Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

E, mislim da za Facebook ima da se skine sa neta, i lako da ga smestiš na telefon. Možda možeš da vidiš u temi za w10m aplikacije, a mogu i ja da vidim kod sebe - mislim da ga imam na kompjuteru. Ako te mrzi da tražiš link, podseti me večeras preko PM da ti pošaljem.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Stiglo ažuriranje za mape. Stiže Fluent Design polako. Mnogo lepše izgleda! Evo slike za one koji nisu na CU. Čak su i Podešavanja poluprovidna i sa blur efektom.

Slika

Slika

Slika

Slika

Znam, ono što nam je najbitnije doduše je da proradi offline pretraga kao ranije, ali sigurno će i to biti. Čak i da su prešli na Bing mape sa HERE mapa, i na Bingu pretraga adresa odlično radi preko browsera. Još jednom da podsetim - na osnovu onoga što znamo, na Fast insajderu pretraga adresa radi kako treba.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Gari, za koliko mi dolazimo do te njihove nadogradnje, posto njima radi sve?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To ne znam. To samo od Microsofta zavisi koliko će im trebati da se smisle da tu verziju puste i nama. I nisam siguran da li je to do verzije Maps aplikacije, ili do builda, ali mislim da se trenutno nama na Production/Release Preview i Fast insajderu razlikuju i buildovi i verzija Maps aplikacije. Za sad jedino mogu biti siguran da bi mape trebale dobro da rade na Redstone 3... :/

Jel imamo ovde nekog ko je na Fast insajderu? Bilo bi dobro ako bi nam rekao koja mu je verzija aplikacije? Evo kod mene na Production je 5.1705.1391.0.

DODATAK:
Iskopao sam konverzaciju sa jednim garijem od pre nešto manje od mesec dana.
-On je tada na Fast insajderu imao verziju 5.1705.1162.0,
-a ja sam na Production/Release Preview imao 5.1703.762.0.

Pošto je moja trenutna verzija Maps aplikacije pretekla u oznaci ovu verziju od pre mesec dana sa Fast insajdera, a pri čemu je njemu i još onda pretraga offline dobro radila (on je testirao u Engleskoj, a meni nije radila offline pretraga ni za Srbiju ni za Englesku, pa mislim da to nema veze), onda bi zaista moglo biti da je do builda.

Nego videh ranije danas da je stigao novi build na Release Preview... Mogao bih da probam da ga nabacim, pa da vidim šta ima novo. :)

DRUGI DODATAK:
Stavio najnoviji build na Release Preview, to je sad *.332. Mape i dalje zezaju sa pretragom kad sam offline, a čini mi se i da se mape sad sporije renderuju nego na prethodnom buildu. Videćemo kako će se ovaj build pokazivati i po pitanju stabilnosti.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru...znaci da ne ocekujemo boljitak :D zasad koristim onu Map Factor, bar nalazi ulice off i ima glasovnu, ali mnogo bolja je Win, steta :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Tako nekako, ali se ipak nadam da će ispraviti u skorije vreme... :) A da mi je offline pretraga u mapama bitna ili bio se vratio na AU, ili bi prešao na Fast insajder...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Ma ne razumem se ja u to, ja sam obican korisnik :) sad da tu nesto petljam zbog njihove nemarnosti...a i kad bih se vratio na AU ne mogu zaustaviti nadogradnju na CU, zr ne? :D koristicu Map Factor i cekacu da se ovo sredi...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, ako imaš neku od Lumija 550, 640, 650, ili 950, onda ne bi mogao da izbegneš nadogradnju na CU. A koliko sam skontao, tako je nešto kod tebe u pitanju.

I slažem se, i petljanje sa Fast insajderom je bezveze... Ko zna šta sve tako ne bi valjalo...

Sent from mTalk on Windows 10 PC

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Kraj avanture, dvodnevne. Wdrt .107 .1066 .1198 hr i tu je stao, be nudi dalje nadogradnje jet l532 nije podržan za CU a to sam i hteo.
resuming...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Društvo, ažurirajte Maps aplikaciju, tj. instalirajte verziju koja je stigla juče, i ažurirajte offline mape u podešavanjima. Meni je stigla nova verzija mapa pre sat vremena.

Sad mi offline pretraga mapa radi, i to isto kao i ranije koliko vidim. Kako je kod vas, jel se i kod vas rešio problem?

[IPAK JOŠ NE RADI, IZVINITE ZBOG ISPALE, UGASIO WIFI, A OSTAO MI UKLJUČEN NET PREKO KARTICE]

Srđane, držim ti palčeve da ti sad sve bude na telefonu kako treba. :) Jel možeš da mi možda potvrdiš samo da li ti još ne radi video u Skype video pozivima? Bratu sam ranije stavio Lumiju 532 na wp8.1, i to mu se više sviđa jer na Skypu ima video pozive (mada bi ja na njegovom mestu radije stavio desetku, a obradio devojku da koristi neku drugu aplikaciju za video pozive kao WhatsApp ili Line, no dobro, njegov život). Ali reko, ako je kojim slučajem ispravljeno, onda bi mu vratio desetku jer bi tako ipak imao bolje mape (s obzirom da su HERE mape u nekim državama nula), a i razne druge stvari.

DODATAK:
Srđane, zamolio bi te samo za jednu uslugu. Probaj kako ti sada na AU radi offline pretraga adresa. I idi na net, vidi recimo mapu Osake u Japanu na Bing mapama i na HERE mapama preko browsera. Videćeš da su na HERE mapama em presiromašne em netačne. I pogledaj onda na svom telefonu u Windows Maps kakva ti je mapa Osake. Da li je detaljna kao na Bing Maps, ili je siromašna kao na HERE Maps?

Ili, ako te mrzi da gledaš ovo preko browsera, onda možda da samo kad imaš net vidiš u Windows Maps kakva je mapa Osake. Malo i zumiraš, može i maksimalno, i postuješ ovde screenshot.

Ovo te pitam jer me zanima da su mape na AU po svom sadržaju sličnije ovima koje imamo na CU, ili onima koje smo imali na wp8.1.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Par zanimljivih tekstova po tome šta je moglo biti.

Najavljivana Nokia iz 2012. godine sa Windowsom i tastaturom.
https://mspoweruser.com/blast-past-noki ... -pictures/

I Lumia 950 sa olovkom. 8)
https://mspoweruser.com/microsofts-orig ... -features/

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Slika
Nema Japana, može nešto drugo
resuming...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

SlikaSlika
resuming...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, znam da ga nema da se preuzme, ali probaj sa telefonom da vidiš Japan. Na to sam mislio. Jer Japana nema ni na CU ni na AU da se preuzme za offline, ali vidim da je na CU mapa Japana prilično upotrebljiva i detaljna online, su HERE mape Japana previše loše - nemaju većinu ulica u gradovima. Pa me to zanima. :)

Malo kasnije ću napraviti dva screenshota na w10m CU i na wp8.1 da pokažem na šta mislim. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Kad probam na mob da u browseru otvorim bing mape odmah me baca na maps aplikaciju. Na poslu imam win10 pa odande mogu da upoređujem.
Inače bio sam 1 dan na win8.1m kad ono here+ neće da nađe rutu offline.
resuming...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

SlikaSlika





Svaka ti je ka' Njegoševa, šta ćeš u Japan kad evo, here mape siromašnije na bepwseru i u bg i Nikšić, uporedi

Slika
resuming...Slika
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Evo o čemu govorim. Na tvojim slikama se ne vidi tolika razlika o kojoj govorim. Zato namerno govorim za Japan.


Evo Osaka preko Windows Maps na CU.
Slika
Slika
Slika
Slika
Dakle, vrlo detaljno.


A vidi sad sa HERE na wp8.1, mada ni na Androidu nije ništa bolje.
Slika
Slika
Slika


Ako bi mogao to da vidiš kako je tebi Osaka prikazana.

Meni nije toliko ni bitno kako su prikazani gradovi u Srbiji, ja sam iz Srbije, i snašao bih se i bez mapa. Isto tako se nadam da bi se snalazio i u Crnoj Gori. (Na osnovu dosadašnjeg iskustva mogu samo to da mislim.) Baš zato me zanimaju strane zemlje, i sad me zanima kakva je mapa Japana recimo na AU u poređenju sa CU, i sa wp8.1. Jer naše mape na w10m su onoliko dobre koliko su dobre širom sveta - sve zajedno kad se sagleda. A ne da putuješ u neku novu zemlju, i onda kao "e jbg, kupi ipak novi telefon"... :P

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Neverovatno da se ona linija po sred ekrana potpuno izgubila sa zadnjim CU. Čak i sada kad san se vratio na AU nema je?!
resuming...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I to baš kad su rešili da Lumia 532 ne bude više podržana za naredne Feature nadogradnje. :D

Nadam se da je zaista to sad rešen problem, držim ti palčeve. Ako jesu rešili problem, onda milina, trebalo im je dve godine da isprave "urođenu manu" tog telefona. :D To je ono "dajte nam dve godine", a ljudi im ne veruju. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 PC

emhno1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 28. Maj 2017. 15:50
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od emhno1 »

гари napisao:I to baš kad su rešili da Lumia 532 ne bude više podržana za naredne Feature nadogradnje. :D

Nadam se da je zaista to sad rešen problem, držim ti palčeve. Ako jesu rešili problem, onda milina, trebalo im je dve godine da isprave "urođenu manu" tog telefona. :D To je ono "dajte nam dve godine", a ljudi im ne veruju. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 PC
:lol: A za dve godine podrška za Lumia telefone 0% :o

Odgovori