Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nema nikakvih zvaničnih informacija o nekim novim telefonima. Bio je neki tekst pre manje od mesec dana kako će Microsoft pustiti neki telefon oko jeseni, ali to ne bi bilo nešto kao Surface telefon, nego samo tako neki, da se popuni vakum. Ali ni to nije sigurno. Situacija oko WP-a prilično depresivna.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Skype Preview aplikacija sad inače još više zeza. Brat često hoće da razgovara preko Skypa, i nema tona. Do sad je video zezao tokom poziva, a sad ni tona nema. Čak ni onih tona so bude tokom uspostavljanja veze. Komedija. :lol:

Proradi inače ton u Skypu nakon restarta.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ispostaviće se da će win10m sa rs3 biti najgora verzija win-a. E onda je potpuni promašaj gašenje podrške za win8.1 jer je on poslednje što je radilo kako valja. Tužna priča, propali talenat.
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

U principu, ja i dalje mislim da je w10m bolji, ali Microsoft je us*ao što je dao svima taj bangavi Skype Preview koji ne radi, ili - prosto što pušta nazovite verzije te aplikacije. Ali trebali bi da daju ljudima da mogu da koriste i Skype Preview i stari Skype, pa ako ovaj zeza, nema veze.

Brat nema problem koliko sam razumeo ni sa jednom drugom aplikacijom osim Microsoftovog Skypa.

Mislim, dosta su oni doneli korisnih stvari sa desetkom, a ovo što im ne radi dobro je lako rešivo ako bi nam dali alternativu.

Probaću da provalim ako je moguće staviti taj stari Skype na w10m...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Izgleda da poslednji build malo brlja sa mobilnim internetom. Evo mi se već drugi put pojavilo. "G". :D A i devojci se danas baš to nešto zaglupilo na Lumiji 650, nije imala nikakvu tu gore konekciju, i u prognozi joj stajalo vreme ili od početka aprila ili od početka marta... Restart rešio problem. Evo, sad dok sam otkucao ovo vratilo se "3G".
.
Slika

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nisam siguran da li ovo da smestim u Samsungovu sekciju, ili ovde, ali sam se ipak odlučio ovde. Pošto je ovo jedan lep šamar Microsoftu od Samsunga. Samo ne znam koliko je potrebno Microsoftu da se trgne. :)

This is Samsung’s Display Dock clone that will power its Continuum rip-off on the Galaxy S8

U svakom slučaju, odlično je što i drugi rade sve ove stvari, pa raja ne mora da gleda u Microsoft ko ozeb'o sunce. Kontam da Samsung ovde može da dobije i daleko bolju podršku nego Windows 10 mobile s obzirom na to kojih telefona ima koliko.

Nadam se da sam dobro uradio što sam ovde okačio ovu vest.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ništa me to ne iznenađuje, jer su posle MS-a oni prvi (i za sad jedini, koliko znam) implementirali skener oka, i to bolje od MS-a, bar prema priči na internetu. Sve u svemu, ako je kršenje patentnih ili drugih prava, i jedni i drugi imaju tonu advokata, pa neka se sude, a što se mene tiče, sviđa mi se što neko preuzima MS-ove (ili bilo čije) dobre ideje i uspešno ih razvija i nudi korisnicima. Ja bih ovo rado probao, iz čiste radoznalosti, i nadam se da će sledećih nedelja ili meseci biti nekih tekstova i videa o ovome, pa da vidim šta može i valja li čemu. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ja bih radije koristio i dalje Windows 10 mobile, i Continuum, ali prosto jer mi se ipak više sviđa interfejs na Windowsu nego na Touchwizu, i još dosta toga vetano za w10m. Ali kad bi napravili tu svoju verziju Continuuma kako treba, svakako bi imali moju punu pažnju, i nadao bi se da će to doneti i na jeftinije telefone, a ne da to bude rezervisano samo za najskuplje.

Pored toga bilo bi dobro da to Samsung napravi da može telefon preko Miracasta da se poveže na bilo koji smart TV ili laptop sa minimum AU (pošto od AU Windows 10 ima onu opciju projektovanja ekrana i svega preko Miracasta na taj kompjuter). Tj. da ne mora da se ide isključivo sa tim dockom, a tastatura i miš da mogu da se povezuju kao i inače što mogu (barem) preko bluetootha.

Svakako, i ja očekujem da, ako se Samsung ovome ozbiljnije posveti, da će preteći Microsoft. Što je tužno, ali šta da se radi, to je Microsoftov problem. Očigledno da, šta god da rade, to rade odlično samo dok im je to skroz u fokusu, kad im se prioritet malko promeni, oni to što im je do tad bilo dobro zaborave, i ljudi taj njihov proizvod napuste. A kompanija sa toliko kapitala bi morala da može da se fokusira na više stvari odjednom. :?

