Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ja se nadam da bi mu cena opala vremenom na nekih 50 hiljada kao što kaže Novak da bi trebalo, ali ko zna. Mada bi meni i to bilo puno za telefon. :D

Sad, s druge strane to što je Windows može da bude i dobro po njega, jer onome ko je zagrejan za Windows flagship je ovo izbor koji se sam po sebi nameće. Jer nije za Windows zagrejano 0,3% ljudi koliki je nedavno bio market share, nego je tih 0,3% samo deo toga.

Ali i dalje stoji da ima slabiju kameru od Lumije 950, a i to da je Lumia 950 Nexus među Windows telefonima. Mada treba videti još i koliko brzo će ovaj telefon dobiti Creators Update, možda se ipak i neće na tom polju mnogo razlikovati od Lumije 950.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ja bih i dalje birao 950xl. Ovaj me nije oduševio kompromisom donetim uz W10M u odnosu na svog dvojnika sa Androidom.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ovaj Alcatel je za one koji hoće lep Windows flagship telefon. :P (Mada mi je i 950 lepa.)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

гари napisao:....nije za Windows zagrejano 0,3% ljudi koliki je nedavno bio market share, nego je tih 0,3% samo deo toga.
Ajde još neki, ovaj ti je baš dobar. :lol: :lol: :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

I meni se čini da je ternutno bolje uzeti l950 nego idola mada ko zna kolika će biti cena ovom Idolu možda ipak i bude zanimljiva kupovina.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

1808, hoću da kažem da nema trenutno nikakvog izbora, sve se svodi na tri telefona od pre više od godinu dana, i ako i toliko. ;) U međuvremenu su se pojavili telefoni sa raznim dodatnim drangulijama, za početak - čitač otiska prsta.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2017072 ... e7eb5b.jpg[/img]
MS-ovo siroče na 0,1% udela. Reč na ekranu telefona na slici prigodno odgovara naslovu. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

http://news.softpedia.com/news/microsof ... 7232.shtml

Imaju li svoju tastaturu ponuđenu za Android?

Njihova tastatura je možda i jedina stvar koja mi je odlična od prvog dana WP-a, pa do danas.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

https://mspoweruser.com/trekstors-windo ... ot-really/

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ja sam zaboravio da ova tema postoji... Baš sam hteo isti ovaj link da podelim što je i Sugar okačio. Videćemo šta će biti od toga do kraja... Inače, s obzirom da većina nas posećuje forum sa Tapatalka ili mTalka, možda bi trebalo preimenovati razne ove teme sa naslovom "Vesti" u "Windows Mobile vesti", "Apple vesti", i slično...

Evi, nešto su oni sa tastaturama na raznim platformama čeprkali, pa su nešto pokretali, pa gasili... Klasično kako oni to rade, čupaju pa sade. A sad je SwiftKey njihova tastatura, kupili su ih, i prilično sam siguran da je to jedina njihova tastatura za Android u ovom trenutku.

Sent from mTalk on Windows PC

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ne treba preimenovati ništa, svaka sekcija ima svoje vesti i dešavanja. Ako je to teško da se shvati, jbg onda...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Sa Tapatalka se lepo vidi kojoj sekciji tema pripada, tako da nema potrebe za menjanjem ičega.
Slika

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Aha, onda se samo mTalku ne vidi. Onda ništa, onda ćemo da zaključujemo koja je odakle. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Moram da upadnem jer je pomenuta jedna app koja me izluđuje na Win.
mTalk je krš od app, NULA, DNO u poređenju sa tapatalk. Pravo je mučenje korišćenje mTalk!
Evo kako izgleda normalna slika postavljena sa istim, slika je naravno ok:
https://i.imgur.com/nkIXkdq.jpg
Čovek me još pita na drugom forumu da li je crkao senzor? Kad sam video postavljenu sliku, imao sam i šta da vidim.

Win nema budućnost bez dobrih app, pa da izbace svemirski telefon, bez podrške je nula.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Znam za to, nekad se to tako desi. Rešim problem tako što nekako editujem originalnu sliku, ili tako što napravim screenshot, ili cropujem, ili rotiram...

Ne možeš reći zbog toga da nema budućnost, ali ako ništa Microsoft ne promeni, svakako je na tom putu i nevezano od ovog problema u mTalku. Hoću reći, džaba mu i da su sve aplikacije savršene ako Microsoft ovako nastavi...

Sent from mTalk on Windows phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

гари, I da ima koji telefon vise, nista se ne bi promenilo. Dzabe stancanje telefona kada sistem stagnira. Nokia je izbacila nekoliko uredjaja, dobija zakrpe, update-ove, najavljeno je da ce dobiti i novi Android Oreo ili kako se vec zove... Jasno se vidi ko radi, a ko samo baca pare :)
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

^ Na to sam i mislio. Oni i kad su posvećeni nečemu, ne stisnu zube, pa da urade to kako treba. Večito bez jasnog plana koji bi obuhvatio sve njihove proizvode i servise... Ma nemaju jasan plan ni za Windows 10, a kamo li za sve ili većinu svojih proizvoda i servisa.

Opet, ko zna šta donosi budućnost. Ali možda ovaj tekst dobro objašnjava situaciju.

Without a mobile play, Microsoft and Windows are losing the consumer market - MSPoweruser

Možda je malo duži tekst, i samo je analiza situacije, ko ga nije preleteo ranije ne mora sad da ga čita, i ja sam ga preleteo kad nisam imao šta pametnije da radim.

U svakom slučaju, govori o tome kako bez mobilnog OSa ni sam Windows nema svetlu budućnost. (Jer je Windows svakako overkill za skoro sve njegove korisnike, a mobilni sistemi postaju sve napredniji, i već i sada ispunjavaju sve potrebe mnogih korisnika tako da im kompjuter baš ni ne treba.) I u suštini to je razlog zašto su mnogi drugi mislili da Microsoft neće definitivno izaći iz te trke, ali moguće da su se pomirili sa time da su na putu da postanu nebitni, ili im prosto glupaci donose krupne odluke.

Rade oni sad kao na mnogim stvarima, dosta toga su započeli pre drugih, ali nekako već vidimo da od svega toga pojedinačno neverovatnije nema ništa. Mislim na Hololens, VR, AR... Sve su to kao oni prvi počeli, i svuda će iz drugi preteći izgleda.

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

гари napisao:Aha, onda se samo mTalku ne vidi. Onda ništa, onda ćemo da zaključujemo koja je odakle.
Necemo mi nista zakljucivati, jedino ti. Nije problem u forumu, vec u toj glupavoj aplikaciji koja nije prilagodjena kako treba.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Mogao bi ja i Tapatalk da instaliram da hoću. :P

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

radi tt bez problema na wp iako je stara i iz ko zna koje godine, meni i dalje završava posao mada je korsitim obe kako kad i koji forum želim da pogledam, obično tt koristim kada pregledam XDA, tt je dobar za brzu pretragu.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori