Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Nema nikakve veze s Windowsom, a i već odavno ima Jolla tema. U sve se razumeš, svaka čast, mogao bi onda poraditi malo i na pretragi foruma.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Ta fama of Win10 za desktope je prosto neverovatna. Sa druge strane, znam i da su se ranije mnogi držali WinXP-a iako je sedmica od prvog dana pokazala koliko je dobra. Preko 2 godne koristim Win10 za desktop i u potpunosti sam zadovoljan. No, pošto je ovo tema o mobilnom WinOS-u, mogu reći samo to da bi bilo zanimljivoimati jedan takav uređaj uz sebe, pogotovo ako ste sajber-sadista koji ima fetiš gledanja operativnog sistema koji kopni polagano. :lol: :lol: :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Lagano je kopnio još od prvog dana pojave, a sad su mu samo ostale kosti da se bele na suncu.. :D

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Eh, sad - nemoj biti tako brutalan. Uostalom, pojaviće se par njih da ti objasni neke stvari, hehe.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Martin Mystere »

Tipa, sistem je super, baš onako lep i šaren, samo uz manu što mnogo brljavi i ništa ne radi kako treba (warning: nisu moje reči nego vlasnika više WP)...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

^ Ne baš tako. Ne brljavi on mnogo, ali u pažljivo izabranim trenucima. :D

Green, ja sam ono napisao iz zezanja, ali hvala za informaciju, nisam znao da se već pisalo o tom OS-u ovde, mada bilo je za očekivati da su ljudi i o njemu pisali.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Martin Mystere »

Imamo li razlog da ne verujemo vlasniku koji je promenio toliko WP?

[spoiler] Zli jezici bi rekli da imamo... [/spoiler]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Suvišna diskusija o stanju na w10m. Situacija je takva kakva je, a sistem naravno da može još da se koristi.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Sto se tice Win7, definitivno je odlicna, samo pojave se problemi prilikom instalacije .net frameworka, ali ni to nije problem da se rijesi, samo jednostavno je malo "sporija" ali radi posao fantasticno, jer dok je Win 10 "brzi" ali zato i pojede dosta RAM-a. Naime, juce sam na Win 7 pokrenuo samo Autocad dokument koji ima oko 150 MB sa mnostvom hatcheva i pojede mi sve to zajedno oko 2.3 GB RAM-a, dok sve to isto na istim konfigurcijama racunara, samo na 10 pojede oko 3 GB RAM-a. Realno, to nije neka velika razlika, ali u svkaom slucaju kad se uzmu programi koji mi pojedu RAM kao od sale, tipa CATIA, onda mi 1 GB RAM-a znaci ;)
Naime, CATIA mnogo bolje radi na 7 nego na 10. To govorim iz iskustva sa programima u kojima radim ;)
Samo znam da definitivno nisam trebao da prelazim an Win10, ali nadam se da cu sad uzeti jos 16 GB RAMA i sa ukupno 32 GB da ce sve savrseno da radi. Ne kazem da mi sad ne radi, ali mislim da ce mnogo "fluidnije" da bude. Doduse opet imam i7 druge generacije pa bih i to mogao malo da podignem, ali za sad je sve Ok... ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Sto se Win 7 tice, radio mi je sasvim prihvatljivo, kao i 8 i 8.1 nakon njega. 10 je na Laptopu (C2D, 4 GB RAM) umeo ponekad da zašteka, ali sto se tice sada na Surface Pro 4 radi kao podmazan.
Sto se telefona tice, i dalje nemam nekih vecih zamerki, desava se doduse u poslednje vreme da tu i tamo stucne, ali 2 godine star uredjaj. Ako ne pre, menjacu ga kad ispusti dusu.... sada je samo najveci problem da smislim za sta bih mogao da ga menjam. Ako dodje mitski Surface, pa jos i ako se pokaze, sto da ne, ali najverovatnije ce da bude iPhone (najvise bih voleo da to bude neki SE 2 koji najavljuju i sl.)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

miodrage, imas surface pro uredjaj ?! E bas me zanima tvoje iskustvo i da mi kazes kakve karakteristike ima ?! Kako vidis, meni treba odlicna grafika jer jako puno crtam / projektujem tako da... Treba mi dosta RAM-a, grafika (ajd da kazemo da i nije toliko bitna ali poceo sam da radim u 3dmax pa onda je recimo i potrebna), procesor... :lol:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od novak »

Ne znam bas da je surface dovoljan za zahtjevnije zadatke. Meni je ta klasa onako vise fancy za neke midrange zadatke i eto kao moze biti tablet, ali i laptop. Ne znam uopste koliki je stvarni uspjeh linije. Da MSFT mantra kako se prodaje, mantra, ali koliko ljudi se zaista odlucuje za taj koncept pored ultrabookova...

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

miodrage napisao:(...)najvise bih voleo da to bude neki SE 2 koji najavljuju i sl (...)
Posle tolike ekrančine, vratićeš se na 4"?
Inače, najavljuju SE2, tako da će ti se ispuniti želja. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I meni ti Surface uređaji nisu nešto posebno, cena previsoka u odnosu na praktičnost. Po meni, oni su tu liniju više pustili da bi učinili svoj ekosistem manje dosadnim, da pokažu kako laptop može da bude dizajniran tako da radi kao i tablet po potrebi. Sve u jednom, laptop za posao i tablet za uživanciju. Samo što nisu to izgurali do kraja još pošto su prilično nedosledni.

A za veličinu ekrana je i meni isto palo na pamet, pre bih očekivao nešto kao iPhone 7 ili 8, ili desetku. Mada jeste ta veličina telefona idealna za ruku, može lako da se koristi jednom rukom bez brige da bi mogao da ispadne.

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

zavodnick, za igre nije, samim tim nisam siguran ni da je za 3dmax. Sto se svakodnevnog rada tice, kao i mobilnsti, tu je ne revazidjen.
Evindzer, гари, za SE 2 najavljuju 4.5", a ne 4. Doduse i to je dosta sitno, ali mislim da mi ne bi bio problem da se brzo naviknem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Martin Mystere »

Još uvek se ne zna ništa konkretno oko SE 2 pošto se češće sreće informacija da će dimenzije ekrana biti 4,2" a ne 4,5"

https://www.phonearena.com/phones/Apple ... -2_id10750

http://pocketnow.com/2018/02/20/chinese ... -wwdc-2018

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od novak »

Oni najavljuju kao 4.2. Ne znam u koje kuciste bi smjestili tu velicinu? Kakva je svrha tog SE2 pored 8ice sa 4.3”
Mozda da bude na foru iP X samo mini.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zar osmica nema 4,7 inča, a ne 4,2?

A mislim da ima mesta za takav telefon, prosto telefoni sa kućištima kao SE i osmica, ali sa većim ekranima. Ma koliko neki govorili da su onako mali ekrani prevaziđeni (ili onako malo kućište), SE je pokazao da mnogi ljudi ipak žele telefon koji je manjih dimenzija.

Tri veličine: 4 inča, 4,7 i 5,5 danas, odnosno u budućnosti neke tri proporcionalno veće dijagonale u sličnim kućištima. Sve za svakoga.
Poslednja izmena od гари u Pet, 23. Feb 2018. 16:11, izmenjeno 1 put ukupno.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Martin Mystere »

гари napisao:Zar osmica nema 4,7 inča, a ne 4,7?
Upravo tako kao što kažeš - nema 4,7 inča zato što ima 4,7 inča... [emoji6]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hteo sam reći "Zar osmica nema 4,7 inča, a ne 4,2?". Lapsus. :D

Odgovori