad gde Microsoft odluci da pusti. Za Portico sam dugo cekao, za Amber mozda nedelju dana, za Black sam cekao skoro 2 meseca, tako da ocekujem da 8.1 necu jako dugo cekati ali videcemo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

A mi koji imamo 8.1 preview for developers ,jel se zna kada ce nam stici cyan?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Kad i ostalima.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Nokia camera spora? E ovo prvi put čujem. Ustvari, ne znam na kom je uređaju. Kod mene na 925 super radi. Fabričku WP kamera aplikaciju nisam ni pipnuo od inicijalnog podešavanja telefona.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Spora u smislu da joj mnogo treba dok ucita,mnogo sporije nego fabricka(lumija 520).Cini mi se da je na wp8.0 brze otvarala...
Poslednja izmena od Lobachewsky u Pon, 30. Jun 2014. 20:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

Autrocity
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 27. Jun 2014. 22:19
:: Nokia

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Autrocity »

Da li moze neko da mi kaze sta bude ako UNcekujem "Enable preview for developers" u preview for developers aplikaciji, nakon instaliranog WP 8.1
Da li to znaci da naredne apdejte necu skidati preko preview for developers nego kao i vecina oficijalnim apdejtom kad ih microsoft izbaci? A da ce mi taj win 8.1 koji sam instalirao preko PfD ostati instaliran i dalje?

Odgovori