Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Popravljeno na 10, ali ja WP koristim kao službeni telefon već više od godinu dana. Sreća pa mi je do sada većinom trebalo samo da prosledim neki mail, jer sam uglavnom bio pri kompu u kancelariji. Sad mi se zadesilo da je trebalo nešto dok sam bio na odmoru da pogledam, korigujem i pošaljem, i naravno ćorak. Pa onda forwarduj sebi na privatni mail pa otvaraj na tabletu, pa forwarduj nazad na službeni, pa odatle prosleđuj dalje. Em gomila bespotrebnog truda, em nerviranja. O bezbednosnim rizicima da i ne pričam.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

Braćo, što je zamrla tema? :P :D :D
'Oćemo li se malo prepirati noćas ili nećemo? :lol: :lol: :lol:

Sad bez za****ncije, jedva čekam da Lobachewsky napiše neki malo duži opis L640 i njegovih hardversko-softverskih vrlina i mana, baš jer on nije iz WP voda, pa će mi njegov pogled na stvari biti osvežavajući. Pretpostavljam da se većina vas slaže sa mnom..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Evo ja ću da pitam nešto ovde kad već ovde mogu da se porede sistemi. :D Zna li neko da li za Android postoji full SoundCloud app? Znači da ima u sebi mogućnost kontrol naloga, push notifikacije i možda čak i upload funkciju, a ne samo da služi za preslušavanje traka...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

Što ne bi mogli da se porede sistemi, pa ja ih poredim svakodnevno, imam i WP i Android; voleo bih da imam i BB i IP, pa da sva četiri poredim k'o čovek i vidim šta mi najbolje "leži".
A to što si pitao - nemam pojma koja je to aplikacija. ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

znemanja napisao:Ako je IE toliko loš, što ne pređete na UC browser. Od nedavno ga koristim na Androidu i izuzetno je brz. Vidim da je dostupan i za WP.
Jeste brz i na windowsu, samo jako cesto puca. Ostavlja utisak bete i on, na zalost. :|
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

Za wp nema boljeg od IE. Svi ostali su sto kaze lobachewsky beta verzije za IE.
Ja cekam neki stabilan build 10ke pa da probam i vidim da li ostajem na wp. Zadnjih par dana sam primjetio da sistem steka

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

1) Cudno mi je da nema "poslednjeg upozorenja" da ce baterija nestati. Tipa, na 2% poslednje upozorenje. Poslednji put upozori na 7% cini mi se, a od tada mogu da ga koristim jos pola sata maltene, za to vreme i zaboravim da baterija treba da mi nestane - samo me na pola prekine - goodbye!

2) A druga stvar, jako mi smeta ova kvazi preglednost, jer se od tolike preglednosti zapravo ne vidi nista!
Kako videti sa kog broja mi je neko poslao poruku? Sve je to na prvi pogled cisto, ali to je zato sto fale neke krucijalne informacije. Kod mene neki kontakti imaju po vise mobilnih telefona, fiksni, mailove itd.
I sada po nekoj MS logici on mi dopisivanje sa svih tih brojeva objedinjuje u jedan thread. Sva dopisivanja sa jednim kontaktom idu pod jedan thread. Okej. Ali problem je sto ja nikako ne mogu da vidim sa kog broja mi je poslata trenutna poruka (???). Dopisujem se "na slepo" bukvalno.

Otkrio sam uz pomoc "stapa i kanapa" kopajuci po opcijama da mogu da biram na koji broj saljem sms, pa je kao logicno da broj na koji saljem je ustvari isti broj sa koga mi se salje - ali to je tako neprakticno, a ne mogu da tvrdim ni da je 100% pouzdano.

Jako je glupo. Recimo treba da posaljem poruku na njegov glavni broj - Javi se hitno! I onda treba da proveravam na koji sam se broj dopisivao sa njim prekjuce. Totalno neprakticno.

Slicnu "mudroliju" je napravio i viber na androidu pa na kontaktu stoji samo "free message", a uopste ne vidim koji njegov broj ima viber!

