Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od bata bogdan »

@knezevic76
E to poštujem, bar ja a nadam se i većina ovde, kad korisnik oba OSa iznese svoje viđenje stvari u poređenju.
Kao što sam napisao, poštuje se iskustvo korisnika i wp i Android.
Ja lično nisam merodavn da pljujem wp ili iOS, jer isti nisam ni koristio, jesam samo u radnji, i sad eto ja da kažem wp ne valja jer ima resuming, alo... O čemu mi pišemo ovde???
Huawei

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Znemanja, ja sam lepo napisao sva moja iskustva sa Androidom. To je sve samo ne jednostavno, bar iz mog ugla gledista.
Ja sam vrlo svestan mogucnosti Androida, ali ja pricam o onone sto se zove korisnicko iskustvo. Sa Androidom je najgore. Sa iOS je verivatno najbolje, ali skoro jednako je dobro i na WP.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

miodrage napisao:...Ja sam vrlo svestan mogucnosti Androida, ali ja pricam o onone sto se zove korisnicko iskustvo. Sa Androidom je najgore.
miodrage napisao:... ja nikad nijedan Android nisam koristio,.....
O kakvom korisničkom iskustvu TI pričaš??? Svašta. :blinky:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Green »

miodrage, po 15 minuta igranja sa svakom verzijom Androida nije dovoljno. Moras da mu das sansu nekoliko dana. Zar to nije isto ono sto si tvrdio onomad za WP? 8) :roll:
Druga stvar, ajde tacno nabroj koje su to "nelogicnosti" Androida. Gde se tacno nisi snasao? :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

Nekoliko dana? Svakom OS-u, pa i svakom telefonu mora da se da šansa nekoliko nedelja, da bi se čovek stvarno upoznao sa većinom vrlina i mana - pa ni tada neće znati sve i moći da formira kompletan utisak.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Green: Eto, kolega pre koju godinu kupio Galaxy S4, i na dezurstvu krene da me njaka da mu ubacim vremensku prognozu na ekran. 20min sam se akao zajedno sa njim, pojma nemajuci sta i kako, dok nije jedna sestra dosla i rekla a pa to ides tu u widgets, i eto ga... Do tog momenta, nisam cak ni video poseban odeljak widgets. A obicno sam dosta detaljan. Nadalje, imas odeljak sa apps, imas nekoliko HS, setanje u svim smerovima.... Moras dobrano da upoznas svoj uredjaj da bi se snasao (kasnije je verujem vrlo logicno). Meni nije.
Za mene je iOS sjajan, jer nema puno akanja, i sve je tamo gde treba da bude. Da ima Live Tiles, bio bi savrsen. Da WP ima uza sebe onakav ekosistem i AppStore, on bi bio savrsen. Da Android bude mesavina ova dva i radi tako fluidno, on bi bio savrsen.
Uglavnom, WP je moj favorit, i najblizi je onome sto ja smatram savrsenim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Baraba »

I to je mana? Što je tvoja koleginica bolje poznavala S4 od tebe, narusla ti kredibilitet? :D
I za WP nisi mogao da nađeš stopericu, tražio si i nisi našao? Onda je wp još gori od androida [emoji14]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Green »

miodrage, izvini ali samo izricito lenja i nezainteresovana osoba ne bi mogla da se snadje s androidom. Gde bi ti stavio widgete, leba ti? Da ih kojim slucajem ima i WP, gde bi "najlogicnije" oni bili u sistemu i kako bi do njih dosao? Ok je to sto android ne bi koristio, ali opet pocinjes pisati neverovatne budalastine.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

Green napisao:......ali opet pocinjes pisati neverovatne budalastine.
Počinje???? :D
Nije nikad ni prestajao. :lol: :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Hajde da napišem i ja koju, budući da sam poslednjih par dana u prilici da koristim Android umesto WP, i baš obraćam pažnju na te neke šablone korišćenja.

Elem, poslao sam 925 na servis, pa kao zamenski uređaj koristim G3. U pitanju je uređaj za poslovne potrebe, pa ću se skoro potpuno isključiti od priče o aplikacijama, ekosistemu i slično, jer poslovni telefon ne koristim za zezancije, Viber i ostalo.

