Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Green, i na sto da predjem? Android? Pffff, kao moja sestra sto ima neki Samsung pa ako upali vise od 3 app, odmah blokada. Kao sto sam rekao, meni ovaj telefon odradjuje posao.
:P
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Jedva čekam da ovaj Gari pređe na Android... Postaće veći kritičar MSFTa od mene. Što kažu, najokoreliji anti pušači su bivši pušači! [emoji38]

I da, naravno da i Androidu nastaju problemi oko apdejtova. Kada su manji apdejtovi u pitanju nije obavezno raditi HR, ali se preporučuhe čišćenje keša što je vrlo jednostavan proces. Dalje, problemi posle većih apdejtova se isto pojavljuju, ali se brzo i peglaju, što ranije nihe bio slučaj kod jeftinijih modela. Meni je na P9l prelazak sa MM na N napravio haos, ali posle par apdejtova je proradio vrhunski. Evo kod ženčeta trči k'o lud! :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

zavodnick lepo ti odradjuje posao, jedino sto nemas kontakte. Ma da, moze i bez toga. Dobro, ti ocigledno volis biti zrtva sopstvene tvrdoglavosti i da te ljudi toboze sazaljevaju, jer imas problem s telefonom. Onda uzivaj u carima golog go*neta, jer bolje, koliko se sad moze primetiti, nisi ni zasluzio.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Kada pitas covek kako je zadovoljan nekim telefonom/sistemom, i kada ti kaze da mu odradjuje posao, ne treba biti dovoljno pametan pa shvatiti o kakvom telefonu/sistemu se radi. Sigurno sam 5-6 ljudi ubedio u proslosti, dok sam i sam koristio, da predju na WP i danas kada su svi zamenili iste sa Androidom, razlog zbog kog su zamenili je bio isti kod svih... Nema aplikacija, puno decjih bolesti koje se ne ispravljaju sa update-ovima, iskakanje iz aplikacija, pojedine aplikacije jako osiromasene u odnosu na Android/iOS itd... Jedina osoba jos za koju znam da koristi WP jeste kolega sa posla, dok skuplja pare za iPhone.
Festina lente.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Green, sta ti predlazes? Evo, ti meni reci koji telefon da kupim? :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Green bi ti preporučio verovatno ovo

Original HTC U11 Plus 4G Mobile Phone 6GB 128GB Snapdragon 835 Octa Core 6.0" Android 8.0 1440x2880px IP68 Waterproof Dustproof
US $798.99 - 799.99 / piece
Free Shipping

:blinky: :blinky: :blinky:
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

zavodnick napisao:Green, sta ti predlazes? Evo, ti meni reci koji telefon da kupim? :(
P9 lite, honor 8 lite, p10 lite, Xiaomi A1... Sve zavisi koliko para hoćeš da daš. [emoji14]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

1808 napisao: Kad me već prozivaš,... a šta si ti to koristio od smart telefona kad već druge prozivaš i diskvalifikuješ da nisu imali ovo ili ono pa nisu kompetentni za priču. Do skoro si bio srednješkolac na jaslama kod mame i tate, a ukupno si do sada imao 2 (DVA) smarfona i to oba WP-a, od čega jedan iz najniže klase i taj koji sad vučeš kupljen polovan prošle godine.

To je sve, ali su ti zato puna usta (glupe) priče na svim temama, kako o WP-u, tako o Androidu koji nikada nisi imao, takođe i o iOS-u koji takođe nikada nisi imao. Pun mi je Q..c više takvih pametnjakovića i njihovog JA, pa JA, a ustvari su niko i ništa. Ovde si isprozivao niz ljudi da se tebi legitimišu šta su imali i koristili od WP-a, kako bi uopšte njihova reč imala kredibilitet i šta su postigli time uopšte kod tebe??? Ništa, jer si ti jedno bandoglavo i nedokazano stvorenje koji je umislio da sve zna.

Od tebe sam stariji bar duplo i kao takav sam imao vremena da se namenjam više telefona nego što si ti čarapa ili gaća u svom životu. Naravno da sam posedovao i taj j*beni windows, počev od verzije WinMobile 6.5 kad TI nisi ni znao šta je uopšte smartphone, a još manje windows telefon. Zato je bolje da se pokriješ ušima i učiš od onih koji imaju neuporedivo više znanja od tebe i imaju šta pametno da kažu na ovu temu, nego što soliš pamet svakom neistomišljeniku do iznemoglosti.
+1 od A do Š, kao da si moje misli napisao.
sugarcoated_ass napisao:Jedva čekam da ovaj Gari pređe na Android... Postaće veći kritičar MSFTa od mene. Što kažu, najokoreliji anti pušači su bivši pušači! [emoji38]

I da, naravno da i Androidu nastaju problemi oko apdejtova. Kada su manji apdejtovi u pitanju nije obavezno raditi HR, ali se preporučuhe čišćenje keša što je vrlo jednostavan proces. Dalje, problemi posle većih apdejtova se isto pojavljuju, ali se brzo i peglaju, što ranije nihe bio slučaj kod jeftinijih modela. Meni je na P9l prelazak sa MM na N napravio haos, ali posle par apdejtova je proradio vrhunski. Evo kod ženčeta trči k'o lud! :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
Ja ne čekam, čak želim da ostane na WP, jer će u protivnom nabucati 25000 postova za godinu dana.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

^ Ahahahahaha!!! Post pobedio na temi! [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

zavodnick, sta da ti predlozim kad se grozis Androida. Kazes da sestrin Samsung trokira posle otvaranja 3 aplikacije.
Ako si stvarno ozbiljan, otvori onda temu u "poredjenjima" pa da tamo nastavimo.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Iz nekog razloga nemam notifikacije kada mi stuzu poruke na sim2, niti se ekran upali niti se cuje ton. Za pozive radi ali za poruke ne. Za sim1 notifikacije rade.

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

Green napisao:zavodnick, sta da ti predlozim kad se grozis Androida. Kazes da sestrin Samsung trokira posle otvaranja 3 aplikacije.
Ako si stvarno ozbiljan, otvori onda temu u "poredjenjima" pa da tamo nastavimo.
Novi modeli su odlicni,neka kupi Huawei Mate 10 pro,ja planiram njega posto tesko da ce neki nov winp biti proizveden.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Enemoon, juce sam probao taj telefon. Nije los, mogu da ti kazem, zaista. Mada mi sad bivsi sef dolazi iz Kine pa sam mislio da mi donese Xiao :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Je l' šef zna kako da ti donese telefon koji će raditi u Evropi? Šta ako ti donese kinesku verziju? Onda ćeš napisati kakav je ovo raspali android koji ne radi ovde...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

staff napisao:Iz nekog razloga nemam notifikacije kada mi stuzu poruke na sim2, niti se ekran upali niti se cuje ton. Za pozive radi ali za poruke ne. Za sim1 notifikacije rade.
Soft reset, vađenje i vraćanje baterije, vađenje i vraćanje kartice... To bih probao u nadi da se nešto resetuje, ali bez visokih očekivanja

Ma skroz bezveze, ali Lumia 650 da je ostala na AU bilo bi mnogo bolje.

Verovatno bi joj bilo najbolje WDRT, pa Interop Tools, da se napravi da bude kako da je Lumia 535.

Sent from mTalk

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Bateriju vadim kad se ugasi pa nece da se upali (juce dva puta), tako da to ne pomaze. Izvadio sam memorijsku karticu jer sumnjam da se zbog nje gasi i videcu kako se ponasa. Sto se tice poruka, povezao sam poruke i pozive za oba broja i sada radi.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Green, cekaj... polako. Nemoj da me kinjis, sve znam kako i sta treba da nabavim ;) A iskren da ti budem, nisam jednom nabavljao telefon iz Kine ;) I zasto si tako nepovjerljiv i nervozan... Opusteno ! K`o s*se Nede Ukraden!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Ma ne kinjim te care, nego se sve nešto prenemažeš ko gladan srati. :D
Davno si ti trebao da se rešiš te bede od Windows-a, s obzirom da si bio dugogodišnji Symbianer. Ogroman broj Symbianera je prešao na Android, kakav windows, kakvi bakrači.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Green, ono sto sam ja mislio kad je Symbian bio potpuno ugasen a i vecina nas Symbian fanova, bilo je da ce konglomeratom Nokia/Microsoft ozivjeti nesto sto ce moci da parira Androidu. I to je ono sto se desilo za Nokia pogubno. I tek poslije kad je malo vrijeme odmaklo jer kako ti rekoh imam Nokia Lumia 1520 koja je kao telefon napravljena da ono sto se kaze "nema dalje" ali Windows se ugasi. Jedina greska moja je bila sto nisam vidio onog momenta kad su Microbolesnici "gurnuli" Nokia sa litice da ce tako uraditi i sa Winom... :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Sve je to moglo da se nasluti još pre nekoliko godina, ali su razni prozordžijski sladokusci s foruma večito terali inat i junački se udarali po grudima pišući razne budalaštine.
I sam Microsoft je povremeno izbacivao mikro vesti i u njima davao mala "uskršnja jaja" da sistem srlja u provaliju, pa ko je tada imao oči da vidi i mozak da shvati...

Odgovori