Ne znam, uvode takve novine da se retardi ne bi zbunjivali, to sto zbunjuju sve ostale koga briga. :chytry:

3) Pre upotrebe WP naoruzati se zivcima. Mislio sam da je to stvar navike, bio sam rezervisan, nisam hteo da bacam hejt odmah.
Brate mili, borba sa selektovanjem teksta traje vec 3 nedelje! Bilo da hocu da selektujem, kopiram, ubacim slovo, promenim deo reci ili ubacim celu rec izmedju, to je nocna mora! Ma kakva nocna mora, priprema za pakao! Od "finih prepravki" sedi kosa na glavi.

Iz nekog razloga manipulacija tekstom i copy/paste su po meni jedna od kljucnih osobina svakog dobrog OS-a. Kao i aplikacije. E sada zasto MS ne haje ni za jedno ni za drugo na WP kad vec pucaju tolike pare, to samo oni znaju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Baraba »

Vidi se više brojeva na androidu, mislim na viber.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Baraba, poslednji put kada sam ga ostavio, pre mesec dana, videli su se svi brojevi u kontaktu (za viber out), ali iznad njih je bilo ljubicasto dugme "free call", medjutim ne vidis koji je broj od njih povezan sa viberom (koji od tih brojeva je free call). Ako oba broja imaju viber, nesto nisam primtio da postoje dva dugmeta za poziv preko vibera. Pre 2-3 godine nije bilo tako, vec je licilo na whatsapp - pored svakog broja imao si da li je taj broj na viberu ili ne.
Ali davno su se oni odrekli toga zarad "preglednosti" i "jednostavnosti".
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Vlada Zem »

Na 10 kad udjes u Poruke i kucas kao smartdial, nudi ti oba broja koktakta. Takodje i iz imenika. Ali ako vec imas kontakt u Conversat.automatski ide na taj broj.
Ovo selektovanje haha, borba je to, naviknes se. Opet, na 10 je ubacen kursor u tastaturu, pitanje je koliko ce kome biti praktican. Vec sam i zaboravio kako je bilo pre, ovo mi se cini ok.
poz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Vlada Zem napisao:Na 10 kad udjes u Poruke i kucas kao smartdial, nudi ti oba broja koktakta. Takodje i iz imenika. Ali ako vec imas kontakt u Conversat.automatski ide na taj broj.
poz
A jel mozes na 10 da vidis sa kog broja ti je stigla poruka, kada ti stigne u vec postojeci thread, ako me razumes?
Jer sa onima sa kojima sam najvise u kontaktu, obicno imam i neke njihove druge kartice, pa kad primim poruku ne mogu da vidim da li mi je poslato sa njih ili sa glavnog broja. A to mi bas znaci. Posto tako u trenutku skontam, aha sigurno je u selu tamo hvata samo mts, ili npr. garant molerise pa je poneo onu krsinu, a u njoj drzi 061 itd...
Ili stigne mi, "Pozovi me"... Hocu, samo da skontam na koji br... Da bar ima neki details, nemam pojma.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Vlada Zem »

Jedino u samoj poruci, imas opciju "switch numbers" i tu koji je prvi broj sa njega je poslato.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Vlada Zem, da... to ima i na WP 8.1. Nije bas najsjajnije resenje. Oni gledaju kao da je sve to jedan kontakt/osoba, a ustvari cesto neka osoba se sa razlogom podeli na dva dela i svaki broj koristi za odredjenu namenu.

Evo desilo mi se da sam po navici, samo usao u poruke i poslao sms... i na kraju sam skontao da je ta poruka otisla na mobilni koji joj uglavnom sedi kuci. Nije to dobro resenje.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

To je stvarno glupost par excellence, i zbog takvih sitnica sam napustio WP.
Zato ja uvek prvo kažem zainteresovanima da se upoznaju sa manama OSa,
pa tek onda da odluče da li da kupuju Lumiju, iako samo parče hardvera po povoljnoj ceni zvuči primamljivo
istina je ipak malo drugačija što se korisnici WP vrlo brzo uvere.
Jbg, mora da ima neku falinku kad je toliko jeftiniji od drugih, realno.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Ne kapiram, kao da je neki posao da se tih desetak sitnica ispravi, da te svakodnevne opcije koje se najcesce koriste postanu manje frustrirajuce. Ono kao, kortana ce mi citati misli. Nek mi za poetak procita da zelim da me obavesti da ce mi baterija nestati za par minuta.
Ili da me bar pusti da selektujem rec koju ja hocu, a ne da treba da kliknem 3-4 puta da uopste bilo sta selektuje, a onda da se jurim sa slovima po ekranu od 5,7 incha dok ne nabodem bas to sto sam hteo.

