KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Windows OS Strana «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  » 
Autoru Poruka
 Lobachewsky OffLine Gatekeeper - Pon, 28. Sep 2015. 02:09
Korisnikov avatar
DamirBL je napisao:
Cekaj, ti krivis Microsoft/Windows phone zato sto komercijalne banke iz random zemlje ne izbacuju aplikacije za wp?

Krivi ne krivi, vecina kompanija/servisa nije prisutna na WP. A to je definitivno minus. Po meni veliki hendikep za WP, iako oni ne mogu direktno da uticu na to - medjutim i na one na koje mogu da uticu kao npr. mail aplikacija, nisu me bas ubedili da je ono sto je do njih, odradjeno kako treba - a da su drugi krivi sto nema dobrih aplikacija za windows.:

DamirBL je napisao:
Sto se tice attachmenta, bas pred ovaj vikend sam poslao 5 slika u jednom mailu koje sam uslikao sat vremena prije. Ne znam u cemu je problem kod tebe, ali ja problema (bilo kakvih) sto se tice emaila nisam imao.

DamirBL, jel si probao nekad da posaljes mailom nesto drugo osim slika? :roll:
3734 poruka od Uto, 30. Avg 2005. 07:56
• Dunavska obala : • Huawei P20 lite DS
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim
 sugarcoated_ass OffLine Sertifikovani Trol - Pon, 28. Sep 2015. 04:45
Korisnikov avatar
DamirBL je napisao:
[...] iako ga koristim uopste nemam potrebu.

Ti nemaš, ja imam. I šta ćemo sad?
DamirBL je napisao:
Ako ti je FB "prso" probaj fb beta.

Zar zaista misliš da posle skoro dve godine na WP nisam sve i svašta isprobao?
Koristim obe, FB app za ličnivprofil i FB beta za profil za projekat. Od jedne stižu, od druge ne, a obe su mi podjednako bitne.

DamirBL je napisao:
Sta znaci funkcionalan facebook page manager? Ja imam jedan instaliran i radi ono sto meni treba - salje mi notifikacije koje mi trebaju i to je to.

I to je tebi funkcionalno? :? A editovanje stranica? Upload slika, videa? Pregled informacija i aktivnosti? Insight?
DamirBL je napisao:
Cekaj, ti krivis Microsoft/Windows phone zato sto komercijalne banke iz random zemlje ne izbacuju aplikacije za wp?

Da. Neke strane banke koje su i imale svoje app su ih povukle sa marketa... Druge aplikacije se gase i povlače sa marketa, a mnoge nisu apdejtovane više od godinu dana.
DamirBL je napisao:
Sto se tice attachmenta, bas pred ovaj vikend sam poslao 5 slika u jednom mailu koje sam uslikao sat vremena prije. Ne znam u cemu je problem kod tebe, ali ja problema (bilo kakvih) sto se tice emaila nisam imao.

Odlično! Poslao si 5 slika kojima je e-mail app odradila resize (ili ti smanjila ih je). Aj' sad pošalji nešto drugo.

I opet ću reći, iako ne 100%, sa WPom sam zadovoljan jer mi za razliku od Androida u ovom cenovnom rangu ne pravi problema i u sistem uvek mogu da imam poverenja. Evo sad 3. oktobra ću čak koristiti 630ku na nastupu za puštanje matrica! U Android se baš ne bih toliko uzdao... Možda u neki dosta jači model, ali u ove jeftinije nikako.

Faliće mi možda to što nema FLAC i WAV podršku, ali za ovu muziku koju ja radim je 320kbps mp3 sasvim prihvatljiv.
7764 poruka od Pet, 05. Nov 2010. 08:36
• Novi Sad : • Nokia 8.1 : • Motorola One
Nokia 8.1 [blue/silver] | Motorola One [black]
1808 wrote: ... propao WP kao muda kroz pocepane gaće
 ilija98 OffLine Entuzijasta - Pon, 28. Sep 2015. 05:50
DamirBL je napisao:
Drugim rijecima imao si samo low end win telefone i uvjerio si se da je windows bolji.
Sta bi bilo da si imao recimo 930ku ili bar 830ku pa da i tu promijenis misljenje ;)

High-end wp nikad ne bih uzeo zato sto mu fale neke funkcije i aplikacije koje su meni veoma bitne. Ako na w10 omoguce portovanje aplikacija sa androida mozda i predjem ;)
235 poruka od Sre, 28. Avg 2013. 19:36
: • LG Spirit : • E72, 5800
 cvoruga OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 06:29
Korisnikov avatar
Apolo je napisao:
A kada se prica o prednostima koje WP ima onda se cuti, ignorise ili neki opet krenu u pljuvanje

Navedi 3 prednosti WPa, a da nisu stabilnost i fluidnost i jeftinoća u nabavci.

