Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od cvoruga »

levo smetalo, ne odustaješ jbt, ne razumem, jesu ti banovali opet novi nalog?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

@Gari, da, to sam baš i pisao par puta. Trebali su prvo svima pustiti GDR2 koji je imao u sebi neke elemente bliže 10ki nego 8.1, pa onda da su ostavili jedan tim da implementira neke nove funkcije iz 10ke (koje bi mogli) u 8.1.x.
Ovako niti se video napredak sa 10kom, a sa 8.1 se ništa nije dešavalo. Lepo da su davali neke novine na kašičicu pa bi bar odavali utisak da nešto rade... Ovako - mrtvilo.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Uto, 25. Okt 2016. 17:22, izmenjeno 1 put ukupno.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

nema nista od novih fonova, po meni. izlazice neki premium modeli ili phableti, tableti i sl, ali klasicni smartphone sa win 10 nema vise. predvidjam da ce za godinu dana da i postojece aplikacije ce da gube podrsku i za dve godine cemo se secati wp kao symbiana. ko ce da ih zameni...a steta, kako da predjem na android kad mi ne odgovara[emoji17][emoji16]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

KakaoTalk najavio povlačenje aplikacije za Windows Phone, nije da je neko kod nas koristi ali eto.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

srđan obradović napisao:nema nista od novih fonova, po meni. izlazice neki premium modeli ili phableti, tableti i sl, ali klasicni smartphone sa win 10 nema vise. predvidjam da ce za godinu dana da i postojece aplikacije ce da gube podrsku i za dve godine cemo se secati wp kao symbiana. ko ce da ih zameni...a steta, kako da predjem na android kad mi ne odgovara[emoji17][emoji16]

Sent from lumia532ds
Ako Microsoft bude hteo da prodaje skupe Windows telefone, onda smo im i mi sa jeftinim telefonima "nužno zlo" jer im je to lakši način da nagoje svoj udeo među korisnicima. Samo sa nama koji imamo jeftinije telefone oni sa skupim Windows telefonima mogu da imaju kvalitetnije aplikacije.
sugarcoated_ass napisao:@Gari, da, to sam baš i pisao par puta. Trebali su prvo svima pustiti GDR2 koji je imao u sebi neke elemente bliže 10ki nego 8.1, pa onda da su ostavili jedan tim da implementira neke nove funkcije iz 10ke (koje bi mogli) u 8.1.x.
Ovako niti se video napredak sa 10kom, a sa 8.1 se ništa nije dešavalo. Lepo da su davali neke novine na kašičicu pa bi bar odavali utisak da nešto rade... Ovako - mrtvilo.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
Da, meni bi recimo bilo super da sam na 8.1 samo dobio mejl klijent koji bi imao više mogućnosti - između ostalog da lako mogu da dodam attachment, i da imam swype i predikciju na srpskoj tastaturi...

Onda recimo, Lumia 640 je da WP8.1 mogla da se poveže na tastaturu što valjda ostali sa wp8.1 nisu mogli.

Ali jbg, oni su gledali kako da prođu kroz celu priču sa što manje troškova.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

srđan obradović napisao:nema nista od novih fonova, po meni. izlazice neki premium modeli ili phableti, tableti i sl, ali klasicni smartphone sa win 10 nema vise. predvidjam da ce za godinu dana da i postojece aplikacije ce da gube podrsku i za dve godine cemo se secati wp kao symbiana. ko ce da ih zameni...a steta, kako da predjem na android kad mi ne odgovara[emoji17][emoji16]

Sent from lumia532ds
Nazalost, bojim se da ce tako i biti. Da su bili pametni mogli su napraviti tri kategorije telefona (rang L550, L850, i flagship L950) i da se baziraju telefoni na njima, a da uporedo peglaju sistem. Medjutim oni su de facto napravili telefone sa jako lepim dizajnom (meni licno L925 lepsi telefon od ovih sto stancaju ko blesavi, a svi lice jedan na drugi) a sistem su zapostavili. Sada su doneli odluku da batale proizvodnju telefona, to ce sad raditi drugi (Alcatel, HP, Acer...) a MS ce samo pruzati podrsku za W10M, mada kako su je dosad pruzali potanje je koliko ce i to cudo trajati. Meni licno isto Windows odgovara vise od Androida, medjutim kada je Android u pitanju tu sam ogranicen dosad samo na LG, tako da i ne bi bila neka steta :))

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

.. ko ce praviti wp meni nije bitno sve dok imam podrsku i dok rade na njoj (kako-tako) .. meni wm odgovara i koristicu ga, uskoro mi4 ide na dobos, a vec razmisljam o novom xiaomi telefonu .. za sledecu godinu :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Braćo, ipak ja večeras počinjem operaciju WDRT. :D Jedino mi je bezveze ne znam da li ću da povlačim backup nakon svega, jer bih onda morao da radim hard reset nakon nadogradnje na Redstone 1, a tada mi verovatno opet ne bi radio kalendar. Dosadile mi aplikacije sa insajdera, dosta je bilo. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

sa srećom Gari :) vraćanje na stabilnu verziju, a koje su ti to aplikacije dosadile?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hvala! :)

Najviše mi je smetalo to što je Outlook mejl naknadno proveravao da li sam dobro otkucao tekst, ali proveravao je na engleskom iako ja kucam na srpskom. Pošto ostatak društva nije ni skontao o čemu govorim, pretpostavio sam da je to neki fenomen koji se kod mene pojavio, i tako mi dosađivao par nedelja već. Zapravo, i ne bi mi smetalo podvlačenje teksta, nego je umeo i da ispravlja tekst naknadno (nakon što tastatura završi posao), pa "i" prepravi u "I", a bilo je i da neku reč recimo prepravlja u "I'm", i slično...