Zaista ne znam kako planiraju da nateraju nekog da kupi i drugi win fon.

Inace, vecina aplikacija nije stabilna, to je dodatno sto iritira.

Ne znam, rekao sam da necu nista pisati dok zvanicno ne izadje win 10. Koliko vidim bar ce doneti slicice u aplikaciju za poruke :lol: Jbt, ni to nema ovaj WP. :D



I da, kada se vec ovo pretvorilo u drugi talas utisaka, nervira me i to sto su sve notifikacije prikazane kao jedna jedina ikonica na status baru (koja uvek isto izgleda, mali pravougaonik sa 3 linije). Mora prstom da se povuce da se vidi koja je notifikacija u pitanju. Problem je sto notifikacija cesto ostane (iako sam odgovorio na skajp, recimo), pa me uvek istripuje od cega je sada. Sve u svemu, ni notifikacije nisu bas izbrusene do kraja, cesto ostaju... Pa cak i kada ih sklonim, na skype i viber plocici idalje stoji 1, nekad cak i 3 (???). Trebalo bi malo bolje da povezu sve to.

Jos jedna stvar, mozda i najiritantnija na celom WP, a to je ono cuveno "RESUMING..." sa kojim bilo kakve price o brzini windowsa padaju u vodu. Posebno iritira kod aplikacija koje se cesto koriste, kao sto su messengeri - skype, viber, fb messenger... Kod fb messengera pored resuming ima i syncing i connected! Pa majka mu stara, hocu samo da odgovorim na poruku.

Da stvar bude najgora, kada mi u notifikacijama iskoci poruka i kliknem na njuda odgovorim, ppred toga sto cekam resuming... Cesto te poruke uopste i nema medju novim porukama na chatu i tek posle 3-4 sekunde se pojavi!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Baraba »

^ posle ovoga, wp telefon dolazi u obzir samo ako je 1din. Sve preko dati je "resuming".

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Mora da se osvrnem na jos jednu stvar:

Zaista je diskutabilno u kojoj meri je windows phone SMART, jer u trenutku poziva se ponasa kao HARDCORE DUMB!
Naime, dok me neko poziva NE POSTOJI mogucnost da odem na minimize, te da poziv nastavi da zvoni u pozadini, vec mi ekran ostaje "zarobljen" na milost i nemilost sagovornika koji me zove! Kod nekih to ume da potraje poprilicno.
Ovo bi trebalo da bude smarfon, gde su onda bar te osnovne smart funkcije? Da sam hteo nokiju 3310, kupio bih je.

Sve su to stvari koje su neslavno implementirane u ovaj nesrecni OS, a cine srz svakodnevnice vecine korisnika.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

Lobachewsky, pa jesi li ti uopšte pročitao šta smo mi pisali ili ne?
I drugo pitanje, što ne prodaš Lumiju pošto si očigledno nezadovoljan?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

cvoruga napisao:što ne prodaš Lumiju pošto si očigledno nezadovoljan?
Sada ispada da sam nezadovoljna android cepidlaka, ali ovo su bukvalno najosnovnije funkcije za jedan smartfone.
Nema veze sa mojim specijalnim potrebama, mislim ako su ovo napredne mogucnosti onda da mu jb.m.

cvoruga, nista sacekacu windows 10 (kao zbog toga sam ga pazario), malo da ga procackam, ali ne verujem u cuda iskreno... pa oko nove godine tradicionalno da uzmem nesto konkretno. Ne mogu da kazem da sam se razocarao, znao sam otprilike sta kupujem, ali za ove 3 nedelje sam otkrio dovoljno sitnica (sve sam ih nabrojao) da skontam da je to previse za jedan Microsoft da promeni. Ne zato sto su nesposobni, nego zato sto imaju pogresnu percepciju o smartfonima.
Ovo sto sam ja sve nabrojao nisu bagovi, vec Microsoftova vizija dobrog smart telefona. To je za mene najveci problem.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

Lobachewsky napisao:za ove 3 nedelje sam otkrio dovoljno sitnica (sve sam ih nabrojao)
Veruj da nisi nabrojao sve, ali polako, iznenadiće te WP :wacko: .
Šteta, simpatičan OS.

Odgovori