ROM za HTC

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Azimuth,
Probleme mi je počeo praviti još dok je bio na fabričkom 403 WWE romu, a nastavio sa novim "skuvanim" DUTTY'S 1.7HD romom.

Ipak, otkada sam promenio 7 god. staru SIM karticu broj ptoblema je spao na ono što možemo već nazvati lošom mrežom... Ipak čekam odgovor od Gsmhacker-a poslao sam mu tip ROM-a i S/N telefona da mi on da neku preporuku...

Pozdrav...
djurkash

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Koliko ja mislim ili je baterija ili je radio rom .

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

igord-e
Radio rom sam 2 puta menjao, a baterija mi po pitanju dugotrajnosti i statusa ne pravi baš nikakvih problema.

Mislim da sam problem rešio promenom SIM kartice, ali videćemo kako će se dalje ponašati...

Pozdrav...

ISPRAVKA !!!

Mislio sam da sam rešio problem zamenom SIM kartice, fon je "u mestu" radio 5 dana bez problema, ali danas čim sam krenuo na put i čim je krenula promena ćelija i tipova mreža, krenulo je i "pucanje" fona.

Već sam na kraju živaca i mislim da ću ga lepo morati vratiti u servis koliko sutra...A to mi je bila baš zadnja solucija...

Pozdrav i hvala svima koji su pokušali da pomgnu...


Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni" Sledeći put brisanje bez upozorenja!
djurkash

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

da li neko ima iskustva sa HTC-om 3300 Artemis? Hteo bih da ga uzmem pa me interesuje vase misljenje.Cuo sam da je procesor mnogo spor i da nece da pokrece filmove i igre.I da li moze da se instalira windows 6.0 ili neki bolji posto on ima win 5.0.

P.S. i da li moze da se instalira program za kuckanje porukica prsticima umesto olovcicom( ovo pitanje je postavila moja devojka kako je rekla tako sam napisao inace iritira me kad tako prica ) pozz :dry:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

@DIMNI89
Odlican uredjaj,imao sam ga oko pola godine,intenzivno ga koristio.
to da je spor,mozda i jeste kad se uporedi sa Tytn2 ili mojim sadasnjim Diamondom,ali svaki uredjaj treba da prilagodis sebi,da ne gruvas bespotrebno mnogo aplikacija koje rade u pozadini,a konkretno za njegov procesor sa battery statusom lepo se podesi 260-270 Mhz i onda je druga prica.
igre pokrece ,ali je problem mnoge igrati pomocu wheel-a i trackball,
filmovi glatko idu,doduse ja ih uvek preko Pocket Divx Encodera kompresujem na oko 200 mb,u njegovu rezoluciju i zalepim im prevod,i nema ama bas nikakvog seckanja i sl.GPS mu radi super,doduse iGO2006 mnogo brze nego IGO2008.
zakljucak,ako imas priliku da ga pazaris do nekih 170-180 evra novog,uzmi ga,ali ako imas nekih 200-230 evra,uzmi 3600!
live long and prosper

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

djurkash, zao mi je da to cujem, HD je super device, javi kako si prosao. Verovatno je problem na ploci.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

dimi89, na skoro svako pitanje ti je drgrabez odgovorio. A evo da ga dopunim, mozes da ubacis WM6 i verujem 6.1 (to moras pogledati na xda-developers gde imas i tutorijal i kuvane ROMove). Naravno da mozes "tastaturu" da ubacis, kakvu god zelis, pa cak i nalik onoj sa Iphone-a ili obicnu numericku.

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Evo, ja da dopunim Azimuth-a, sopstvenim iskustvom, postoji tastatura spb keyboard za touchscreen koja ima opcije da vibrira i emituje zvučne signale prilikom svakog pritiska virtuelnog dugmeta. U praksi to na TOUCH HD-u izgleda odlično u portrait režimu, sa jako malo grešaka ali sa ekranom 3,8' , e sad na 2,8' verujem da bi sa malo debljim palčevimaportrait režim bio neupotrebljiv, ali u landscape definitivno treba probati. U svakom slučaju sjajna tastatura...[/b]

Igord-e, ili je ploča ili baterija, ali nisam jedini koji je imao ovakav problem, nalazim ga na forumima kod ljudi širom evrope, postoji mogućnost da je i do mreže (određena nekompatibilnost GSM modula sa opremom koju određeni provider koristi, ipak, kada sam ga odneo na servis, rekoše mi da sam u Srbiji za sada jedini sa ovakvim problemom)
djurkash

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

djurkash, druze, jedini si jer si verovatno 1 od 10tak koji koseduju taj telefon :wink:
A sto se tastature tice, da, koristim tu spb ali i rescove 3 :wink:

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Azimuth,

U servisu mi rekoše da je otišlo dobrih 20-30 kom od EWE-a(LIST), a imamo i još jednog uvoznika: DIFO (RCC), koji ga takođe prodaje, tako da mislim da je u Srbiji bar 50 vlasnika HTC TOUCH HD-a

Koja ti je bolja tastatura od te dve navedene (spb ili rescove)? Da li si probao "Rozenthal FingerKeyboard Black Edition v1.4"?
djurkash

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

djurkash, nije "rescove" Resco je firma ;) Inace ja vise koristim Resco Keyboard Pro ...
;)
Nokia 5800XM

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Hvala na ispravci NemanjA,
Proveriću kakve su, kada mi vrate moj HD...

Pitanje za milos e71:
Imaš li problema sa signalom, ili pucanjem veze u toku razgovora dok si recimo u pokretu (u kolima). Sa kojom mrežom koristiš HD?
djurkash

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

aj da ne otvaram novu temu, da pitam ovde, da li je moj aparat G3 ili G4 ?

na startup-u, dobijam sledece redove teksta :

IPL 2.21.0001

SPL 2.21.olip

GSM 0.2.07.10

OS 2.17.7.2
HTC Desire S

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Wizard G4 .

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

kako znas da je wizard ???

ja bih ubacio rom sa htc touch-a, videh na youtube-u wizarda sa touch flo-om, pa bih da probam to.

ako neko moze da preporuci rom ne bi bilo lose :)
HTC Desire S

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

djolem89, hm...ti bi da na Wizard ubacis Touch ROM ? Ne bih preporucio ... :shock:
Nokia 5800XM

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ja konkretno hocu ovo

http://www.youtube.com/watch?v=8o3rJ-LJ ... re=related

da li mi za to treba samo wm6 + touch flo ???
HTC Desire S

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

djolem89, da ! Poslao sam ti TouchFlo link na PM ;)
Nokia 5800XM

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

djolem89, to sto ti hoces zove se manila, imas noviju verziju sa TouchDiamond-a, manila 2d, lepo radi na S200(htc prophet) tako da na wizardu nece praviti problem posto je isti chipset.

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

NemanjA^, mi pomaze oko flesha, trebalo bi danas da odradimo to pa javljam kako je proslo. ubacujem neki potpuno finger freandly ROM :)
HTC Desire S

Odgovori