KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Windows OS Strana «  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autoru Poruka
 Apolo OffLine Expert - Ned, 08. Maj 2016. 10:24
Korisnikov avatar
Njihovu poslovnu politiku razumeju samo oni ocigledno. Sve manje daju, sve sporije rade, ali to ce ipak po nekoj njihovoj logici povecati prodaju. Odluke koje donose kao da su pritajeno gasenje mobilnog odeljenja, vise se prica o potencijalnom Surface telefonu, sve manje o OS-u, a od aplikacija koje su navodno trebale biti portovane ni reci. Daj boze da sutra nekom prodaju to mobilno odeljenje da naprave nesto od toga jer ovo sto MS radi nema vise smisla ni komentarisati.
3080 poruka od Čet, 26. Dec 2013. 21:37
• Beograd : • Huawei P30 : • Samsung A6+
 9R94 OffLine Mobil manijak - Sre, 11. Maj 2016. 10:57
Evo kupio sam dumb telefon i rekoh da preko BT pošaljem kontakte i preko aplikacije transfer my data sa Lumije na taj dumb telefon kad neće, a hvala bogu nisu ostavili opciju da na WM sačuvam brojeve kontakata na sim karticu.
1090 poruka od Uto, 15. Jan 2013. 18:08
: • Lumia 520 : • 6233
 miodrage OffLine WP_guru - Sre, 11. Maj 2016. 11:15
Korisnikov avatar
Ttansfer my data služi samo da se na Lumiu prebace stvari.
11396 poruka od Pon, 13. Mar 2006. 23:35
• Subotica : • iPhone Xr, RED
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!
 9R94 OffLine Mobil manijak - Sre, 11. Maj 2016. 12:42
Uspeo sam i da prebacim sa lumije na staru 6233. I znaci sa lumije na drugi dumb telefon ne mogu da prebacim kontakte a da ih rucno ne unosim... Daleko bilo ++++
 miodrage OffLine WP_guru - Sre, 11. Maj 2016. 14:09
Korisnikov avatar
Možeš, ima način, samo je "pipav". Rešenje je eksportovati kontakte sa MS naloga u neki vcf format i to samo ubaciti u fon.
 novak OffLine Mobil manijak - Sre, 11. Maj 2016. 16:25
Apolo
Jos uvijek prodaju maglu da na neki nacin ostanu u cjelokupnoj prici. Medjutim problem je sto ocekuju da potrosaci prihvate preko noci njihov koncept jedne aplikacije na svim uredjajima. Prvo nisu obezbijedili aplikacije. Onda na sva zvona ide najava da facebook pravi univerzalnu aplikaciju pa dobijemo aplikacije samo za w10, a mobilna verzija se nesto ceka, a kao univerzalna je. Famozni port? Izgleda da to ne ide tako lako kako se predstavlja. S druge strane portovani instagram izgleda isto kao na iOS. Jel fol da imas aplikacije izgledom karakteristicne za svoj sistem ili da prekopiras totalno sa drugog sistema? Meni licnno se to ne svidja.
Sve to sto su oni zamislili, mozda je to zaista buducnost. Medjutim, trenutno je platforma inferiorna u odnosu na konkurenciju i ne vidim cime mogu u dogledno vrijeme privuci korisnike.
1315 poruka od Ned, 04. Jan 2009. 06:09
 Apolo OffLine Expert - Sre, 11. Maj 2016. 17:00
Korisnikov avatar
novak, Meni licno aplikacije nisu problem, sve sto mi treba imam na Windowsu, medjutim ako se posmatra sira slika u vidu osvajanja trzista to sigurno nece uraditi sa par aplikacija, i to kojim.... Fb, instagram i slicno, a neki ljudi ne koristo jednu od njih ili cak obe. Ono po cemu se Windows razlikuje od druga dva sistema jesu plocice, sto je meni i vizuelno lepo a i prakticno. Medjutim oni su koliko citam i narusili stabilnost sistema koju su ranije imali, stavili su akcenat na animaciju prilikom ulaska/izlaska iz aplikacije, sto je skroz nebitno. Jedina stvar koju su i dalje zadrzali a to su odlicne kamere, samo sto to nije dovoljno da zadrze/privuku korisnike.
 novak OffLine Mobil manijak - Sre, 11. Maj 2016. 18:19
Pa i pricamo o malo masivnojoj rasirenosti sistema:) a i plocice su jedan od razloga slabijeg udjela. Korisnici ih jednostavno ne prihvataju. Zato su i radjene promjene na 10ci pa je ubacen i klasicni prikaz start menija.
Za slike s kamere se nema sta prigovoriti, al dzaba kad ostatak ne prati kameru, a i konkurencija ne zaostaje na tom polju.
 9R94 OffLine Mobil manijak - Sre, 11. Maj 2016. 20:16
miodrage je napisao:
Možeš, ima način, samo je "pipav". Rešenje je eksportovati kontakte sa MS naloga u neki vcf format i to samo ubaciti u fon.

Kako to da izvedem sa telefona?
Da napravim backup na memorijsku preko aplikacije transfer my data? To sam probao i turio sd karticu u ovaj telefon, povratio kontakte al sve bre izmešano.
 miodrage OffLine WP_guru - Sre, 11. Maj 2016. 21:28
Korisnikov avatar
Mora na kompu.
 Apolo OffLine Expert - Čet, 12. Maj 2016. 12:51
Korisnikov avatar
novak, Glavni problem kod ljudi je sto nisu culi za onu "Nemojte robovati navikama". Rekao si da plocice nisu dobro pihvacene, a ako uzmemo u obzir Android i iOS oba imaju ikonice, vec vidjeno i nista novo. Android ima kao neki launcher WP medjutim to je samo bleda kopija. Nazalost, odlicne kamere ne prati softver kao sto si naglasio i to je problem kod njih jer ta komparativna prednost ne dolazi do izrazaja.
 novak OffLine Mobil manijak - Čet, 12. Maj 2016. 13:12
Plocice su vizuelno vrlo interesantne, medjutim ja sam u neka doba se zamislio oko njihove funkcionalnosti. Ljudi su masovno izbjegavali plocice na desktopu pa onda su vratili klasicni izgled. Jednostavno nisu pun pogodak. Navike se tesko mijenjaju, al kad ponudis nesto super dobro ide to. Najbolji je primjer da su se svi prebacili sa symbiana na koncept store-a.
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 332 Posta ]  Strana «  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Index boarda » Operativni sistemi » Windows OS