Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

гари napisao:A tebi je, Brankiša, onda V20 ili Lumia 950 XL?
Nema tu nikakve dileme: uzimaju se oba. :D
Tako je najbolje, verujte meni koji slično radim dve i po godine. ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Dvoumiti se između Lumie 950 i LG V20? Ako baš hoćeš da ti OS ždere džigericu, onda Lumiu. :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

Znas kako Green kad pogledam ove sto se muce na wp10, meni prosto zao. Jos mi 8.1 nikad nije stucnuo, ups laz, dva puta ekran za ove tri godine.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

@Green da li si ikad probao Lumiu ili to na osnovu nečijeg iskustva? Možda bi imao sasvim drugačije mišljenje da si probao taj telefon konkretno, mislim na tu Lumiu 950 :)
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Toso, iako tako ne deluje po raznim komentarima koje ovde iznosim na racun Windowsa, meni se Windows kao sistem (volim taj minimalisticki pristup) uvek svidjao. Stariji clanovi to znaju jos u vreme kad su prvi WP modeli dosli na trziste. Jedan od njih je bio Samsung Omnia 7, koji sam cackao u radnji i odusevio se. Dugo sam se premisljao i da li da ga kupim, cak i kad je postao dosta jeftin kao polovan, da sluzi kao sekundarni. Da je Microsoft vredno radio na sistemu, makar upola kao Google, danas bi sve to bilo mnogo drugacije. 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Brankiša, mene ne mora da ti bude žao. :) Kao što znaš, zadovoljniji sam na Windowsu nego što bi bio na bilo kom od preostala dva sistema.

Probaj da napraviš tačan spisak aplikacija koje bi ti trebale, pa da njih prokomentarišemo. A opšteg stanja tiče, ima aplikacija koje napreduju, bude da se nešto i novi pojavi, ali veoma retko, i u globalu se sad sa aplikacijama ide nizbrdo. Uzmi Viber recimo za primer. Ako se pojavi neki problem od Fall Creators Update, njih bi boleo tuki da to reše jer više ne razvijaju Windows aplikaciju. (Već imaju dva problema za koje znam, i koje ne rešavaju - problem pri deljenju fajlova ako od početka Viber nije pokrenut, i jedan stiker pack koji je plaćen ne može da se preuzme - naravno, isključivo Viberovom krivicom, ali boli ih tuki.)

Tako će biti sve dok se ne pojavi nešto novo na temu Windows mobile. (Ako se pojavi.)

Sent from mTalk on Windows phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

TosaNS napisao:@Green da li si ikad probao Lumiu ili to na osnovu nečijeg iskustva? Možda bi imao sasvim drugačije mišljenje da si probao taj telefon konkretno, mislim na tu Lumiu 950 :)
Ma da, to je odlika racionalne kupovine, prvo potrošiš nekoliko stotina eura, pa tek onda konstatuješ da si se zajebao. Zašto biti pametan i učiti na tuđim greškama, kad je bolje obrnuto. Ima i ona pesma koja to potvrđuje.... :D
https://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

1808, bez vređanja. Složimo se da se ne slažemo. ;)

Da je toliko loše kao što ti govoriš, Toša bi davnih dana kupio drugi telefon. ;)

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

To je tačno da imam bilo kakvih problema uzeo bih drugi telefon. I dalje mislim da je 950 odličan telefon, iako je već prošlo puno kako je izašao. Jedini prob kad budem kupovao novi telefon da ne bude više novih 950 što je meni jako bitno da kada uzimam telefon on bude u vakum pakovanju. Sve je izglednije da ću teško do nove 950 pogotovo što je nema kod operatera gde bih uz novi ugovor išao sa novim aparatom, za sad me niko ne udara po ušima da uzimam novi telefon, ali ukoliko za nekih god dana ne bude novi wp i budem primoran da kupim neki drugi to će biti verovatno neki huawei, konkretno mislim na novi honor 8 lite.

@green nemam problem da o wp misliš loše, [emoji6] moje pitanje je bilo u pravcu toga da li si probao konkretno 950 ali ako nisi nije prob ne kažem da moraš po svaku cenu niti te nagovaram da kupiš ko što misli 1808.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Naravno da nisam probao. Da jesam, vi bi to vec odavno znali. Ali, kao sto sam vec napisao, ne bi uopste bio problem koristiti WP, da se Microsoft maksimalno posvecivao njegovim razvojem i unapredjivanjem, kao sto to rade Google i Apple, a takodje i da su developeri konstantno razvijali aplikacije. Nisu oni blesavi sto su stali s razvojem istih, a vi korisnici pametni, jer ne znaju sta propustaju i slicno. Govorimo o hiljadama i hiljadama potencijalno odlicnih aplikacija, koje bi mozda i bolje radile na WP. Te ljude ce biti nemoguce ponovo vratiti u te vode, osim da im sam Microsoft ponudi dobru lovu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Dobro, ali kad porediš nas i developere... Mi ne gubimo ništa time što koristimo Windows, a developeri mogu da gube dragoceno vreme. Nije isto. ;)

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Oni koji se i dalje ozbiljno zajebavaju sa Windowsom sigurno da gube vreme. Bre, morate da se oslanjate na takve, ne bi li posteno mogli gledati youtube video. Najveci developeri softvera i najveci proizvodjaci hardvera su digli ruke. Ako tebi to jos uvek nista ne nagovestava, za buducnost sistema, nemamo onda o cemu vise raspravljati.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Neka je njegova budućnost kakva god, ja YouTube gledam bez problema i udobno preko myTuba u sadašnjosti i bliskoj budućnosti. A verujem da i taj developer OK zaradi kad napravi tako dobru aplikaciju koja po kvalitetu gotovo da nema konkurenciju. Sad, taj developer se kocka, a videćemo da li će mu to ispasti super, ili ne baš skroz dobro. To niko ne zna zasigurno, ni to ni ja.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Sistem nema budućnost, i to odavno.
Green napisao:(...) ne bi uopste bio problem koristiti WP, da se Microsoft maksimalno posvecivao njegovim razvojem i unapredjivanjem, kao sto to rade Google i Apple, a takodje i da su developeri konstantno razvijali aplikacije. Nisu oni blesavi sto su stali s razvojem istih, a vi korisnici pametni, jer ne znaju sta propustaju i slicno. Govorimo o hiljadama i hiljadama potencijalno odlicnih aplikacija, koje bi mozda i bolje radile na WP. Te ljude ce biti nemoguce ponovo vratiti u te vode, osim da im sam Microsoft ponudi dobru lovu.
Potpuna istina.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

гари, sta ces da radis ako developer te aplikacije odjednom ukine podrsku za istu, jer je eto i njemu dosta Microsoftovih budalastina i neozbiljnosti? Zar ne bi bilo bolje uzivati u zvanicnoj aplikaciji, sa svim mogucim opcijama? U svakom slucaju je lud sto svoje vreme i talenat trosi na sistem koji izumire.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ali opet wp ima keca u rukavu. Jeftini modeli. U oktobru ce dve godine kako koristim ovu lumiu, a kupio sam je u mts-u za 10800 din i isto radi kao prvog dana i radice isto sa svim raspolozivim aplikacijama i naredne dve. A kad developeri pogase sve app na Storeu i dalje ce isto raditi iako ima samo 1gb ram. To je za low budget android kao suncanje u ponoc. On mora da uspori, to mu je u krvi, inace bi ga zvali win phone:)

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ako ukine aplikacije četvrtu godinu nakon kupovine ovog telefona, onda i nemam šta da se bunim, jer bi i Android kupljen u ti isto vreme za sličnu cenu odavno bio u fioci, jer čim mu se ažuriraju te zvanične aplikacije, on odmah uspori do neupotrebljivosti.

I ja sam siguran da ću ove aplikacije moći da koristim još godinu dana, a to je skoro dve godine od kupovine ove Lumije 730 polovne. A za Lumiju 532 koja je koštala manje od 100€ je Srđan sve već rekao.

A sistem trenutno boluje, ali još je živ, i ne znaš da li će umreti tako brzo kao što se tebi čini, možda i živne.

Da su hteli da odustanu od sistema, još kod Threshold 2 ili Redstone 1 bi došli do stabilne verzije, i to bi ostavili korisnicima. Mogli bi da im pljunemo pod prozor zbog toga...

Sent from mTalk on Windows phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Upravo tako. Ovo sto i gari i Srdjan kazu je susta istina. Nakon toliko vremena, neka i crkne sistem, za te pare je maksimalno iskoristen. Mozda oni nisu, ali ja jesam na velikoj muci, sta posle, jer izbor osim iOS-a, a koji nije jeftin, nemam. Jedino ako se pojavi taj famozni WoA (Surface Phone), pa da imam jos neku alternativu, mada se bojim da ce cenovno da udje u taj segment ultra high-end uredjaja, a to mi je onda preskupo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Meni bi bila lakša odluka jer za iPhone ni nemam para. :D Ali mi ne bi bilo milo da prelazim na Android. A ako bude tako neki ultra skup Surface Phone, onda će sigurno biti i neki klasičan Windows telefon, i svega toga i od nekih još drugih proizvođača. Kao i za Surface. Microsoft pravi onaj preskupi Surface, a po njegovom uzoru imamo i jeftine 2u1 za 30ak hiljada. Taj Surface Phone svakako ne bi mogao sam da opstane bez i jeftinijih telefona koji bi nagojili bazu korisnika, jer bez njih nema ni aplikacija. No Microsoft je to, ko zna kakvih ćemo se još njihovih glupih odluka nagledati. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

"fanovi sa tvitera, fanovi sa fejsa kazu da bi Stiv Dobs prebio Bil GejCa ...." :)

Odgovori