Evo jedan zanimljiv komentar iz one vesti. :lol:
Only Microsoft can create situation where Android has windows but Windows 10 Mobile don't.
I'm curious how long it will take them to make Office support Samsung Desktop Experience.
Ubo je i s jednim i s drugim. :lol:

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Microsoft je softverska firma, šta njih sprečava da svoj program prodaju Samsungu, Sony-u, Ei Nišu... Ah da, konkurencija, jer će onda ms biti nekonkurentan na tržištu sa svojim uređajima jer će svi kupovati Samsung, Sony i Ei Niš... Ček, ček, ali koje to uređaje proizvodi MS? Jedini uspešan uređaj je xBox i možda još neki specijalizovan za nešto. Svi ostali su bili i prošli. Očigledno je da je hardvdrski MS sitna riba. 20 godina skoro svaki PC ima Windows, pa da su hteli izbacivali bi svoje Desktopove, Laptopove...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od novak »

Pa i krenuli su sa izbacivanjem laptopa i desktopa.
Taj Continuum je jos uvijek samo igracka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, Microsoft je softverska firma, i zato bi trebao da više podrži svoj Windows 10 mobile, a ja ne govorim o Microsoftovim telefonima. A mogli su i da imaju veoma dobre telefone koji bi i super prihvaćeni, ali su to us*ali.

I baš tako, Continuum je još samo igračka uglavnom, a sad kad Samsung uzme stvar u svoje ruke, oni će napraviti bolju igračku. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Odradio sam hr posle dužeg vremena obzirom da sam zadnji put uradio hr kada sam prešao sa 8.1 na w10 i prvi utisak je da lepo radi. Hr sam uradio iz razloga što je u međuvremenu bilo dosta nadogradnji i u poslednje vreme je čudno radio često se pojavljivao resuming kada treba da učita aplikaciju ili kada nisam mogao da prekinem poziv. Za sada sve lepo radi i zadovoljan sam. I mtalk je proradio ali mi je skinuo i TT obzirom da ga nisam u unstalirao i verovatno ni neću.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Super. :) A kažu kao da je CU bolji od AU po pitanju performansi.

Windows 10 Mobile Creators Update runs surpisingly well on older devices

Kako ti radi pločica kalendara? Jel se uredno ažurira pri promeni datuma u ponoć, ili prilikom dodavanja obaveze? (Ko o čemu, baba o uštipcima. :D )

I deluje mi kao da si povlačio backup, tj. da nisi od nule sve podešavao?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

da sve radi ok i pločica kalendara sve je ok kažem ovo je prvi hr posle prelaska na 10, samo je pitanje da li ćemo morati opet raditi hr nakon ovog CU apdejta. To ćemo vrlo brzo znati nakon samog apdejta ako telefoni krenu da se zaglupljuju a nadam se da neće. Iako sam se brinuo kako će proći hr i podešavanje svega sve je prošlo u najboljem redu i bzvz sam se brinuo sve se namestilo kako treba nikakav problem, ali sam tripovao slušajući ljude i njihove probleme, verujem da je problem kada hoćeš da pređeš iz insajder na standardnu verziju.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ovo za kalendar nije samo za insajder, nego i generalno. Baš znam ne samo po sebi, nego i kad sam onu moju Lumiju 532 nameštao za brata. Ali bilo je pominjanja tog problema u skorije vreme među ispravkama na CU (mada su neki pominjali da ih kalendar i dalje za). Možda je stigla neka ispravka i nama na AU. U svakom slučaju, držim ti palčeve da nemaš taj problem. :)

Uzgred, još nešto mi palo na pamet... Da li se ikome sa telefonom koji ima jači čipset od SD200 (ili od SD2xx) dešava problem tokom video poziva preko Skype Preview da ga sagovornik ne vidi?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Na žalost retko ili gotovo uopšte i ne koristim skype da bih t imogao reći kako radi ... Mnogo se očekuje od CU apdejta da ispravi te uočene nedostatke.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Treba da preimenuju OS u Waiting 10 mobile pošto se stalno nešto očekuje od ovog, pa od onog, pa od onog apdejta itd.
Kad je trebao AU da legne ishajpovali ste ga k'o da Džizs treba da se pojavi, kad ono ispalo jedno veliko ništa, kao i do tada, a i od tada.

Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ne bih se složio, AU je meni mnogo bolji od buildova Threshold 2. Ne sećam se ko ga je koliko hajpovao, ali nakon AU Windows 10 mobile je MENI postao dobar sistem. S tim da mu je nedostajalo resetovanje sistemskih aplikacija.

Threshold 2 je bio smeće u odnosu na AU.

Ovo na AU su većinom problemi sa aplikacijama. Microsoftovim doduše. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Rekoh da mi sve radi ok... Baterija bi mogla da traje duže i to bi bilo to.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Jel izasao Creator update?
Onaj satari AU ima na Mi 4 i koko vidim radi ok... al FB i MSG FB deluju presporo pri ulasku.
https://www.youtube.com/watch?v=J43IFl9AFn8

Odgovori