Drugo kalendar, nisam testirao kako mi sad radi pločica, ali kad sam sad prvi put pokrenuo kalendar i uneo neke izmene, pločica se odmah osvežila. Ah, koji dobar osećaj. :D
Slika

I ono što je bilo sa OneDrivom, iako to možda i nema veze sa time što sam ranije bio na insajderu, mada nisam siguran.

U svakom slučaju, ipak nije da je samo jedna neka aplikacija navela da krenem u ovu avanturu, nego sam samo pomislio "pa ja sad čekam da mi nešto proradi kako treba što ne moram da čekam, a kad to isprave opet će me zezati nešto drugo, i ja ću opet čekati da i to isprave, pa tako ukrug".

Sve super prošlo, mada mi je trebalo dosta vremena. :) WDRT brzo uradio posao, prelazak na desetku malo više potrajao, pa onda hard reset (mada za divno čudo imao sam ovaj put tastaturu, ali nisam hteo da se igram), pa ažuriranje aplikacija što je radio tokom noći, i onda sam ažurirao sistem sinoć oko 5 sati (pustio ga da on to radi dok ja dremam), i sad ću još imati da ispodešavam sve aplikacije - to još ništa nisam uradio. Kad sve ovo radim, onda barem da rešim problem sa kalendarom, a ona se samo nameće - bez hard restarta nakon što stignem na Redstone 1. Pošto koliko znam backup sa Redstone 1 ne radi na Threshold 2 (drugačije su "upakovani"), zato sam radio svežu instalaciju.

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

miodrage napisao:гари,
Sto se spelovanja u swype tice nemam I umesto i, kao ni kod prediktivnog unosa, telefon je namesten na region UK (Moram zbog raiffeisen app) i jezik telefona english, ali je tastatura srpska.
Za Raiffeisen app je to u pocetku moralo na uk region da se namesti ali cim sam aktivirao aplikaciju,vratio sam na regionalni format srpski (cirilica) ,radila je a sad mi je format srpski (latinica) i opet normalno radi.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Nisam znao da je Threshold 2 drugačije "upakovan" u odnosu na RS, ja sam sve redovno ažurirao i nakon toga se vraćao bekap. Kada sam prešao na 10ku sam uradio HR posle toga ne. Sve sam iz početka ponovo podesio, instalirao aplikacije i nakon toga uradio beckup. Svaki put nakon apdejta sam je povlačio bekap nisam dalje obraćao pažnju ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, drugačije pakuje backupe na Redstone 2, pisali su o tome kako su to tako napravili da bi backup zauzimao manje mesta na OneDrivu. Realno, ne može to čovek ni primetiti osim ako hoće da reinstalira sistem sa WDRT.

Inače, ovo u Outlooku za proveravanje spelovanja mi i dalje radi samo na engleskom... Valjda je to ipak samo zato što mi je telefon na engleskom. Bilo bi dobro da stave da mi te dve stvari ne budu povezane. Ali dobro, nije mi žao što sam ovo radio, svakako sam se u ovo upustio da ne bih dobijao aplikacije sa Release preview.

Jel i drugima to tako funkcioniše u Outlooku ko ima na engleskom telefon? Moja devojka ima srpski na svojoj Lumiji, pa ne znam.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Kod mene je podešen na srpski tako da zbog toga ja nemam taj problem o kojem pričaš sa korekcijom teksta ... Ako ništa drugu sada si na stabilnoj verziji isto kao i ja :)
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

Hm, pricali o creators update (RS2) ... Kazu dolazi na pc, tablete, hololens, xbox i ostali .. Ostali? Znaci definitivno odustali od WM? ... Ili ce kasnije veceras da se posvete samo WM

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jeste, sad će moja 532 da stoji rame uz rame sa tvojom 735. 8) Drago mi je što sam to uradio napokon.

A ono drugo, Windows 10 Mobile spada u to others. Nije to razlog sa sekiraciju, hiljadu puta su već imali i izjave tipa "(nešto nešto) Windows 10", a da se to odnosi na sve. A i nevezano od izjava, bilo je već više puta da dođe neko ažuriranje za PC, a da ne stigne odmah za mobile.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

"... will bring much-needed features and enhancements to Windows 10 Mobile Continuum users."
Znači, biće nešto i za mobile :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Sad vidim, Creators Update je Redstone 2. Nisam dve ispratio danas... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

гари napisao:... Ja bih valjda na tvom mestu probao da stavim opet 830 ili 930, ali bih probao da pređem na desetku sa Update Advisorom - na taj način bi dobio aplikacije sa zvaničnog kanala.
Ne može ne podržane telefone s Upgrade Advisorom podići na W10M, samo s Windows Insiderom. Probao danas, edit na 950 , pa 830, ne da se prevariti Advisor. Samo ispiše da je uredjaj apdejtovan i ostaje na 8.1 lii 1511_Treš . Insider se da prevariti, prijavio se za Releaase Treš 2. Za sada ostajem na njemu, jer mi opet nudi update na 14393.67. Em mi je tel katastrofa radio na tom Release bulidu, problem s nadogradnjom plus nema glance. Na wifi se opsano greje, store me izludjivao..Joj kako je lepo radio na 14393.321, kud sam se igrao s HR, 'ebiga :(

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

jaoooo, ove rasprave pocinju da lice na ono rootovanje i custom rom na androidu[emoji1] zasto jednostavno nema opcije da se uzme fon bez os, kao komp, i ubacim kakav ja hocu, a i jeftinije je. valjda ce da izguraju do kraja sa finalnom kompletnom verzijom. ili mozda neki win10.0.1 [emoji15]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori