Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od PetarVetar »

Moram negde da nađem da pročitam kako je Windows doživeo ovaj kraj u mobilnoj industriji.

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

ciklon napisao:Да ли постоји неки сајт за Win мобилне оперативне системе са апликацијама? Нешто слично оним APK сајтовима за Anroid? Ако већ нестаје подршка за сам систем, фон би могао да се користи за портабл гејминг, на пример.
https://www.appx4fun.com
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I na Windows Novosti je povremeno dolazio jedan gari iz Hrvatske koji je i moderator na nekom malenom forumčiću koji je možda njih par pokrenulo. On je prikupljao apk fajlove raznih aplikacija (ili kako god da se ti fajlovi za Windows zovu).

Evo ga forum, uspeo sam da se setim kako se zove.
http://www.red-gsm.net/

A on je dxdy.

Ipak, obično aplikacije koje budu povučene iz prodavnice ubrzo prestanu da rade... To je meni bilo sa mTalkom i Tapatalkom. Nisam u mTalku mogao da pronađem ni jedan forum, a ni u Tapatalku. Džaba da ih instaliram na neku foru kad posle opet ne mogu da ih namestim da rade.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

гари, interesantno meni je Tapatalk od prvog dana radio i to savrseno, dok god je Lumia radila. Doduse, nikad ga nisam reinstalirao (osim pre reinstalaciji sistema, a poslednja je bila dok je jos sve bilo ok). I taj Tapatalk i ovaj na iOS-u se razlikuju ko dupe i oko, jer na iOS-u bas imam problema sa snalazenjem i ovim idiotskim reklamama, dok to kod WP nije bio slucaj. Jesu bili siroti i jadni, ali nije bilo reklama i smaranja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, baš to je kod mene ispao problem. Bio sam suviše vrtiguz, i onda samo u jednom momentu više nisam mogao da se ulogujem na forum ni preko jednog od ta dva.

I jeste, i na Androidu je Tapatalk žešća katastrofa, totalno upropašćena aplikacija. Tapatalk i mTalk na WP-u su bili kud i kamo prijatniji za korišćenje nego ovaj sad redovno ažurirani Tapatalk na Androidu. Ja čak ne bih rekao ni da su bili siroti ili jadni, pružali su tačno šta je trebalo.

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od PetarVetar »

Meni je TT vrh. (nisu me platili da kažem ovo)

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Azimuth »

@gari, to je zato što su to ko zna koje verzije aplikacije. I na androidu i na ios-u su postojale takve verzije, ali šta ćeš, živi sistemi pa se i aplikacije menjaju sa svakim apdejtom. Da li su ove nove verzije bolje/preglednije od neke prethodne ili nisu, u to ne ulazim, ali da se razlikuju, to mogu da potvrdim.
Inače, čisto informativno, postoji tema za TapaTalk za sve OS-ove, pa možete tamo nastaviti prepisku.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

TT je na Androidu neuporedivo pregledniji i bolji za rad, ali moraš se navići na promenu.
miodrage, ako ti smetaju reklame kupi app i miran si. Bitno da si pljunuo tolike pare za telefon, a ne možeš da se opružiš za koji $ da ti bude prijatnije iskustvo. Brate kad sam ja sa ovom mojom platom mogao da pokupujem pro verzije svih app koje koristim, uključujući i 9GAG, ti to nećeš ni osetiti. Druga stvar je ako nećeš, e onda nemoj ni da kukaš jer to je već tvoj problem.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »


Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

NIsta onda, kad ukinu javicu se da vidimo sta i kako dalje, ali necu menjati L550 dok ne crkne sigurno. Da, samo sto preko pretrazivaca ti ne stizu obavestenja kao na mesindzeru za poruku. Instagram mi i nije toliko vazan. Jos ostaje da se Viber i WA ukinu. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Onda reci "ko šiša Facebook i Facebook Messenger". A i zaista, ko ih šiša, ko hoće da te kontaktira, skaće ti poruke na Viber I WhatsApp, a nema ipak razloga ova dva skoro da se ukidaju. Viber doduše, ko zna, ali WhatsApp, oni generalno dobro podržavaju i zastarelije platforme.

Meni je Facebook Messenger glupost sam po sebi jer se vezuje za Facebook, a sa druge strane WhatsApp - svi imamo brojeve telefona. Dodatno i zbog toga što je vidno lošiji na nekim platformama.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

April 9, 2019—KB4495357 Update for Windows 10 Mobile (OS Build 15254.562)

https://support.microsoft.com/en-us/hel ... ld15254560
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, reklame su mi manji problem, ali ove slike iz tema koje gledam i koje iskacu me ubijaju. Sad sam se vec navikao, ali je aplikacija daleko losija nego na WP. Moze prica ko sta hoce, ja znam najbolje i tacka. Sama aplikacija nije konzistentna.
Ne radi se o tome da ne mogu da se opruzim, nego NECU. To si u pravu.
Inace i Lumiu950XL sam ja prilicno platio, i sve mi je na njoj ferceralo savrseno. Oh well, life goes on...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Pa isključi preview for f*cks sake... [emoji1787]
A to što si razmažen je već druga stvar. Onda se nemoj žaliti jer svojom tvrdoglavošću sam sebi otežavaš, tako da tišina tamo. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Samo da pohvalim mrtvi wp koji mi poslužio i kao spravica za translate sa srb na eng u offlineu za vreme mog boravka u Rumuniji. Dok je govno od Google translate podbacio, potpuno je beskoristan ako nisi online iako sam dok sam bio na WiFi-u skinuo eng paket da mi koristi kada sam offline. Sva sreća da mi je "mrtvi" wp bio pri ruci i odradio odličan posao, svaka čast našim ljudima koji su odradili vrhunski posao za Windows i napravili translate za wp. Možda postoji neka translation app za Android ali je ovo realan primer gde se wp pokazao kao dobar.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Ne, za sad jos ne postoji nijedan offline translator za Android. Android je nastao tek proslog utorka. :roll:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Microsoft Translator prilično dobro radi i na Androidu. (Sorry, vidim da link ne radi, ali ne vidim kako da ga kopiram iz Play Store aplikacije.)

Jeste, ima aplikacija za prevođenje i za Android - kao što je ova, ali bih se složio da ima primera gde Google Translate ume da omane. S tim da i Google Translate ima offline prevod, samo ne znam kakav je.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

TosaNS napisao:Samo da pohvalim mrtvi wp koji mi poslužio i kao spravica za translate sa srb na eng u offlineu za vreme mog boravka u Rumuniji. Dok je govno od Google translate podbacio, potpuno je beskoristan ako nisi online iako sam dok sam bio na WiFi-u skinuo eng paket da mi koristi kada sam offline. Sva sreća da mi je "mrtvi" wp bio pri ruci i odradio odličan posao, svaka čast našim ljudima koji su odradili vrhunski posao za Windows i napravili translate za wp. Možda postoji neka translation app za Android ali je ovo realan primer gde se wp pokazao kao dobar.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Na wp to i digitron izgleda jedino i rade kako treba :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Naprotiv, štošta radi na Windowsu bolje nego na Androidu. I to ne samo za pojedinačne aplikacije, već i suštinski - kako neke stvari funkcionišu na Androidu.

Već sam negde pomenuo recimo kako je pristupanje fajlovima sa memorije telefona ili clouda daleko bolje urađeno. Na Windowsu recimo UVEK možeš pristupiti svom fajlu sa Dropboxa, tj. iz svake aplikacije koja pristupa fajlovima. Sad, izeš ga, stari sistem, zapostavljen...

Šteta što nije opstao.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

MS još jednom dizgori. [emoji1787][emoji1787]

Odgovori