Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Tašti i svastici sigurno oprostiš, priznaj. ;)
srđan obradović napisao:Ali ovaj Dell sa tvog avatara je san snova.
Del je u to vreme imao par vrlo kvalitetnih modela, samo je bio prerano krenuo sa velikom dijagonalom ekrana, tako da im se to obilo o glavu.
Inače, taj moj sa slike je na YT istovremeno proglašavan i za najbolji i za najgori WP telefon svih vremena. :D
Mene je verno služio preko dve i po godine, a i sad radi, jedino baKterija drži 5-6 sati, a o ograničenjima pokojnog WP7(.x) da ne pričam. :oops:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

гари napisao:Nije tačno. Zavisi kako neko koristi telefon za posao. Meni je baš zbog posla veoma važan mejl klijent, i čini mi se da je Outlook mail bolji od onih klijenata i na Androidu.

Ali ako neko koristi Skype video pozive za posao, neka primi moje saučešće. :lol:

EDIT: Vidim da dam pogrešno razumeo šta su hteo da kažeš. :) Ja sam nekim čudom razumeo kao da misliš na ljude koji koriste telefon za posao.

Mada opet, što se tiče ljudi koji koriste telefon za sve ili dosta stvari, njih je baš malo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Kazem, osnovne aplikacije rade odlicno, bar je tako bilo kod mene na L950. Medjutim nekad nesto hoces da otvoris, share-ujes sto mozes na Androidu a WP ti ne nudi tu mogucnost, taj skype inace ne koristim ali eto sam si rekao da treba izjaviti saucesce onima koji koriste Skype. Ajde da parafraziram, za prosecnog korisnika WP je odlican. Ali prosto ubija to sto te ogranicavaju sa nekim klasicnim opcijama koje imas na Androidu a ovde moras da se molis svaki put kada najave Build da ce da izadje.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Kao šta na primer da sharuješ?

Ok je Skype Preview za dopisivanje i audio pozive, ali od nedavno pravi problem kod video poziva. Brat vidi sagovornika, čuje se, ali sagovornik ne vidi brata. I kad uzmem u obzir tempo kojim Microsoft ispravlja greške, ne očekujem skoro da će mu to proraditi. Da mu je to bitno, malo bi više zapeo da mu stavim stari Skype na telefon, ili bi mu stavio wp8.1 ako u onome ne bih uspeo. Ali znam da je to moguće srediti. Ovo samo detaljno govorim kakva je situacija, a jadno je da to ne radi.

Ovo što si parafrazirao - e baš tako. Jedino što nove opcije s ovim standardnim buildovima mi ne očekujemo, nego čekamo ove kao AU i CU kao ozeb'o sunce.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

Pa npr. u pocetku (ne znam kako je sad) nije bilo mogucnosti da se sharuje vest sa B92 na Telegram ili preko nekih drugih aplikacija, pa onda cekas da se to pojavi, a na Androidu kada kliknes na share ne mozes prelistati koliko je aplikacija u ponudi. Onda na Telegramu nema rotacije ekrana, kada slusas audio poruku nema mogucnost da kada stavis telefon na uvo da automatski prebaci sa zvucnika na slusalicu, na viberu ako se ne varam ne mozes da promenis sliku od grupe ako to nisu u medjuvremenu ispravili, i tako...

Skype ne koristim duze vreme pa nisam u toku, sve radim tog tipa preko Vibera. Pa eto, sam si rekao k'o ozeblo sunce, ako se na tome moze govoriti o "buducnosti" OS-a onda stvarno :) Ali dokle god se ostvaruje enorman profit u PC svetu bice uvek i da se pokriju gubici i promasaji u mobilnom svetu.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Čekaj, čekaj... Vi tu spominjete već neke napredne funkcije koje su apsolutno nebitne ( [emoji38] ), ali zaboravljate na jedan problem sa osnovnom funkcijom telefona koji još uvek nije ispravljen - mešanje kontakata u imeniku. :D

Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

To jeste, to za deljenje trebaju developeri te aplikacije da omoguće. To ni preko Skypa ne radi (a što je njihova aplikacija)...

A ovo za mešanje brojeva, mislim ono, pa što bi to ispravili kad hoće da idu na poslovno tržište, u kojoj to firmi zaposleni imaju slične brojeve. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

Obrni-okreni vraćamo se na banalne propuste u sistemu što kod drugih fercera kako treba. Nekom to može biti irelevantno a kod nekog izazvati vremenom revolt i promenu telefona.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Ali zar i to sa mešanjem brojeva nije do Phone aplikacije? Mislim, svejedno gde je problem, korisniku isto đavo, ali pitam samo. Šta znam, možda i jeste baš to sistema.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od novak »

Vrlo je mali broj korisnika koji su WP telefon zamijenili WP telefonom. To je najbolji pokazatelj gdje je platforma.
Imali su potencijala, ali nerazumne odluke su ih kostale.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao:Ali zar i to sa mešanjem brojeva nije do Phone aplikacije? Mislim, svejedno gde je problem, korisniku isto đavo, ali pitam samo. Šta znam, možda i jeste baš to sistema.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Dešava se i pri pozivanju/primanju poziva, kao i u Messaging aplikaciji pa ne znaš ko ti je poslao SMS.
Meni je keva poslala SMS, a pisalo mi je da je poruka stigla sa kućnog fiksnog (razlika samo u pozivnom), a kada sam obrisao fiksni iz imenika pokazivao je sestrin kontakt umesto kevinog i ćaletovog (razlika samo u prvoj cifri broja). :D

Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Znači totalni zajeb. :)

A kako je to bilo na wp8.1? Nešto mi se čini da je neko komentarisao kako je i na wp8.1 ovaj problem bio izražen u makar nekom obliku?

@Novak
Da, a pre svega zbog neobjavljivanja nikakvih novih telefona, i po ok odnosu cene i specifikacija. A i spor razvoj sistema.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Činjenica je da ćemo vremenom svi morati da predjemo na droid, ako ne milom onda silom ili bolje reći nuždom. Ne bih voleo da je tako jer bi to značilo da ne možemo bez društvenih mreža čiji sam protivnik. Kome treba za posao to je druga priča. Moram da priznam da se droid jeste razvio proteklih godinu dve. Evo ženin Samsung j1 radi skroz dobro, a ona ne zna ni keš da briše. Brz je, bogat opcijama... Klinac ima neki Huawei tablet sa 1 gb rama, isto radi ok, mada je on samo za yt i igrice, ali ne deluje sve to tako loše. E sad što meni 90% stvari na androidu ne treba pa mogu da furam buntovni wp i da grdim droid to je moja situacija. Meni je browser najbitniji, evo i ovo kucam iz explorera win8.1.
Ali da mi treba za posao...
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao:Znači totalni zajeb. :)

A kako je to bilo na wp8.1? Nešto mi se čini da je neko komentarisao kako je i na wp8.1 ovaj problem bio izražen u makar nekom obliku?
Ja nisam imao taj problem, ali čitao sam da je bilo ljudi kojima se desilo. Ovo je sad na svakom uređaju izgleda (probao sam do sada na 6 komada i uvek isto).



Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Još ćemo videti kako će se situacija razvijati.

A to što kažeš za društvene mreže, nije ni samo do društvenih mreža, one su samo deo priče. Nešto što OS treba da ima između ostalog.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od staff »

Da sumiram moju avanturu sa windowsom. Polagao sam velike nade u taj sistem, kao i vecina koja ga je koristila, ali sada sam postao potpuno ravnodusan prema tom sistemu. Nokia 735 koju sam koristio, ostala je u kuci ali me vise ne zanima da uzmem da je procackam malo jer nema nista novo da ponudi. Sve po starom. Pre nekoliko meseci me povuklo da uzmem 550 kao drugi telefon sto sam i uradio ali sam ga odmah zamenio za 808 i tu se moja prica sa windowsom zavrsila. Cak i da se pojave novi modeli ne verujem da cu se vracati jer je, budimo realni, sistem u rasulu. Previse kompromisa treba napraviti da bi koristio telefon. Sada sa Nokiom i kinezima ja sam u potpunosti izgubio interesovanje za wm. Uspeli su da ubiju i sistem i entuzijazam kod vecine korisnika. Cak je i onaj njihov glavni za wm uslikan kako koristi iphone 6 ako se ne varam.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Evo šlag na tortu. Ovo nisam očekivao.

Opera Mini for Windows Phone "not currently available" - MSPoweruser

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

staff napisao:Da sumiram moju avanturu sa windowsom. Polagao sam velike nade u taj sistem, kao i vecina koja ga je koristila, ali sada sam postao potpuno ravnodusan prema tom sistemu. Nokia 735 koju sam koristio, ostala je u kuci ali me vise ne zanima da uzmem da je procackam malo jer nema nista novo da ponudi. Sve po starom. Pre nekoliko meseci me povuklo da uzmem 550 kao drugi telefon sto sam i uradio ali sam ga odmah zamenio za 808 i tu se moja prica sa windowsom zavrsila. Cak i da se pojave novi modeli ne verujem da cu se vracati jer je, budimo realni, sistem u rasulu. Previse kompromisa treba napraviti da bi koristio telefon. Sada sa Nokiom i kinezima ja sam u potpunosti izgubio interesovanje za wm. Uspeli su da ubiju i sistem i entuzijazam kod vecine korisnika. Cak je i onaj njihov glavni za wm uslikan kako koristi iphone 6 ako se ne varam.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Slazem se sa tobom, nema tu vise nikakvog entuzijazma. Telefoni koji se izbacuju na svake 2-3 godine, sistem koji kako nesto zakrpe nesto drugo sj*bu, puno kompromisa i na na kraju pogubljenih zivaca. A kako stvari stoje polako ce i developeri obustavljati razvoj aplikacija za sam sistem. Prica koja je imala potencijal a zavrsila se ovako.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od brankisha »

Znaci definitivno moze se proglasiti wp 8.1 kao go k..c. Vise mesindzer ne radi, samo oce na wp10. E mogu da mi se napasu. Nokia moze ali Ms me dugo nece videti.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

brankisha, malo si preterao, sad će se pojaviti Toša i Gari, pa će ti objasniti zašto je to baš dobro i kako je to samo međufaza sistema koji se još uvek razvija i napreduje. :D

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od novak »

Evo Msft prodaje S8/S8+ na kojima su instalirani office, onedrive, outlook, cortana. Kakav samar korisnicima w10m.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaključana tema