Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od araphel »

U principu ne. Prognoza koja lepo izgleda I dobro radi, neke potpuno nekorisne Samsung gluposti... to je to.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Apolo »

Kako lep osecaj kad predjes sa Androida na Windows Phone. Jako lepo radi, a subjektivno jako lep telefon. Jos da ga nadogradim na 8.1 i da fercera :DD
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »


nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od nikolas62 »

Apolo napisao:Kako lep osecaj kad predjes sa Androida na Windows Phone. Jako lepo radi, a subjektivno jako lep telefon. Jos da ga nadogradim na 8.1 i da fercera :DD
I ja Sam presao da androids WP mnogo vece uzivanje nema kocenja I sl.kupio juce nokiu l530 WP 8.1

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Apolo »

Neverovatna fluidnost bez ikakvoh seckanja, 1gb na WP leti! Malo cemo sacekati da se prosiri dijapazon raspolozivih aplikacija ali bitno je da radi bezsprekorno. Neka te lepo sluzi ;)
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Da, dolazi GDR2, ali ce to biti minorni update. Pisalo se o tome na WindowsCentral. Svakako pre full update-a na Win10 ce GDR2 biti neophodan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

Ma, i ja sam za to bio čuo ranije, ali sam nešto bio "uklavirio" da GDR2 ipak neće biti.. :O

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »


mpetrovickg
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 12:14
:: Nokia Lumia 730
Lokacija: Zemlja piva ;)

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od mpetrovickg »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Apolo »

Evindzer napisao:https://www.youtube.com/watch?v=YFweSyEQiv0
Neka pitanja i odgovori se ponavljaju, ali poslusajte kako se lik kikoce za medalju:
https://www.youtube.com/watch?v=fme4i4-UOmY
I sledeca, samo od 14:30 do 16:14.
https://www.youtube.com/watch?v=WkkMH-ug_1Q
:D :D
hahahah I'm in love with Cortana :DDD
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

mpetrovickg me je , ali nema veze:

http://www.androidauthority.com/microso ... 10-605088/

A evo i jos necega, ali ne i za nas koji imamo trenutne WP telefone:

http://www.theverge.com/2015/4/29/85135 ... for-phones

Apolo, me 2! :D :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »


djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od djolex »

Sistem je upotrebljiv i ne zadaje glavobolje. Postojali su određeni problemi poput pregrevanja iz čista mira, crnog ekrana u toku rada itd. koji su dovodili do ludila, ali na 8.1 GDR2 je sve to rešeno, pritom sam se namučio da mi insider ponudi update. Takođe WhatsApp i Viber nisu pravilno reagovali na pozive. Sada je situacija drugačija i u sve notifikacije imam uvid. Jedino postoji problem kod aplikacija kojima ne može da se upravlja u uštedi baterije (npr. Facebook Messenger), ali za to mi služi Facebook Lite na matorom Androidu jer kod njega stari twitter radi neuporedivo bolje i ima aplikaciju za prevoz.
Najpre, osnovne funkcije: pozivi (veliki plus su detaljni statusi o smetnjama i prekidima), slanje poruka (izveštaji su grupisani) i blokada poziva (odmah daje zauzeće, a ne posle prve zvonjave) rade bez greške, čemu telefon i služi pa tek onda mogu da vodim (my talking) Toma u WC na prazan želudac. :D Nisam primetio značajnije lagove i telefon mi se restartovao svega par puta.
Smatram da sistem jeste skoro sazreo jer je u osnovi imao potencijala da napreduje, ali ipak, svi koji su na Denimu su u gadnom sosu i to što nije svima po difoltu pušten GDR2 donekle kvari utisak i jasno je da su to učinili radi veće prodaje onih modela koji imaju pravo na update ili je fabrički instaliran.
Nokia Lumia 630

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

Ako nije glupo pitanje, možeš li mi reći zašto smo mi koji smo još na Denimu u gadnom sosu? Hvala unapred.
PS: na Denimu sam malo više od pola godine, nijednom nije bilo restarta, sve funkcije rade u okviru trenutne sposobnosti sistema (sa svim kvalitetima i nedostacima), i jedino sam par puta osetio da je telefon blago sporiji nego ostalih dana - ali to se desilo izuzetno retko.
Sve u svemu, nisam nezadovoljan Denimom, ali ipak ću rado dočekati GDR2, čisto iz radoznalosti, da vidim da li će biti nekih poboljšanja, i kojih.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od novak »

