Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Koliko znam Tapatalk nema u prodavnici? Sada sam proverio. Ovo preko mTalk je robija i mučenje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Tapatalk može jednostavno da se ubaci u telefon, ima na netu da se skine taj fajl koji mu je potreban za instalaciju. Ide baš jednostavno, snimiš ga na memorijsku karticu, omogućiš sideloadovanje aplikacija, negde u sekciji za developere, i samo ideš na taj skinuti fajl u fajl menadžeru. Onda isključiš to sideloadovanje ako želiš. U Prodavnici ga nema, tako je. A mislim da za w10m ni mTalka više nema u prodavnici, možda samo ako ga možeš preko Libraryja povući... Osim ako je opet postao dostupan za telefon, a za kompjuter je dostupan sve vreme.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

TT je odavno uklonjen, a pre par nedelja isto i MT. Ne znam da li je MT opet dostupan, ali i da jeste, ne bih ga koristio jer je, po mom mišljenju, dosta loš. Ako si ikada imao instaliran TT, probaj da ga nađeš u Biblioteci (ako sam dobro zapamtio naziv), gde vidiš sve aplikacije ikad skinute sa Prodavnice, meni je tako uspelo da ga vratim na telefon.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Upravo sam i ja tako vratio TT samo jednom sam ga instalirao još dok sam bio na 8.1 i posle kada sam prešao na w10 instalirao bez problema naravno iz istorije gde se nalaze podaci o instaliranim aplikacijama. Evo potvrđujem da TT i dalje radi bez problema ;)
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Vesti i dešavanja

Post od sizif »

Evi, Tošo koju verziju TT koristite?
Imam .xap TClasic, ne mogu da je ubacim deployerom.
Instaliram .appx Tapatalk-2015.821.1134.0-Appx4Fun zadnja verzija iz 08-2015, probao i neke ranije verzije. Ali uvek isto, mogu ući u profil, podešavanja ali serch i predinstalirane forume ne otvara, samo stoji belo.
Isti sam uspeo onako iz znatiželja, da pokrenem negde u decembru i nadjem ovaj forum samo kad sam išao iz ponudjenih stručnih, a serch je radio jedno vreme i posle odjedanput neće da otvori ništa. Obrisao ga i nastavio da koristim mtalk.
Moje potrebe zadovoljava mTalk, e sad posle vaših postova, pokušavam da TT pokrenem na L925, ali ne ide. Nemam je nažalost u biblioteci.

Sent from my L925 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

https://1drv.ms/u/s!AtpOTZgUTcPPhJsXwGhGKpUDz8lGSQ

Nadam se da će ti ovo nešto značiti. Reci kad ga skineš. To je verzija koju sam ja sebi uspeo da namestim ranije još dok smo se igrali s tim. I moguće možda da treba sa Interop Toolsom nešto tamo da omogućiš da bi mogao da ubacuješ xap fajlove... Već sam pozaboravljao... Digao sam ruke od tog čeprkanja. :) Nije komplikovano koliko se sećam doduše... No neću tebe da nadogavaram da eksperimentišeš, ne bih to sada ni ja pokušavao da radim sebi. :)

To sam belom pozadinom sam i ja juče - prekjuče video kad sam probao iz Biblioteke da povučem Tapatalk. Ulogovao se s Tapatalk nalogom, super, a onda da pronađem ovaj forum, i ništa, samo bela pozadina tu gde bi trebali biti rezultati, ništa ne nalazi. Nije nalazio ni Windows Central. Preptostavljam da ne bi našao ništa.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Vesti i dešavanja

Post od sizif »

Imam taj .xap, skinuo za svaki slučaj, hvala !
Piaso gore da sam probao da ubacim, deployerom i neće. Druge .xap koje nešto vrede mogu da ubacim, a za ovu koju ja imam .xap TClasic izbaci neki erorr.
Prebacio na fon , probao pomoću Interop, neće isto ispiše neki eroorr, a druge .xap idu.
Baš me zaintrigirao taj TT, a pada kiša dosadno mi, taman za experimentisanje ;)

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Vesti i dešavanja

Post od filip89x »


гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Nisam obratio mnogo pažnju na sadržaj pošto imaju previše tekstova na foru "hajde da filozofiramo, i da ja vama ispričam šta ja mislim". Tako sam procenio i ovaj tekst - da je samo filozofiranje. Ili ipak u tom filozofiranju ovaj put i ima neka vest? :D (Osim činjenice da Microsoft radi na tako nečemu, ali to je relativno stara stvar sada već. Ne u smislu da nema od toga ništa, nego dovoljno stara priča da ovo nije vest nego prežvakavanje te teme, a da od Microsofta još nema ništa konkretno ili zvanično na ovu temu.)

