Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ima ki neko problema sa prekidanjem veze? Nekada, ne stalno, jednostavno nece da zavrsi poziv, sekunde idu, polje za prekid reaguje ali se poziv ne prekida po 10-15sec i onda prekine kao "prekid veze u toku poziva". Nekad zna da nervira, a ne znam da li je do lose nadogradnje ili mu treba hr. Verzija je.2007 l532 ds.

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

ciklon, nadobudan koliko moram biti? Puno... Daj navedi nekoliko telefona koji imaju pribliznu kameru, ne bolju nego pribliznu. :oops:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

AiN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 06. Feb 2018. 21:05
:: //

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od AiN »

LG Spirit, uredjaj sa 1gb rama, radi daleko bolje, brze i fluidnije od Lumia 550 telefona.
LG nema najnoviju verziju androida, vec 6.0 i ima LG skin koji jos donekle usporava rad uredjaja. Tako da, kada bi postojao android telefon sa 1gb rama i android 8.0 stock, razlika bi bila jos veca.
Poslednja izmena od AiN u Uto, 13. Feb 2018. 03:05, izmenjeno 2 puta ukupno.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Koliko samo Galaxy modela ima sa dobrom kamerom, pa LG-a, Xperia i nekih iz Huawei P serija? Biti toliko uveren da niko od njih ne daje dobre slike je u najmanju ruku ništa drugo nego lupetanje.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ako neko (još uvek) hoće WP, onda samo 950 i 950XL. Može i 930, ako se nađe u odličnom stanju (što je retko) jer ova moja radi više nego dobro, iako je "mlada" skoro 3 godine. :)
Inače, sad i u regularnim radnjama ima pristojnih Androida sa 2 GB RAM-a za neveliki iznos, i računam da bi radili sasvim fino, bar dok su u garanciji.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Android i na jeftinijim uređajima sa 1GB i više već odavno fino rade. Ne svi, ali ima ih pozamasan broj. Nije to više Froyo ili Gingerbread. To zna svako ko je redovno pratio zbivanja na "terenu". Mnogi od vas prozordžija su tek juče saznali da postoji i nešto drugo sem raspalog Windowsa.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Evindzer, Ima L930 na Aliju za 100$. L950 ima za 145$ dok je XL vise nego duplo skuplji :wacko: Ako trazite prodavcu da ih posalje bez kutije punjaca i bilo kakve opreme dobre su sanse da ih neocarine pa i ostanu po tim cenama.... Samo kazem...

Gledao sam film Get Out... Hahahah samo MS lumije i Microsoft proizvode peglaju, doduse film je tacno godinu dana star ali opet :lol: :lol: :ohmy: :ohmy:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

zavodnick napisao:...da li ima ijedan uredjaj koji radi pod Android-om ili iOS-om da ima bolju kameru od nekog telefona sa Win-a ?
Ovako nešto može da napiše samo tehnički potpuno neobrazovan i zatucan čovek. Kvalitet kamere isključivo zavisi od kvaliteta senzora, kvaliteta optike i kvaliteta softverskih algoritama za obradu, a ne od ovog ili onog OS-a.

Daj čoveče prestani više da se brukaš sa pisanjem notornih gluposti, a koje baš nikakve veze nemaju sa mozgom. :o

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

1808 napisao:(...) Kvalitet kamere isključivo zavisi od (...) i kvaliteta softverskih algoritama za obradu (...)
Na to je on i mislio. Budi namćor negde drugde. 8) I verovatno je to rekao imaju u vidu i to da Lumia 950 ima jednu od najboljih kamera.

Sent from mTalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

гари, samo još ti fališ da objasniš ko je šta mislio i tako nastaviš pisanje totalnih budalaština na ovu temu.

1.Pre svega, algoritmi za softversku obradu dolaze sa aplikacijom za kameru i nisu integrisani u OS, što vidim ni tebi nije jasno pa pišeš nebuloze kao tvoj kolega.