DamirBL pobedio si.
2613 poruka od Pet, 25. Mar 2011. 09:05
: • BG
 Apolo OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 06:44
Korisnikov avatar
cvoruga, Eto sam si ih nabrojao, osnovni razlozi zasto ljudi kupuju WP pre nego Android, odnosno kasnije i zasto neki prelaze sa Androida na WP. A evo jos nekih.... Sarenilo i kic na Androidu, da bi ti se prikazivao broj notifikacija na ikonici moras launcher instalirati i jos razna podesavanja dok na WP to ide po defaultu bez ikakvih launchera, Live tiles koje nemaju ni Android ni iOS a umnogome prakticno za koriscenje, kao ni Glance screen. Eto, to je ono sto je meni prednost WP u odnosu na Android pored ovih osnovnih koje si sam naveo.
3140 poruka od Čet, 26. Dec 2013. 21:37
• Beograd : • Huawei P30 : • Samsung A6+
 cvoruga OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 06:55
Korisnikov avatar
Atačment, flac, smart dialer, nedostatak app ili lošije aplikacije, 4 kockice u notifikacionom centru,
jesu li i to prednosti WPa?

Jedina prednost WPa je što je jeftiniji, ništa više.
 Apolo OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 06:59
Korisnikov avatar
Meni aplikacije koje koristim rade odlicno. Cak nezvanicna Instagram app bolje od zvanicne. Smart dialer se resava obicnom app Easy dial. Licno sve od aplikacija sto mi treba imam na WP, posto nisam kladionicar, cepidlaka i da se hvatam za sve zivo i ne zivo sto Androidasi komentarisu kada nabrajaju mane WP, a vidim sve ovo sto sam ja naveo za Android je po vama ok i normalno, odnosno ne smatra se manama, no dobro.
Mozda je tebi jedina prednost sto je jeftiniji, drugi ne misle tako inace ga ne bi koristili. Ali ok, svako ima pravo da iskaze misljenje.
 cvoruga OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 07:27
Korisnikov avatar
Apolo, u gornjem postu navodiš kako je na Androidu mana to što moraš instalirati lančer za prikazivanje notifikacija,
a za smart dial na WP nije mana što mora da se instalira app.
Ako to nisu dvostruki aršini, ja ne znam onda šta su.
I na kraju, sam MS je priznao da su to greške u sistemu, a vi branioci WP ne priznajete,
jer je u 10ku ubacio i smart dial i flac i atačment i više kockica i prekopirao Android i iOS.

Što se Instagrama tiče citiraću ti da ne bude zabune.
Apolo je napisao:
Koristim Instagram 6tag aplikaciju, prvi put uploadujem video pa se obracam sa pitanjem... Vrti mi u nedogled, pise upload to 6tag server i cekam da zavrsi ali samo tako stoji. Da li treba da cekam malo duze (posto je video 15s dugacak) ili nesto nije u redu?

Apolo je napisao:
Meni nista, samo vrti, vrti i stane, kao da je zavrseno a kad pokusas da ides dalje on kaze da moras sacekati upload :/

psyhound je napisao:
Fali mi krštena instagram app. Ima 6tag koji je super, ali treba da se plati za video upload, da se plati za uklanjanje reklama, da se plati za ovo, ono...

I što se tiče šarenila na Androidu, metneš jednobojnu pozadinu i nema da se šareni.
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pon, 28. Sep 2015. 07:29
Apolo je napisao:
Sarenilo i kic na Androidu, da bi ti se prikazivao broj notifikacija na ikonici moras launcher instalirati i jos razna podesavanja

Nije tacno. Nikakav launcher niti podesavanja nisu potrebni. Potvrdice ti i ostali korisnici.
A za sarenilo i kic, uvek se na takav nacin ispoljavao nedostatak kastomizacije WP sistema. Dobro poznat kompleks WP korisnika. :roll:
5652 poruka od Pon, 05. Jul 2004. 18:20
: • Oppo Reno 10x Zoom
 acamatic OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 07:33
Korisnikov avatar
Evo ja ću da potvrdim da se broj notifikacija prikazuje na aplikaciji iako nemam launcher, sve stock.
Neću da pljujem i ne želim, WP jer ga ne koristim. Ali itekako mogu stati iza(ispred) Androida i reći sve kako jeste ili nije.
3685 poruka od Pon, 10. Okt 2011. 12:24
 VeNoM OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pon, 28. Sep 2015. 07:36
Korisnikov avatar
hajde i ja malo da se ubacim ovde.win10 rešava smart dial ali malo greške pravi kada ima š,đ,č,ć,ž ali i to može nekako da se sredi. flickr aplikacija je odvratna i ne radi baš uvek kako treba. instagram traži svaki put log in.whatsapp neće da dozvoli ubacivanje fotke direktno sa kamere tj direktno slikanje. fb mesindžer neće galeriju slika da otvori za slanje. fb aplikacija ne radi baš kako treba. itd...
naravno sve ovo je na win10 naravno oni insajderi i tome slično. kada se čovek navikne može da živi sa time. inače odrećene slike ne mogu da se šalju na whatsapp samo na fb msg.zašto...ne znam ni sam ali niej bitno.

ali ono što me najviše nervira jeste gore napisana kockica u slučaju propuštenog poziva, poruke ili nekog mesindžera.

pišem samo šta je realno.
ono što mi se najviše svidja u odnosu na android je fabrička crna pozadina u porukama, meniju itd...belo me užasava.
inače vlasnik sam 930.
5064 poruka od Čet, 06. Jul 2006. 20:36
• Jagodina : • Sony Xperia Z5P : • Sony Xperia Z
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pon, 28. Sep 2015. 07:42
VeNoM, realno je da i na Androidu ima fabricka crna pozadina u porukama i meniju. Treba li screen shot mozda? Mislim, ako me razumes... :roll:
 VeNoM OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pon, 28. Sep 2015. 07:47
Korisnikov avatar
Green na xperia nema. probao i z2 i z3 i nosim dalje običan z ali crno u porukama nema...samo su slova crna. još jedna mana na wp je restart...svakog dana ili svakog drugog po jedanput...
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pon, 28. Sep 2015. 08:01
Ok, nema na svakom Androidu crna pozadina, ali ipak ima. LG-ev sistem je pre Lizalice imao crnu pozadinu. Iskreno, meni takodje vise odgovara tako.
 Apolo OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 08:13
Korisnikov avatar
Green, Koristio sam KitKat na G2 mini, Telegram prikaze notifikaciju na ikonici, Viber nece, kao i jos neke aplikacije. Pitam ljude kako da resim, kazu instaliraj Launcher (taj neki koji se najvise koristi, zaboravih mu ime), ja instaliram a ono nece da mi okaci Widget za vreme, neku gresku mi izbacivao i onda vratim sve kako je bilo. Ne znam kakvo je stanje sad na Lolipopu posto nisam pratio sta je dodato novo.
Sto se tice tog kica i sarenila upravo zbog toga sam se i vratio na WP jer mi crna boja i generalno WP interfejs vise odgovara.

cvoruga, Jbg, mana jeste sto mora da se instalira dodatna aplikacija za Smart dial ali nema zezanja sa podesavanjima, iskreno ja sam se napatio oko launchera dok sam koristio G2 mini da bi mi ikonice prikazivale notifikacije kao sto je to na WP, i na kraju sam batalio i koristio sve stock jer nisam imao zivaca. 6tag je tacno da sam imao problem sa postovanjem Video, ne znam zasto nisam otkrio na kraju. Medjutim, ne znam da li si video ikad zvanicnu (beta) verziju aplikacije instagrama na WP i uporedio sa 6tag, posto je razlika u funkcionalnosti velika u korist 6tag.
Ja sam svestan mana WP-a, samo mi je malo smesno kada se toliko potencira na manama WP-a a cim se nesto kaze za Android odmah svi na kuku i motiku.
 cvoruga OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 08:19
Korisnikov avatar
Apolo, nisam lično koristio, nemam ni FB ni Instagram, ali vidim da se korisnici žale na rad aplikacija.

A meni je opet smešno što se potenciraju vrline WPa fluidnost i stabilnost,
a to što je nefunkcionalan i što pola stvari ne može ili ne radi to nema veze, stabilan je, važi.
Neuporedivo više mana ima nego li te 2 vrline, stabilnost i fluidnost, mada se slažem da do 150€ nema boljeg izbora od Lumije.
Koristio par meseci, ubile me mane i ograničenja sistema, ratosiljao se, čekam 10ku da vidim promene pa se vraćam.

VeNoM je napisao:
još jedna mana na wp je restart...svakog dana ili svakog drugog po jedanput...

Realno, ovo nije mana jer si ti na probnoj verziji, na 8.1 se to ne dešava.
 VeNoM OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pon, 28. Sep 2015. 08:29
Korisnikov avatar
cvoruga dešavalo mi se i na 8.1 kada dodje poruka i odmah posle nje poziv a mob je na bt.tada krene da saopštava od koga je poruka i da li hoću da mi pročita ili ne i onda usledi poziv i onda zablokira...i to se desilo više puta ali kada dodje finalna 10ka verovatno toga neće biti. znači ovo je bilo i na 8.1.
čak sam i video aplikaciju restart stop ili tako nešto.
 cvoruga OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 08:37
Korisnikov avatar
E to nisam znao.
Meni se Lumija nije restartovala nijednom, od prvog do poslednjeg dana je radio isto, dok je bio kod mene.
 Evindzer OffLine Prijatelj foruma - Pon, 28. Sep 2015. 08:40
Korisnikov avatar
Apolo je napisao:
Ja sam svestan mana WP-a, samo mi je malo smesno kada se toliko potencira na manama WP-a a cim se nesto kaze za Android odmah svi na kuku i motiku.

Eeeee, kad ustane kuka i motika... :D :D :D

Na mojoj 930-ici (WP 8.1) nema restarta - osim kad ja to poželim. ;)
9070 poruka od Ned, 24. Avg 2014. 20:07
: • Samsung Galaxy Note8 : • Nokia 3.1 Plus
 Apolo OffLine Expert - Pon, 28. Sep 2015. 08:43
Korisnikov avatar
VeNoM, Moram priznati da ni ja nisam imao restarte, ali sve u svemu uskoro ce desetka pa cemo videti sta su napravili.
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Strana «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  » 

Index boarda » Operativni sistemi » Windows OS