Ono što me recimo na G3 do imbecilnosti iritira, je rešenje za email. Naime, imam službeni mail koji ide kroz exchange. Email stigne, ja ga pogledam na kompu, na telefonu se uredno sinhronizuje kao pročitan. Ne lezi vraže, ikonica u notification tray ostane. Kad spustim roletnu, stoji mi info o xy prispelih mailova. Konkretno, svi koje sam pregledao na kompu, a ne na telefonu. Sumanuto. Na WP je ta integracija savršena. Sve ide glatko, radi, ne pravi problem.

Ono što me na 925 do imbecilnosti izvodi iz takta je što random nestajanje nekih kontakata. Jednostavno se desi da ne vidim neki kontakt. Poludim, dodam ga ponovo, da bi se pola sata kasnije ispostavilo da je kontakt sve vreme i bio tu, a što ga ja nisam video, pojma nemam. I onda imam duplikat kontakt. Istini za volju, ovo mi se dešavalo i na Androidu, ali ne toliko često kao na WP.

O mailu na kojem ne mogu da attachujem bilo šta osim fotke da ne trošim dodatno reči, to je stvar zbog koje bih pljunuo gospodina Nadelu u lice u znak zahvalnosti za odgovor na pitanje kada će da reše problem.

Mnogo toga je do dizajna, i ličnog ukusa. Meni je super ta minimalnost WP. Evo Android sad koristim sa minimumom početnih ekrana i samo tri widgeta. A i oni mi u suštini nisu neophodni. Neko voli sasvim obrnuto. Jabuka ima nešto između, što meni lično nije savršeno, ali nije ni katastrofa. Recimo negde između Androida i WP.

Resuming mi se definitivno dešava. Ni izbliza toliko da bi mi užasno smetalo. Ne traje dugo, ne dešava mi se često. I na Androidu ima bisera sa prelaskom između aplikacija, samo ne piše 'resuming' u međuvremenu.

Ne mogu da kažem da nikad više neću kupiti Android uređaj. Ali ne volim Google i ne bi mi njihov OS bio prvi izbor. Isto tako ne mogu da kažem ni da necu kupiti neki novi WP. Mogu da kažem da je malo verovatno, jer su se poneli kao dripci prema svojim korisnicima i jure svoj rep umesto da se opamete i samo slušaju korisnike i urade ono što oni traže.

Nema objektivno najboljeg, samo ličnih preferenci i nekih mana koje su različitim ljudima različito značajne. Ljudi, to su samo telefoni. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Araphel, ovo za kontakte mi se nijad nije desilo, a tu su mu svi, ukljucivsi, Skype, FB, LinekdIn, Twitter...
Sto se attachivanja za mail tice, iz same mail app je ocajno reseno to se slazem, ali preko fule managera nadjes sta zelis, i puknes share via email.
Green: Da, ja jesam ekstremno lenj i ekstremno nezainteresovan, i be zelim da kopam po sistemu da bih nasao nesto sto bi trebalo da mi bode oci. Na iOSu i WP mi se tako sta nije desilo.
Eto jeste ta stoperica juce, jer sam je trazio, ne znajuci da je nemam (na stranu to sto mi nikad nije trebala). Jeste propust MS sto je nema, jer sigurno mnogima treba, ali srecom moze da se instalira. Sa druge strane, za neke management zadatke, ima gomila drugih, boljih korisnijih app koje rade u pozadini.
Baraba, nije meni niko narusio kredibilitet, nego eto, jednostavno je to nesto sto treba odranije izgleda znati... Ja nisam znao. Kako sam kao analfabeta u Android svetu mogao da znam da su widgets nesto posebno? Na WP samo lupis pin to start, i odredis posle velicinu plocice. Nema jednostavnijeg od toga.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

Chobby88 napisao:Taj soni košta 100€, kako misliš jaka mu je cena?
Od androida u tom cenovnom rangu i ne treba očekivati čuda.
Ako je ovo bilo upućeno meni, tek sam ga sad video, izvinjavam se.
Pa, ovako: taj Soni je onda kad ga je ona dobila koštao oko 150€, otprilike kao i L535 u isto vreme. Dakle, nije potpuna socijala kao taj Vivaks koji sam ranije pomenuo, a i cenjen(ij)a je marka, pa bi se reklo da se može očekivati da osnovne stvari odrađuje kvalitetno malo duže od dva meseca.
Takođe, nigde nisam rekao da mu je jaka cena, niti bilo šta slično.