2.Zapampti i ovo, nema tog softvera (algoritama) koji može da nadoknadi loš kvalitet senzora i lošu optiku. Za dobru kameru je neophodno da sva tri elementa budu odlična, bez izuzetka bilo kojeg od njih.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Opet ti je najbitnije da kontriraš.

1. Svi Windows telefoni imaju istu aplikaciju za kameru, tj. i Windows kameru, ili Lumia kameru, zavisno od sistema. Istina, Lumia kamera se slabije pokazuje u odnosu na Lumia kameru ma starijim Lumijama, ali je na Lumiji 950 vrh.
2. Naravno. :)

Sent from mTalk

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

1808, teleP bijase zar ne ?! Cuj... Naime, samo Win telefoni (koliko ja znam, ali mozda i jos neki uredjaji) koriste Carl Zeiss optiku koja je PREMIUM sto se tice optike. To smo znaci ustavnovili. Jel da? Kvalitet senzora. Koliko znam da je i to Carl Zeiss kompanija jedno vrijeme radila za Nokia/Microsoft... I da, kad sam govorio o OS-u, u prethodnom postu, mislio sam na Nokia(stara Nokia kompanija koja je takodje koristila Carl Zeiss tehnologiju) / Microsoft, a OS se samo tu nasao jer naravno Microsoft koristi Win. E sad, nisi mi odgovorio na moje pitanje :) Ali kako sam ja zatucan covjek, ja cu i dalje da koristim WP samo da bi se ti osjecao bolje... ups, ti ne volis WP... ejbg onda ;)
A ciklon sto se tice tvog odgovora... Evo da ponovim. Brat od moje supruge ima P9 (znaci samo je P10 noviji telefon) i postavili smo Automasko podesavanje i slikali smo isti kadar. Ne da ne mogu da se porede fotografije, nego je razlika ogromna... E sad, ako znas jos nesto, ti meni javi...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

AiN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 06. Feb 2018. 21:05
:: //

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od AiN »

S8, Note 8, iphone 8, Pixel, Pixel 2, u11 itd...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

гари napisao:...Svi Windows telefoni imaju istu aplikaciju za kameru, tj. i Windows kameru, ili Lumia kameru, zavisno od sistema.
To su nezavisne aplikacije koje se nazivaju sistemske,... nema OS nikakve veze sa kvalitetom kamere, već ono što sam prethodno napisao. Džabe ga tupiš i zaluđuješ sebe i druge (po običaju), kad ništa smisleno nemaš da napišeš.
zavodnick, tebi ne vredi objašnjavati i ispravljati tvoje nebuloze, jer ti opet dođeš i napiše još tri nove gluposti kao i sada. :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zar je bitno, znamo šta je hteo da kaže. Cepidlačiš. Ovo je sad kao da si počeo dokom diskusije da ispravljaš pravopisne greške.

Zavodniče, ipak treba uzeti u obzir više proizvođača, ne samo jedan taj model od Huaweija. Samsung recimo dosta hvale...

Sent from mTalk
Poslednja izmena od гари u Uto, 13. Feb 2018. 12:50, izmenjeno 1 put ukupno.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Postoji tema na ovom forumu vezana za fotografije uslikane pomoću mobilnih telefona.

Postoji mali milion sajtova na kojima se upoređuju uređaji, a jedna od stavki je kvalitet fotografija i video snimaka.

Nije Samo Karl Zajs jedina i nadasve najbolja optika, tu je i Lajka.

I nije svako da bude fotograf, neki jednostavno nemaju mirnu ruku za to.

nije P9 jedini, tu su iPhone, Samsung, Pixel...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Gde su sve te silne fotke sa tih Carl Zeiss Ljumia? Ajde da vidimo taj kvalitet, da se uporedi sa ostatkom. Ne pamtim kad je neko postavio postenu fotku s Windowsa.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, ne vrijedi teleP-a da ispravljas. Taj se ispraviti ne moze! I ok. Ako covjek zeli da me popravlja, onda Ok... Ali ko god ovdje malo hoce da razumije ono sto sam htio reci, onda ce da razumije a onaj ko ne razumije, on ce da tjera "mak na konac", pa onda...
Ljudi, ja vam govorim moje iskustvo. Pokusacu da uhvatim jos neke telefone pa da vidite kako to u prirodi izgleda. Vjerujem da na netu ima mali milion primjera, ali ja sam pitao samo:" Da li postoji telefon koji ima bolju kameru od recimo 950XL ili nekog telefona iz tog ranga ?!
ciklon, pa ebem mu misa. Stavio sam telefone na stalak i pustio da telefon sam "okine". Tu smo izbacili mogucnost pogreske koju ti nazivas "mirna ruka". Sto se tice same optike, citao sam mnoge clanke koji nedvojbeno kazu da je Carl Zeiss za sada, vrh. Mada, to nista ne mora da znaci, opet neki drugi mogu da tvrde drugacije, ali opet... Vidi se iz prilozenog.
Sto se tice i ostalih telefona, pokusacu da uradim isto.
Sad jos jedna manja digresija (jer kontam da ce teleP pogresno da me shvati). Naime, "vidi se iz prilozenog" da sad vecina telefona koja se prodaje su pod Androidom, zar ne ?! (Telep jesi li sad srecan). Sto jasno daje do znanja da je to sad, u ovom momentu, najbolji OS. Ne mora da znaci, ali jednostavno da postoji nesto bolje, ljudi bi vjerujem kupovali. No, opet zavisi i od TARGET skupine (kako kome sta treba). Do prije nekoliko godina imali smo da biramo, da li Symbian, Android, W8 ili pak iOS.
Kad pricamo o racunarima, tu je Win primat (nadam se da se slazete). Da li je Win najbolji po tom pitanju !? Ne znam, ali znam da je najvise koristen. Imas i platforme kao MacOS ili Linux ili jos masu manjih, ali...
Htio sam da zakljucim sa ovim:" Sta je kome najbolje zavisi od onog koji kupuje". Tako, manjina nas misli da je WP dobra stvar, dok vecina vas misli da je to lose. Da li postoji mogucnost da neko nekad predje od nas na neki drugi OS? Ne znam.
Danas, opet kazem, svi imamo racunare i zeljeli ili ne Win "moramo" koristiti. Da li ce takvo vrijeme doci, da cemo jedan dan na telefonima "morati" koristiti Android, ostaje da se vidi!
P.S. Green daj molim te promijeni tu slicicu, sav se istraumiram kad je vidim ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Čekaj, 1808 je Telep? :D Komša sa Bencha? :D Telep, pa što se ne predstavi? 8) :D
Green napisao:Gde su sve te silne fotke sa tih Carl Zeiss Ljumia? Ajde da vidimo taj kvalitet, da se uporedi sa ostatkom. Ne pamtim kad je neko postavio postenu fotku s Windowsa.
Ako mi padne šaka jedna Lumijica 950 (što nije mnogo verovatno, ali ko zna), kačim fotke. 8) Ali bez namere da se takmičim ili nešto dokazujem, nego kao i obično što delimo fotke, a ko bi da poredi i da koji savet, to je dobrodošlo. :)

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

zavodnick napisao:Naime, "vidi se iz prilozenog" da sad vecina telefona koja se prodaje su pod Androidom, zar ne ?! (Telep jesi li sad srecan). Sto jasno daje do znanja da je to sad, u ovom momentu, najbolji OS. Ne mora da znaci, ali jednostavno da postoji nesto bolje, ljudi bi vjerujem kupovali.
Daleko da je najbolji OS, najzastupljeniji da, ali najbolji ni pod tačkom razno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori