Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.benchmark.rs/vesti/microsof ... hone-76784
Pored ove vesti, juče sam čuo da MS sprema sopstveni telefon -- na Androidu! :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ali je i ova vest iz šupljeg u prazno. "Neće biti Surface Phone, nego radimo na novim kategorijama uređaja", pa se onda u članku pomene Andromeda, a koji je upravo spajanje telefona i kompjutera u jedan uređaj. Tj. to bi onda bio telefon koji može da se koristi i kao kompjuter.

Mada ljudi su i tako nastavili dalje, dok ekosistem propada. Teško će oni to prodavati ako ikad i naprave.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Bude li zaista Microsoft telefona s Androidom, ocekujem one okorele prozordzije i sladokusce s komentarima kako ce da osvoje trziste i pokose sve redom. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Od mene to sigurno neces cuti. Ovo je vest od pre 3-4 dana inace, ali i dalje nije potvrdjeno da nece biti Surface Phone-a, nego da je projekat stavljen na cekanje, tj. cela ta Andromeda. I jeste, pricalo se nesto o novom uredjaju na Androidu sa MSFT servisima, ali meni je to iskreno receno nebulozno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Tipicno Microsoft-ski, uvek se nesto odlaze i stavlja na cekanje. Mada, ko zna, mozda uskoro nesto izadje. Ali ipak, degenerici su to... :D

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vesti i dešavanja

Post od mp3mp3 »

Realno ne treba bacati pare na WP/WM jer ne žele da im rade aplikacije.
Bolje da urade android telefon. Činjenica je da je to već ustaljena priča i da su zakasnili sa mobilnim os.

Ja sam obožavao MCSFT telefone i nedostaju mi WM telefoni ali neke stvari se moraju prihvatiti, nadam se da će napraviti android telefon ali sa windows izgledom, ali da ne liči na Nokiu X, to je bio užasan interfejs.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

А, зашто би уопште правили смартфоне са системом који није њихов? Шта би им то донело?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ja isto njihov Android telefon ne bih kupovao. Jedino što bi korisnici mogli od njega imati, a i Microsoft, to je lakša komunikacija između Android telefona i Windows 10 kompjutera na koje bi korisnik bio prijavljen istim Microsoft nalogom.

Međutim, ne bi bilo to to. Da nisu odustali od Windows 10 mobile, onda bi korisnici mogli ovde da imaju mogućnost da: rade nešto u aplikaciji na jednom uređaju, pa nastave na drugom uređaju. I to bi moglo da funkcioniše pošto na oba uređaja može da se instalira ista aplikacija. A kod ove priče sa Androidom to ne bi radilo jer su aplikacije prosto različite, uz šta aplikacije na Windows 10 propadaju.

Po meni je iščekivanje Microsoftovog Android telefona čist fanbojizam. U najmanju ruku, prvo sačekajte da vidite šta su oni to napravili, a ne da bude u fazonu "ma samo Microsoft da napravi, kupiću, pa makar izbacili g**no sa svojim logom".

Mp3mp3, ne mogu oni da naprave Android telefon sa Windows izgledom nikako. Mogu da naprave početni ekran, zaključani ekran, akcioni centar, podešavanja, i par sistemskih aplikacija tako da one liče na Windows Phone, ali čim uđeš u neku random aplikaciju video bi da nije to to.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao:Bude li zaista Microsoft telefona s Androidom, ocekujem one okorele prozordzije i sladokusce s komentarima kako ce da osvoje trziste i pokose sve redom. :D
Rečima jedne moje rođake: ne postoji osnovana sumlja za nešto takvo. :D
Ne znam nikog da je imao WP telefon zbog MS-a, već isključivo zbog WP-a (kao u mom slučaju) ili ranije zbog Nokijinog imena na leđima.
Green napisao:Tipicno Microsoft-ski, uvek se nesto odlaze i stavlja na cekanje.
Normalno, bio bih iznenađen da je drukčije.
ciklon napisao:А, зашто би уопште правили смартфоне са системом који није њихов? Шта би им то донело?
Samo zbog zarade, i verovatno bi im donelo veću zaradu nego WP telefoni sa MS imenom. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Zasto da ne naprave Android telefon? Sistem je dzabe i mogu sa njim da rade prakticno sta hoce, da ga prilagode kako god zele. Ima nekih sitnih ogranicenja, ali nebitno.
Uradili odlican android launcher i neke aplikacije, vidi se da im bolje idu tudje nego sopstvene stvari, koje su razvijali godinama i na kraju sve propalo ko muda kroz pocepane gace. Apsurd da ne moze biti veci.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao:Zasto da ne naprave Android telefon? Sistem je dzabe (...)
To i ja kažem. Samo sumnjam da će ga iko kupiti, osim ako ne bude po svemu na najvišem nivou, a cenom mnogo ispod ostalih.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Green, ja koliko sam video, ima više članova ovog foruma koji su nakon iskustva sa Microsoft Launcherom imali loše iskustvo, uključujući i neke čudne bagove vezano za rad celog telefona. Ne mogu da se setim šta je bilo tačno, ali je bio zaključak "nikad više ni jedan launcher, od sad samo stock".

U svakom slučaju, nakon što sam malo bolje pogledao te Microsoftove aplikacije za Android - nije to to. I generalno Microsoftu fali fokus - da kažu "svi radimo to, i tako, i sa tim ciljem". To se ogleda i u njihovim Android aplikacijama.

Ali na kraju krajeva, da, što da ne, što da ne naprave Microsoft telefon na Androidu. Meni deluje da bi tako dobili suvišnog mutanta, ali možda grešim.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »


filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Vesti i dešavanja

Post od filip89x »

Malo malo pa kao procuri neka prica sta se kuva u mobilnom delu Microsofta.
Evo jos jedna u moru takvih :
https://bgr.com/2018/10/12/surface-phon ... ft-patent/

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Meni su preklopni telefoni/tableti jako zanimljiva ideja, i voleo bih da je proizvođači kvalitetno realizuju u nekoj bližoj budućnosti: manji, osnovni ekran spolja, veći ekran iznutra, kao zamena za tablet, i olovka kao kod Samsungovog Nouta. Meni bi to bio uređaj iz snova.
Naravno, i baterija bi morala da bude pozamašna, kako bi uređaj izdržao ceo dan korišćenja, a ni težina ne bi smela biti mnogo veća od današnjih masivnijih modela.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Prvo bi trebalo raditi na mnogo laksim baterijama, koje bi imale minimum 2-3 dana autonomije. Sta ce mi preklopnik ako stalno moram vuci pantalone zbog njegove tezine. :dry:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao: Sta ce mi preklopnik ako stalno moram vuci pantalone zbog njegove tezine. :dry:
Tako je. Ali, bojim se da će prve generacije biti upravo takve - teške i nezgodne za svakodnevno nošenje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Zato će ponovo tregeri da uđu u modu. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »


Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

To ionako više nije bitno jer sam ovde još samo ja koji je ostao s Lumijom. ;)

Odgovori