Nego, zapravo je jedino ovo bitno:
novak napisao:Evinger je super rekao.
Eto, tako. Ja sam uvek u pravu. Vidite? I sad stvarno ne znam čemu dalja diskusija. :D :D :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od bata bogdan »

Miodrage, tebi nije logičan Android, a hvalis druže wp na sva usta kako je dobar itd, ok je i to...
Ali poenta je da je većini uopšte ne samo na forumu već u čitavom svetu wp još uvek ne logičan, inače bi wp imao korisnika bar 20% da kažem u čitavom svetu.
Sad ćeš ti reci, Android drži monopol, pa i Windows drži monopol što se tiče pc i laptop a.
Neko je vec napisao, a takodje i ti, da treba malo vremena da se c0vek navikne na WP, pa onda isto tako treba da se bilo ko navikne i na Android, zar ne?
Spomenuo si widgete, evo u momo slučaju na Huawei, zadrzis prst i eto ga opcija za widget i sve ostalo...
Evo i ss
Slika
Druže uz dužno poštovanje, ali pojma nemaš o Androidu, jer isti nisi koristio bar 24h.
Ok nesto ne voliš i mrzis, ali ono što ne znaš i kako funkcioniše, nemoj ni da kudis.
Preterujes malo više sa pljuvanjem Androida.
Ziv ti meni bio sa Wp, pronašao si se sa wp kao i ja sa Huawei ;)
Huawei

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Green »

Pa naravno da nema pojma. Kaže prvo da ga kanta i sve u vezi nje uopšte ne zanima, a onda veli da je veoma svestan mogućnosti androida, pa mu onda treba 20 minuta da nadje widgete, koji su bukvalno na dva klika.
Ali kontam, ne bodu oči.
Nego, nisi mi odgovorio, kako bi se najbolje resilo pronalazenje widgeta da ih imaju iOS i WP? Na koji to način da "bodu" oči?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Pa eto, bas na to drzanje prstom, kao kod bate. Nisam znao da neki launcheri to imaju, ocito da tw nema.
Svejedno, ostajem pri svemu sto sam rekao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Chobby88 »

Na svakom androidu se tako dodaju widgeti.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od bata bogdan »

Miodrage, pa brate mili, pa gde ces jednostavnije od toga za widget, zadrzis prst i eto ga, tu je sve?
I nama je svejedno, bas zato sto nisi upućen ali bas ni malo u Android.
Što se tiče opcija uopste na Android, nemoze jednostavnije da bude sve.
Naravno postoje razlike u izmedju npr TW i EMUI, ali je sve to na isti fazon.
Meni lično je emui lakši i bolji.
Da i ovo na ss nije poseban launcher, vec kao što sam napisao Huawei EMUI, fabricko sve.
Uostalom, napisano ti je, uzmi sada bilo koji Android od ove godine, pa čak i od prošle godine, pa se igraj bar jedan dan ili jednu tvoju smenu, i onda iznesi utisak kakav ti je Android [emoji14]
Huawei

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

miodrage je kao onaj što nikada nije imao sex, ali zna da je to bezveze, jer mu je ispričao jedan koji je gledao. :lol: :lol: :lol:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Coni »

bata bogdan napisao:Da i ovo na ss nije poseban launcher, vec kao što sam napisao Huawei EMUI, fabricko sve. [emoji14]
Pa i to je launcher, samo stock Huawei. Ali zašto razglabate o tim stvarima, on mišljenje nikad neće promeniti, neka živi u svojoj zabludi, mom ocu sa 50 ništa na androidu nije bilo komplikovano a njemu je nuklearna fizika...
Poslednja izmena od Coni u Uto, 06. Okt 2015. 09:17, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

Mislim da je odlična ideja da Miodrag uzme neki Android i koristi ga jedan dan, pa da iznese detaljno svoje utiske.
Ozbiljno.

Odgovori