LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G6

Post od dachakragujevac80 »

Brzo punjenje na g6 ne moze da se iskljuci u podesavanjima baterije (kao naprimer kod s7), ali sam primetio (e sad ne znam da li je to stvarno tako ili ja tripujem), kada prikljucim telefon na punjac, aktivira se normalno punjenje, i tek kada ja pritisnem otiskak prsta, aktivira mi se brzo! To pre nisam primecivao, mozda je sa poslednjim updatom! Ili je do uticnice, pa telefon sam regulise kako ce da puni, ako je recimo uticnica losa (to mi se desava na produznom kablu) [emoji16]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

Ajd bas cu da obratim paznju veceras kad ga stavim na punjac jer ne verujem da ce pre na punjac, ja sam se preporodio sto se tice baterije, 3 ipo sata SOT a bat na 52%, meni je baterija bas degradirala na s7 obicnom, 3 do 3 ipo SOT kad izvuce i to bez 4g bio srecan. Pa nek mi bude 5 sati SOT i sa 4g ukljucenim ja cu biti prezadovoljan.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Postoji trik koji sam slucajno otkrio, ne znam da li bi radio na svim telefonima. Radi se o tome da ako ne utaknete usb kabel do kraja u telefon, punice sporije. Tako sam slucajno uradio jednom prilikom i telefon je izbacio poruku o sporijem punjenju, jer kabel nije bio utaknut do kraja.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G6

Post od Joxy »

Ne znam Green koliko je to dobro i po telefon i po konektor.
Mislim da je proslo vreme prica da se baterija unistava brzim punjenjem. Makar sto se tice Samsunga, izdali su saopstenje na foru da posle recimo godinu dana baterija jako malo oslabi odnosno izgubi na kapacitetu, sve u granicama normale.
I mislim da je sada situacija zaista takva, u smislu da su to brzo punjenje doveli do savrsenstva.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: LG G6

Post od Dart Vejder »

Green napisao:Postoji trik koji sam slucajno otkrio, ne znam da li bi radio na svim telefonima. Radi se o tome da ako ne utaknete usb kabel do kraja u telefon, punice sporije. Tako sam slucajno uradio jednom prilikom i telefon je izbacio poruku o sporijem punjenju, jer kabel nije bio utaknut do kraja.
Meni se to desilo na s7e kada sam ga prvi put prikačio na punjač. Čak sam bio u rebusu šta se dešava, da l' je realno da se tako sporo puni i da već mora pozivanje na garanciju.[emoji1]
Posle 2 sata punjenja i samo 50% napunjenosti baterije, padne mi na pamet da proverim da li sam sve dobro utakao i skontam da oko 3, 4mm nije ušao kabl u adapter. [emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G6

Post od dachakragujevac80 »

Tako je, i ovde me na to opominje kada kabal nije dobro prikljucen u adapter, ali i ja mislim da to nike bas i najpametnija solucija.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Ne znam da li je stetno po telefon, rekao bih da nije, jer do baterije ne dopire regularan fast charge napon, samo slabija struja koja sporije puni. Ne znam, mozda i lupam gluposti.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G6

Post od Joxy »

Po telefon mozda nije ali velika je verovatnoca da je stetno po konektor. Ako vec zelis sporo punjenje prikaci ga na komp i nema brige. Mada ne vidim razlog za tako nesto, po mom misljenju svaki mob danas bi trebalo da poseduje FC.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: LG G6

Post od darkman »

Zanimljiva stvar vezano za ovaj model...da sve recenzije koje sam gledao u vezi njega su pohvalne, a gledao sam ih mnogo, to ne moze da bude slucajno, svi su ga ishvalili ama bas svi...neverovatno.
Samo me nervira jedna stvar a to je ta zuta fleka, videh na komentarima ispod modela da se neki lik zalio na nju.

Zemun, kako te sluzi telefon? Jel' te i dalje "zeza" onaj detalj sa zadnjim poklopcem?

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

Ja sam njime prezadovoljan, mogu ti iskreno reci sve vise mi se svidja, od estetike do rada, te zute fleke za sada nemam, baterija me je najvise odusevila, iskreno sam mislio i da ga zamenim za s8 al od toga sada nema nista, em mi se ne svidjaju te edge ivice em mi je ovaj sada vrh, ortak ima Samsung s8+ pa smo ih malo uporedili nista taj s8+ nije bolji. Sve su to neke sitnice koje ne bi korisnik ni primetio. Cak je kod njega izrazena ona zuta boja a kod mene bela je bela nije zuckasta.
Pustili smo isti spot na yt pojacali i jedan i drugi do kraja, na s8+ pod prstima ima vibracije al manje, kad sam stavio masku nisu toliko primetne. Al opet kazem dok licno ne uporedim sa jos jednim g6 ne mogu znati koliko moj odskace sto se toga tice.
Ovo je bukvalno tel ako nemas odmah u prvih par dana greske onda uzivas u telefonu, cak se nista i ne pise u temi. Kao sto sam rekao, hejteri ga napljuvali o onome sto su videli na yt, oni koji ga imaju uzivaju u telefonu.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G6

Post od Ivan Cirkovic »

Ima jednu manu i bio bi vrh telefon, led lampica obavestenja. Nije mi jasno zasto su to izostavili ali ajde... Ja bih ga zamenio za g5 kada bi to imao... :smutny: :smutny: :smutny:

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

E to da, al se brzo naviknes, bar sam se ja navikao, meni je ukljucen aod na njemu, skoro i da ne trosi bateriju, podesio da se aod ugasi od 12 uvece do 7 ujutru. Kad stavis tel displeyom na sto aod se automatski ugasi kad ga okrenes upali se, u dzepu se takodje gasi tako da nije non stop aktivan.
Nije losa zamena za led lampicu, tako da ajd sto se mene tice nije toliko strasno, prvo sam mislio da ce mi bas faliti al sto kazu, ziv se covek na sve navikne :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G6

Post od pero0000 »

Meni je do G6 prvi uslov pri kupovni telefona bila led lampica, ali posle njega, S7, S8 i trenutno Note 5 više i ne razmišljam o njoj.

Aod je takodje odlično resenje, naravno da bi bilo još bolje da se ima i led i aod, ali... nema idealnog telefona.

Mitsubishi Trium Galaxy

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

HTC U11+, na primer, ima i lampicu i Always on Display (Smart display) funkciju, sto je za svaku pohvalu.

leart369
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2014. 20:11
:: LG Nexus 4

Re: LG G6

Post od leart369 »

Ja kupih S8+ prije nekoliko dana i vratih se posle par sati na G6 opet. Bolje mi lezi ovaj fon, na S8+ su displej i kamera bolji i to je to, cak meni licno odgovara vise displej na G6 jer nema onaj odsjaj nego je ekran kao papir, pogotovo na bijelu boju. Ostalo je identicno.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

Ugasen mi ota auto update na telefonu i sad reko da ga prikacim na komp da vidim ove sistemske programe sto sam skinuo sta nude, prvo proverim ota update napise up to date, pokrenem program LG Bridge pa na Software update i izbaci mi poruku da ima novi update i da je velicine 3.04 GB. Videcemo sta je kad zavrsi.[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201801 ... 3bbe73.jpg[/img]


Evo sad citam na netu, jedan lik na xda je juce napisao da mu je ponudjen taj update isto samo preko LG Bridge nema preko ota.


Edit

Bila verzija softvera: V11g-EUR-xx

Nova verzija softvera: V11i-EUR-xx

Toliko o update od 3 GB.

leart369
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2014. 20:11
:: LG Nexus 4

Re: LG G6

Post od leart369 »

Sto se orea tice: [emoji20]

A statement by LG says: "At the moment Android 8 Oreo will appear on  LG V30 within the first quarter of the year, and on LG G6 indicatively within the first half of 2018.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G6

Post od dachakragujevac80 »

Zemun napisao:Ugasen mi ota auto update na telefonu i sad reko da ga prikacim na komp da vidim ove sistemske programe sto sam skinuo sta nude, prvo proverim ota update napise up to date, pokrenem program LG Bridge pa na Software update i izbaci mi poruku da ima novi update i da je velicine 3.04 GB. Videcemo sta je kad zavrsi.[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201801 ... 3bbe73.jpg[/img]


Evo sad citam na netu, jedan lik na xda je juce napisao da mu je ponudjen taj update isto samo preko LG Bridge nema preko ota.


Edit

Bila verzija softvera: V11g-EUR-xx

Nova verzija softvera: V11i-EUR-xx

Toliko o update od 3 GB.
Ima li kakvih "vidljivih" promena?

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

Nista ne vidoh za sada, vizuelno nista, radi brzo kao sto je radio, momentalan odziv kako app tako i tastera za otkljuvcavanje. Kamere iste kao sto su bile, zum odlican....
Ovo je mozda bio samo neki update za peglanje sistema. Pogledacu posle na netu dal je neko negde nesto napisao o ovom update, dal je doneo nesto novo, ipak nije bio mali 3 GB.

leart369
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2014. 20:11
:: LG Nexus 4

Re: LG G6

Post od leart369 »

Koji ti je datum na Security patch level?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Odgovori