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ja sam siguran da će biti nečega... u periodu od jednog dana do dvesta godina. :D :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Windows u svom stilu nastavlja sa kojekakvim najavama, a nista konkretno je rade vec godinu i po... Ili mozda vise.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

sizife izvini na zakasnelom odgovoru, ovih dana sam u nekoj gužvi pa ne stižem da ispratim dešavanja na forumu. Verziju TT koju koristim je 2.01.50 dakle radi se o aplikaciji Tapatalk klasik koju sam instalirao još dok sam imao 8.1 OS nakon prelaska na w10 ponovo sam je instalirao i imam je i dalje u telefonu. Obzirom da sam pre nekog vremena radio wdrt bez problema sam aplikaciju našao u biblioteci i redovno sam je instalirao. Pitanje je samo kako instalirati aplikaciju koja se ne nalazi u win radnji, a koju nisi imao prilike da instaliraš do sada? Da li si pogledao preko XDA foruma da potražiš rešenje, kažem kod mene i dalje radi bez ikakvog problema.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Vesti i dešavanja

Post od sizif »

opušćeno Tošo, "iskopao je njega Bili" :)
Taman hteo da se pohvalim, javljam se iz TTClassic.xap.
Inače nisam neki TT-ac, ali me žuljalo. :)
Uspeo danas uz pomoć drugog foruma gde sam dobio link do ispravnog .xap, 2.01.50, jer isti moj i onaj od @gari nisam uspeo da ubacim deployerom.
VAŽNO fora je još u tome da se moraju imati praćeni forumi od ranije, jer serch ne radi na classicu.
Primer ako neko pravi novi nalog na winTT ili je obrisao neki praćeni forum, ili hoće da doda novi, mora preko recimo (androida) da doda forum i tek tada će ga videti winTT.

uspeo deploy:
https://postimg.org/image/chks7pt5x/

TTClassic:
https://postimg.org/image/fa9uxdl2d/

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Evindzer napisao:TT je odavno uklonjen, a pre par nedelja isto i MT. Ne znam da li je MT opet dostupan, ali i da jeste, ne bih ga koristio jer je, po mom mišljenju, dosta loš. Ako si ikada imao instaliran TT, probaj da ga nađeš u Biblioteci (ako sam dobro zapamtio naziv), gde vidiš sve aplikacije ikad skinute sa Prodavnice, meni je tako uspelo da ga vratim na telefon.
Hvala! Nasao sam TT ovako. Dosta je stara verzija. Ali je i ovo bolje za sada od mT.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Vesti i dešavanja

Post od filip89x »

https://www.windowslatest.com/2017/10/2 ... -exciting/

Verovatno rade na tome, ali ne znaci da ce ikad da zavrse...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Da bi neki OS uspeo, potrebno je privuci maksimalan broj developera aplikacija. S obzirom na predjasnje iskustvo, sumnjam da ce Core to moci onako kako treba.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Verovatno će kad-tad pokušati nešto komercijalno s tim, pri čemu neće biti okrenuto širokim potrošačkim masama i sigurno će koštati više nego Ajfon X. Tako da nemam neki utisak da će mi se svideti, ako ni zbog čega drugog, onda jer će biti "kiselo grožđe". ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Green napisao:Da bi neki OS uspeo, potrebno je privuci maksimalan broj developera aplikacija. S obzirom na predjasnje iskustvo, sumnjam da ce Core to moci onako kako treba.
Teško je, a i magarci su to nesposobni! :D

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

E sad već citiraš Nađa, a ne Grina. :D
PS: Kakvo je ono strašilo od tajla za Prodavnicu? :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

гари napisao:Teško je, a i magarci su to nesposobni! :D
Mada, ko bi ga znao, možda.... :lol:

Odgovori