A cekaj, zar nije sada da ce svi dobiti W10, nema vise gdr i to ili sam ja nesto pogresno razumio?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Lobachewsky »

Evindzer napisao:PS: na Denimu sam malo više od pola godine, nijednom nije bilo restarta, sve funkcije rade u okviru trenutne sposobnosti sistema (sa svim kvalitetima i nedostacima), i jedino sam par puta osetio da je telefon blago sporiji nego ostalih dana - ali to se desilo izuzetno retko.
Meni se telefon zamrznuo jedno 6-7 puta za ova dva meseca (morao sam da ga restartujem preko hardverskih dugmica), nisam bas stekao utisak da je Win nesto specijalno stabilan.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam šta da ti kažem, ali za svo ovo vreme na WP nisam doživeo ni jedno jedino smrzavanje.

Bilo je restarta na 520ki od kako je kod ženčeta, ali to je izgleda bilo nešto u komunikaciji između telefona i SD kartice jer bez nje radi bez problema, dok 630ka šljaka super... osim onda kad sam je ja s**bao pa morao da flešujem. :lol:

Keva već par meseci koristi 530ku i nikakvih problema nema, kao i moja sestra koja koristi njenu 530ku nešto duže.
Tašta koristi isto 630ku čak duže od mene i tel. radi k'o prvog dana.
E sad, jedino se sestra i ja baš iživljavamo na telefonima, ali da OS ima neki problem sa stabilnošću dešavalo bi se bar na jednom od navedenih.

Šta može biti problem kod tebe zaista ne znam.

Ne mogu da kažem da radi savršeno što se tiče app, ali na sam sistem nemam primedbi.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od djolex »

novak, dobiće, ali kako sam razumeo, prioritet imaju oni sa GDR2, mada lično mislim da će ići po sistemu skorašnjih ka starijim i slabijim modelima u periodu od 2 meseca.
Evindzer, naprotiv, pitanje je na mestu jer mnogi misle da su promene više estetske no funkcionalne. Npr. dešava se da ponekad ne dobijem nekog ko još uvek koristi Denim na WhatsApp-u (Viber je problematičan zbog servera, a i on je posebna priča). Već sam spomenuo pregrevanje gde bukvalno u sred noći sam ga osetio ispod jastuka, pritom nije bio opterećen, isključen net, itd. a i u ne tako značajnom radu je bio topao dok sad se blago zagreje ako uključim igricu, stižu notifikacije i obavljam poziv, ali to je i očekivan sled okolnosti. Dešavalo mi se da animacije budu postepeno sporije i da se to blago odrazi na performanse, međutim sada to ne primećujem i brže se kreće kroz meni. Možda se to kod tebe ne reflektuje zbog jačeg hardvera, ali znam da se masa ljudi žali na pregrevanje i kod L930 pa iskreno ne znam više šta da mislim . . .
Nadovezaću se sa psyhound-om da aplikacije možda nisu najsavršenije, ali određene alternative koje postoje su za moj ukus daleko prihvatljivije (6tag, TubeCast...).
Nokia Lumia 630

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

Lobachewsky napisao:Meni se telefon zamrznuo jedno 6-7 puta za ova dva meseca (morao sam da ga restartujem preko hardverskih dugmica), nisam bas stekao utisak da je Win nesto specijalno stabilan.
Žao mi je što to čujem. Ali, to je možda pokazatelj da MS-ovi modeli nisu toliko dobro zaokruženi kao Nokijini. Ako je samo do hardvera (640 - 930), ova nova dva flegšipa će raditi (skoro pa) odlično po tom pitanju, a ako to ne bude tako, onda je očigledno MS nešto opet zeznuo.
psyhound, pa ti si, bre, oduvao Miodraga samo tako: u tvom najbližem okruženju je više WP-a nego kod njega! :lol: :lol:
djolex, hvala za detaljan odgovor.
930 se prilično greje, i to ti mogu potvrditi iz prve ruke. Letos sam znao da budem bukvalno mokrih ruku posle samo 20-ak minuta laganog korišćenja na internetu - mada, za to su krive i one nesnosne vrućine; u poslednjih par nedelja, kako je relativno hladno, situacija je neuporedivo bolja, ali se blaga toplota ipak oseti i sad, dok kod većine drugih telefona to ne bi bio slučaj.

Odgovori