Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Evo jedan slikovit primjer domaceg razmisljanja:
Ima mozda i 10 godina kako me je jedna prijateljica pitala za savjet da kupi auto.
Reko za sta ce ti auto, kaze, pa tako, da mogu ponekad na posao otici, pa do grada u nabavku i sl. Pa sam mislila neki golf 2, eto cisto da se kotrlja.
Reko, pa da, ako ces povremeno voziti auto, cisto da ga imas za tako neke potrebe, ne isplati ti se ni davati vise para.
Na sta ona dodade:
- I jos da mogu otici jednom godisnje na more.

E pa sestro...

Razumijete li? I kad taj krs za koji si znala da je krs, stane negdje na sred puta prema moru, onda ces osuti paljbu po njemu, a radio ti je posao za onu prvu namjenu koju si navela. Plus do tad si se smijala glupanima koji za nova auta izdvajaju 10-20-30.000eur...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od bata bogdan »

Jel tebi dobro druže, ili ti dosadno pa nadjes takve primere da uporedjujes?
Kao prvo i najbitnije, svako naspram svojih mogućnosti kupuje sebi određene stvari, i naravno svi bi voleli da uvek možemo da priustimo ono najbolje što želimo u tom trenutku. Ali na žalost realnost je skroz drugačija od čoveka do čoveka.
Huawei

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Poredjenje je pravo.
Razlika je jedino u tome sto ja nisam vozac golfa 2 i toyote rav4 pa da onda nekome kazem, hej golf 2 je krs, rav4 razbija.
Istina da je golf 2 krs, ali ako ces ga koristiti da ponekad odes na posao i u grad u nabavku. Koji je smisao da kupujes auto koji je 30 puta skuplji za istu namjenu?
A pogotovo kojom tacno logikom se vodis da ako vec vozis nov toyota terenac (nazovimo ga Samsung S5), a zelis da isprobas kakvi su volkswageni, izvrsis kupovinu golfa 2 (lumia 520), radi navedenog poredjenja?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od sugarcoated_ass »

Slika

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Green »

^ This... :D :D :D

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od kutijagreha »

DamirBL napisao:Evo jedan slikovit primjer domaceg razmisljanja:
Ima mozda i 10 godina kako me je jedna prijateljica pitala za savjet da kupi auto.
Reko za sta ce ti auto, kaze, pa tako, da mogu ponekad na posao otici, pa do grada u nabavku i sl. Pa sam mislila neki golf 2, eto cisto da se kotrlja.
Reko, pa da, ako ces povremeno voziti auto, cisto da ga imas za tako neke potrebe, ne isplati ti se ni davati vise para.
Na sta ona dodade:
- I jos da mogu otici jednom godisnje na more.

E pa sestro...

Razumijete li? I kad taj krs za koji si znala da je krs, stane negdje na sred puta prema moru, onda ces osuti paljbu po njemu, a radio ti je posao za onu prvu namjenu koju si navela. Plus do tad si se smijala glupanima koji za nova auta izdvajaju 10-20-30.000eur...
Auh [emoji85]

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od miodrage »

Posto me neki ovde prozivaju, moram da se ukljucim nazad...
Elem, Android koristio nisam, poigrao sam se sa istim na 30-ak razlicitih uredjaja (telefona i tableta) i malo je reci da sam se uvek pogubio. Dok dodjem tamo gde sam hteo, zaboravim zasto sam to i radio. Drugo, osim zaista high-end uredjaja u poslednjih recimo 2 god, sa ostalima je rad bio pipnem, pa pipnem jos jednom, jer je ekran smrznut i sl... E zato ovaj sistem ne mogu da smislim, i o tome sam pisao zilion puta, da se ne ponavljamo. Moj stav, kome se svidja svidja, kome ne, neka preskoci.

Sto se WP tice, meni radi, i ja sam istim jako zadovoljan. Nisam neki preterano zahtevan korisnik, ali nisam ni nezahtevan. Davno sam prevazisao razne kostimizacije i sl. bitno mi je da je zvuk moguce na svemu da se izmeni (to mi se kod starih verzija do 8.1 nije svidjalo), bitna mi je fluidnost u radu, i relativno pristojna hardverska platforma.
Ono sto mi se kod WP ne svidja, napisao sam, jos taj rad sa fajlovima i njihovo trenutacno deljenje preko mreze nije odradjeno kako bih ja zeleo. Radi sve, ali za moj ukus polako, i jedan po jedan, a ja strpljenja imam sve manje. Koliko znam ni na Androidu to ne radi kako bih ja zeleo, da sa kojeg god uredjaja pristupam bilo cemu i petljam kako ja zelim.

Mislim da je WP neopravdano na losem glasu, najvise zahvaljujuci tome sto je Damir naveo, ili su neki probali neki low-end, pa onda ovo fali, ono ne radi kao na high-end i sl. Cinjenica je da kod WP samo sistem radi identicno na svim uredjajima, ostalo ne, i ni ne moze zbog hardverskih ogranicenja, jer onda cemu high-end uredjaj, ako ce 520 da mi uradi posao; ili sa druge strane ima mnogih koji videli WP nisu, pa daju za sebi pravo da pricaju budalastine o istom. Ja barem za Android nisam rekao nista sto ne stoji, sve mogu da dokazem!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Evindzer »

Sve kritike bilo koga OS-a ili pojedinačnog modela potkrepiti argumentima, i uz to podvući da se ne "pljuje" po vlasniku i da se niko ne omalovažava, kao ni njegov izbor telefona ili OS-a. To su principi kojih se ja pridržavam kad nešto pišem ovde.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od ilija98 »

Ajde i ja da kazem koju... Posedovao sam Lumiu 520, 620, imao prilike da cackam 630 i 640... Moje misljenje je da je wp jedino konkurentan u low-end uredjajima iskljucivo zbog fluidnosti u radu u odnosu na androide istog cenovnog ranga, dok je wp mnogo iza androida i ios-a u high-end segmentu, jer sistem je sam po sebi je nedovrsen i sa puno mana.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Drugim rijecima imao si samo low end win telefone i uvjerio si se da je windows bolji.
Sta bi bilo da si imao recimo 930ku ili bar 830ku pa da i tu promijenis misljenje ;)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Chobby88 »

Pa isto bi radile kao i ovi low end a operativni sistem ne može da nadomesti skuplji telefon, mislim da je to hteo da kaže :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Lobachewsky »

DamirBL napisao:Sta bi bilo da si imao recimo 930ku ili bar 830ku pa da i tu promijenis misljenje ;)
Nervirao bih se sto sam pukao 400 evra a nemam neke najosnovnije stvari kao WCDMA only opciju i aplikaciju za mbanking. A jos kada bih saznao da najskuplji lumia telefon u sebi ima jedinu e-mail aplikaciju na nivou outlooka iz windowsa 98. Auuuuu :D :roll:
Pomislio bih bolje da sam uzeo Lumiu 640 kad sam se vec zaj i uzeo windows. :P Ili lumiu 520, posto je ona za te pare mnogo bolja od Androida :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od 9R94 »

Radilo bi isti kao recimo l520 samo sto bi se manje pojavljivalo "resuming".

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Tyrael »

Cini mi se da clan kvaka ima odlican potpis u vezi sa WP,nesto u smislu "ako WP nema tu i tu opciju,znaci da ta opcija ni ne treba da postoji na telefonu" -stav nekih forumasa :dry:

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Lobachewsky napisao: Nervirao bih se sto sam pukao 400 evra a nemam neke najosnovnije stvari kao WCDMA only opciju i aplikaciju za mbanking. A jos kada bih saznao da najskuplji lumia telefon u sebi ima jedinu e-mail aplikaciju na nivou outlooka iz windowsa 98. Auuuuu :D :roll:
Pomislio bih bolje da sam uzeo Lumiu 640 kad sam se vec zaj i uzeo windows. :P Ili lumiu 520, posto je ona za te pare mnogo bolja od Androida :D
WCDMA only? ok: http://myblog-pajar.blogspot.ba/2013/06 ... a-how.html

"Telefon "u sebi" ima jednu email aplikaciju". Sta to treba da znaci? Sad odjednom preinstalirane aplikacije su problem jer ne mozes otici u store i instalirati sebi jednu od 100ak po izboru za tu namjenu?
Plus, kakva velelepna email aplikacija ti je potrebna? Pobogu, saljes email, a ne raketu na Mars.
A ovo za mbanking ne znam na sta konkretno mislis?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od sugarcoated_ass »

Meni fali paypall app jer ova što ima je ograničena na jedan region i vidim da je očajan rejting.

Fali mi krštena instagram app. Ima 6tag koji je super, ali treba da se plati za video upload, da se plati za uklanjanje reklama, da se plati za ovo, ono...

Facebook app mi je prsla i više ne dobijam notifikacije. Reinstall nije pomogao.

Messenger od zadnja dva apdejta malo radi malo, ne radi.

Ne postoji potpuno funkcionalan facebook page manager.

Jako mali broj banaka ima svoju app.

Slanje i primanje atachmenta putem e-maila je noćna mora.

Treba dalje?



Volim WP i prvi bih nastavio da ga koristim da isprave neke gluposti, ali svojom neozbiljnošću dovode do toga da gube korisnike.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Lobachewsky »

Ne radi.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Apolo »

miodrage napisao:Damire, istomisljenice moj, trend na ovom forumu je da je Drndroid svetinja, a da ostalo ne valja. E sad, neki su se malo dozvali pameti, pa poceli da koriste iOS, ali i dalje ne vide mnogo dalje od svog nosa.
WP poklonici su nazalost redak primer nezagadjenosti uma spoljnim okruzenjem, i nametnutim trendovima.
A pojedinci sto ovde iznose, to je tek za pricu, posto su WP videli na nekom bilbordu, i eventualno negde na netu.
Nazalost ovde je primetna opsta pljuvacina po WP kao da ga je napravio Hitler ili sta ti ja znam. A kada se prica o prednostima koje WP ima onda se cuti, ignorise ili neki opet krenu u pljuvanje. Posebno oni koji nikad nisu koristili neki telefon ali znaju sve sta valja ili ne valja, to je posebna vrsta. Iskreno, do objektivnih komentara i preporuka sam dolazio u najvecem broju slucajeva dolazio sam kod korisnika WP, jer su mi preporucivali i Android i WP u odnosu na ono sto trazim, ostali ljubitelji Androida ili iPhone-a su samo pljuvali WP i preporucivali Android ili iOS, ne slusajuci uopste sta ih pitam. Takve zaobilazim u sirokom luku.
Festina lente.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji

Post od DamirBL »

psyhound napisao:Meni fali paypall app jer ova što ima je ograničena na jedan region i vidim da je očajan rejting.

Fali mi krštena instagram app. Ima 6tag koji je super, ali treba da se plati za video upload, da se plati za uklanjanje reklama, da se plati za ovo, ono...

Facebook app mi je prsla i više ne dobijam notifikacije. Reinstall nije pomogao.

Messenger od zadnja dva apdejta malo radi malo, ne radi.

Ne postoji potpuno funkcionalan facebook page manager.

Jako mali broj banaka ima svoju app.

Slanje i primanje atachmenta putem e-maila je noćna mora.

Treba dalje?



Volim WP i prvi bih nastavio da ga koristim da isprave neke gluposti, ali svojom neozbiljnošću dovode do toga da gube korisnike.
Sasvim slucajno sam primijetio da ima nova aplikacija za paypal, mada iako ga koristim uopste nemam potrebu. Platim preko browsera (obicno putem telefona).
Ako ti je FB "prso" probaj fb beta. Ja imam obe fb aplikacije i obje mi rade od pocetka otkad imam lumiu 730. Mozda ipak nije sve kako kazu za low end telefone - mozda low end i ne moze potjerati sve da radi kao i na boljoj lumiji.
Sta znaci funkcionalan facebook page manager? Ja imam jedan instaliran i radi ono sto meni treba - salje mi notifikacije koje mi trebaju i to je to.

Cekaj, ti krivis Microsoft/Windows phone zato sto komercijalne banke iz random zemlje ne izbacuju aplikacije za wp?
U bih je postojala online berza na adresi pik.ba, koju je odnedavno otkupio olx. U momentu kad je OLX kompanija preuzela spomenuti pik.ba, pojavila se win aplikacija u store-u. Znaci tako radi ozbiljna kompanija - Ja bih prije rekao da te banke nisu ozbiljni poslovni subjekti kad ne mogu osigurati da im firma koja radi softwer za mobilne telefone ne prepravi par kodova u aplikaciji i postavi istu aplikaciju za win tel.

Sto se tice attachmenta, bas pred ovaj vikend sam poslao 5 slika u jednom mailu koje sam uslikao sat vremena prije. Ne znam u cemu je problem kod tebe, ali ja problema (bilo kakvih) sto se tice emaila nisam imao.

Odgovori